İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

Mercedes-Benz Türk’te yükselmek isteyen geçlerin sabırlı olması gerektiği uyarısını yapıyor. Mercedes-Benz Türk İK Direktörü Salih Ertör, şirketinin İK stratejilerini ve gençlere bakışlarını şöyle anlattı:

29.03.2014 21:39:530
Paylaş Tweet Paylaş
İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

İşe yeni girenlere yönelik hedefleriniz ve programlarınız nelerdir?
Bu konudaki çalışmalarımız oryantasyondan başlıyor. Önemli olan onların kapasitelerini biran önce gerçekleştirebilmelerini ve katma değer yaratır hale gelebilmelerini sağlayabilmek. Bu durum onların da memnuniyetlerini ve aidiyetlerini yükseltir. Oryantasyon programı, diğer eğitimler, koçluk, mentorluk hepsinin hedefi bu.

Yeni başlayanlar için rehberlik konsepti diye şu an hazırlık halinde bir mentorluk programımız var. Personel gelişim programı, ilk yönetici gelişim programı ve küresel düzeyde uluslararası yönetim gelişimi programımız da bulunuyor.

Ayrıca Almanya ile birlikte geliştirdiğimiz özel yöntemlerle işe alım ve eğitim yaptığımız “kariyer” programımız var. Bu kapsamda istihdam edilenlerin 2 yıllık programları içerisinde 3 ay süren, minimum iki de yurtdışı projesi bulunuyor. Örneğin bu programa seçilen çalışan, Brezilya’da 3 ay, Almanya’da 3 ay bir projede çalışıyor; ondan sonra Türkiye’de tekrar kendi esas hedeflediği bölüme adapte oluyor.

Tüm bu programların ortak amacı, insanların işini ve kendisini daha iyi yönetebilmelerini ve böylece yüksek bir yetkinlik ve motivasyonla şirkete daha etkin ve verimli bir katma değer sağlamalarını desteklemek.

Yeni mezunlara sunduğunuz kariyer fırsatları neler?
Bizim kendi intranetimizden de şu anda yurtdışındaki açık, başvurulabilecek pozisyonlar belli. Onları çalışanlarımız görebiliyor. Onun haricinde de zaten yurtdışı ile yaptığımız çok sayıda proje içerisinde yurtdışındaki yöneticileri veya diğer elemanları tanıma fırsatı buluyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.