Formayı ıslatan yükselir

Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

28 NİSAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Formayı ıslatan yükselir

Bu yıl kaç yeni mezun işe almayı düşünüyorsunuz ?
Rakamımız yine benzer.. .20-30 arası yeni mezunu işe almayı planlıyoruz.

Index’de yükselmek için gençlerin ne gibi özelliklere sahip olması gerekir?
Sadece Index Grup’ta değil tüm şirketlerde aynı olduğunu düşündüğüm bazı dinamikler var. Bir numaraya koyacağımız şey herhalde, Erol Bey’in tabiriyle “En çok çalışanlar ve formayı en çok ıslatanlar”. Yani sahada en çok koşan, terleyen ve emek verenler.

Elbette verimli ve etkili koşmak önemli, ama değerlerimize sahip çok çalışan birinin kaçınılmaz olarak daha hızlı ilerleyeceği gerçektir. Kendini sürekli geliştirmeye açıklık da ayrıca avantaj sağlıyor. Hangi konumda olursa olsun İngilizcesini, kendi satış bilgilerini ve BT bilgilerini yukarı çekmeye açık kişilerin önü açık.

Yani kritik konu çok çalışmak ve kendini geliştirmeye açık olmak. Biz uluslararası şirketlerle çok çalıştığımız için İngilizcesini sürekli geliştirmeye açık kişiler için de başka artılar elbette çıkıyor.

Bir adayı işe almak için “Olmazsa olmaz ” dediğiniz 3 nitelik nedir?
Bir tanesi Sokrates’in tabiriyle “ölçülülük.” Karşımızda oturan birinin belirli bir düzeyde ölçülü, öz kontrollü biri olması şirketin nasıl temsil edeceğinin bir parça yansıması oluyor. İkincisi ise tutarlılık. Örneğin işe alım sürecimizde kendini nasıl algıladığıyla ilgili bir envanter yapıyoruz.

Daha sonra mülakattaki cevaplarıyla o envanterin tutarlılığına bakıyoruz. Tarzının farkında olması bizim için çok önemli. Üçüncüsü de tutku. Yani gemiye binip, bunun bir parçası olmak istiyor mu?
Yeni mezunlar Index’de staj için ne zaman başvuru yapmalı? Stajyer seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?
Nisan-mayıs aylarında düzenli staj programlarımız için başvuru alıyoruz. Bunun için web sayfamızdan duyuru yapıyoruz. Ama en güzel programımız “Anadolu’nun genç yüzleri bilişimle aydınlanıyor” adlı projemiz....

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.