Genç öğretmenlere kariyer fırsatları neler?

Doğa Koleji'nin Genel Müdür Yardımcısı Serkan Bünyamin Çelikten, bu büyümeyle beraber önümüzdeki dönemde her yıl 1.500-2.000 arası öğretmen istihdam edeceklerini söylüyor.

12.06.2014 16:31:270
Paylaş Tweet Paylaş
Genç öğretmenlere kariyer fırsatları neler?
Eğitim sektörü deneyimin çok önemli olduğu, o yüzden de yeni mezunların işe girmekte zorlandığı bir alan. Özel okullar her yıl yüzde 30’u yeni mezunlar olmak üzere 5-6 bin yeni öğretmen istihdam ediyor.

Doğa Okulları gibi hızla gelişen yapılar hem deneyim faktörünü gözetip hem de gençlerin dinamizminden faydalanmak için “en az 5 yıl deneyim ” gibi bir şart koymuş. Yani hedef 28-30 yaş a,rası öğretmenlerin istihdamı...

Doğa ’ya bir kere adımını atan öğretmenlere ise hem idari hem akademik yükselme imkanı sunuluyor. Doğa Koleji Genel Müdür Yardımcısı Serkan Bünyamin Çelikten, “Doğa tamamen profesyonel bir yapı. Öğretmenlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Doğa ’da yükselmenin sonu yok” diyor.


Eğitim, yüzde 95 oranında devletin işveren olduğu bir sektör. Kalan yüzde 5’in yöneldiği özel okullarda ise yeni mezunların işe girmesi oldukça zor... Özel okullar genç öğretmen tercih etmekle birlikte, deneyimi çok önemsedikleri için kapılarını genelde en az 5 yıl tecrübeli öğretmenlere açıyorlar. Şubeleşmeyle hızlıca büyüyen Doğa Okulları bunun en iyi örneklerinden...

2002 yılında kurulan Doğa Koleji, 2013 yılına gelindiğinde sadece İstanbul'da 13 yeni kampüs ve Türkiye genelinde 85 eğitim noktası oluşturdu. Hedefi Türkiye genelinde 100’den fazla kampüse ulaşmak olan Doğa Koleji'nin Genel Müdür Yardımcısı Serkan Bünyamin Çelikten, bu büyümeyle beraber önümüzdeki dönemde her yıl 1.500-2.000 arası öğretmen istihdam edeceklerini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz