Formayı ıslatan yükselir

Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

28.04.2014 22:06:510
Paylaş Tweet Paylaş
Formayı ıslatan yükselir

Dolayısıyla bir operasyon elemanının, bir müşteri temsilcisinin, bir finans sorumlusunun genel müdürlere erişimini sağladık. Daha sonra bunun algılarını, etkilerini test ettik. Çalışanlar arasında oldukça olumlu bir algı yarattı.

Yeni mezunlara yönelik ne gibi programlar uyguluyorsunuz?
Gençlerin talepleri ve beklentileri doğrultusunda sosyalliği artıracak tarzda programlar üretiyoruz. Burada sosyalliği iki anlamda kullanıyorum; bir tanesi gençlerin kalabalık grup içinde olması anlamında sosyalleşme...

Dolayısıyla sosyalleşmeyi sağlayan Index Kulüp faaliyetlerimiz, tiyatro kulübümüz, futbol turnuvamız var. Bayan futbol takımı, folklör grubu kuruldu, trekking gezisi yapıldı. Bir de Prof. Muhammet Yunus’un deyişiyle topluma hizmet eden anlamında “sosyal işler” var.

Topluma hizmete yönelik güdüsü olan gençlerin katılması için Index Grup Gönüllüleri’ni aktive ettik. Gençlerin masaya bir sosyal sorumluluk projesi getirmesini istiyoruz. Onlara, “Proje lideri sen olacaksın, şirket sana destek çıkacak, sen projeyi yöneteceksin ve hatta Index Grup Gönüllüleri senin projende gönüllü olacak” diyoruz. İnsanları iş dışı bir amaçla bir araya getirebilme becerisinden de geçsinler istiyorum.

Sizde işe başlayan yeni mezunlara yönelik hedefleriniz nelerdir?
Bence tüm büyüyen, holding yapısına geçen Türk şirketlerinde gençlerle ilgili kritik yapmamız gereken ve bizim de yapmakta olduğumuz şey kariyer haritaları ve yol haritaları ortaya koymak... Gözlemim, gençlerin bir yol haritası görmeye müthiş ihtiyaçları var.

Bunun bireysel taahhütler olamayacağını, “Üç yılda şu noktaya geleceksin” demenin çok gerçekçi olmadığını anlamaya başladılar. Ama en azından önlerine kariyer haritaları koymamız gerekiyor. Biz de bunun hazırlıkları ve süreçleri içindeyiz. En azından olasılıklar dizisi koymamız lazım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.