Formayı ıslatan yükselir

Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

28.04.2014 22:06:510
Paylaş Tweet Paylaş
Formayı ıslatan yükselir

Türk aile şirketleri ve holdingler de şimdi uluslararası şirketlerde gördüğümüz bu tarz kariyer haritalarını, ağaç yapılarını kendi kültürlerine adapte etmek üzerine çalışıyor. Biz de bu süreç üzerine çalışıyoruz.

Yeni mezunlara sunduğunuz kariyer fırsatları neleri kapsıyor?
Grup şirketleri içerisindeki yapılara göre değişmekle birlikte, amiral gemimiz Index’i baz alacak olursak satış asistanlığı ya da müşteri temsilciliği ile başlayan süreçten kariyerlerinde nereye gidecek olursa olsunlar bir satış tatmasını ve deneyimlemesini istiyoruz.

İster satış operasyona, ister ürün yönetimi tarafına geçiyor olsun satışta başlayan süreçte satışın farklı kanallarını deneyimletmek ve bundan sonra da daha detaylı kariyer planlamak için bir basamak hazırlıyoruz. Ondan sonra kariyerine satış tarafında ya da ürün yönetimi, pazarlama tarafında devam etmeyi seçebiliyorlar.

Index kültürü nedir ve buna uygun bir çalışanın özellikleri nelerdir?
CEO’muz Erol Bilecik’in de deyişiyle kültürün oluşması gerçekten zaman alan bir süreç ve biz bu yıl, 25’inci yılımız itibariyle artık Index Grup’un oturmuş ve yerleşmiş bir kültürü olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl da bununla ilgili kültürümüz ve iş ilkelerimiz kitapçığını yayınladık.

Tüm işe girişlerde kendi kültürümüze uyum sağlayabilecek ve ileri götürebilecek kişileri arıyoruz. Oryantasyon eğitimlerimizde bu kültürden ve iş ilkelerimizden bahsediyoruz. Çok kısaca özetleyecek olursam, dört ana değerimiz üzerinden biz; sonuç odaklı olacak, güvenilir ve itibarlı, yeniliklere ve gelişime açık ve yetkin bir ekibin parçası olmak isteyen insanlar arıyoruz. İşe alım dinamiklerinde de bahsettiğim üzere üniversitesi, bölümü ve not ortalamasından ziyade görüşmelerde değerlere uygunluğa bakıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.