Formayı ıslatan yükselir

Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

28.04.2014 22:06:510
Paylaş Tweet Paylaş
Formayı ıslatan yükselir
Türkiye ’nin lider bilişim teknolojileri grubu Index ’in insan kaynaklan direktörü Timur Tiryaki işe alımda adaylarda “ölçülü ”, “tutarlı ” ve “istekli ” olma niteliklerinin yanı sıra grubun dört ana değerini aradıklarını söylüyor. Index Grup ’ta ancak büyük emek sarf edenlerin, ter dökenlerin yükselebileceğini söylüyor.

Zirveye kimlerin çıkabileceğini grubun CEO ’su Erol Bilecik ’in sözlerini aktararak özetliyor: “En çok çalışanlar ve formayı en çok ıslatanlar... ” Türkiye’de çeyrek asırdır bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index Grup, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir dağıtıcı kimliğiyle temin ediyor.

Index Grup çatısı altında Indeks Bilgisayar, Datagate Bilgisayar, Despec Bilgisayar, Neteks, Neotech, Artım ve Teklos adlı şirketler yer alıyor. Bu şirketlerde halihazırda 420 kişi çalışırken grup her yıl 20-25’i yeni mezun olmak üzere 80 kişiye kapılarını açıyor.

Şirketin personel stratejisinin son 5 yıllık süreçte “personel müdürlüğü”nden modern İK’ya geçişini sağlayan Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki, işe alımda “ölçülülük”, “tutarlılık” ve “istek” aradıklarını söylüyor.

Tiryaki, işe alımda adayların üniversitesi, bölümü ve not ortalamasından ziyade Index Grup değerlerine uygunluğuna baktıklarını belirtirken, “Dört ana değerimiz üzerinden biz; sonuç odaklı, güvenilir, itibarlı, yeniliklere ve gelişime açık ve yetkin bir ekibin parçası olmak isteyen insanlar arıyoruz” diyor.

Tiryaki, Index’te yükselmek için ön şartın çok çalışmak olduğunun da altını çiziyor, “Bu konuda bir numaraya koyacağımız şey, herhalde, Erol Bilecik Bey’in (Index Grup CEO'su) tabiriyle, ‘En çok çalışanlar ve formayı en çok ıslatanlar’...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz