Kapımız herkese açık

Yıldız Holdingin İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ege Karapınar ile sohbetimizin detayları şöyle...

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kapımız herkese açık


GENÇLERE VE KADINLARA ODAKLANIYORUZ”
ÜNİVERSİTE GENCLİGİ HEDEFİMİZDE

Hem içeride olan, hem de dışarıda potansiyel bizimle çalışacak insan anlamında gençler bizim hedef kitlemiz. Üniversitedeki gençlerin yaratıcılıklarını ortaya koymalarına fırsat tanımak için geçen yıl Bizz@campus diye bir yarışma projesi başlattık. Projelerde onlara bir marka verip, yeni bir paket ve içerikle yeni bir ürün ortaya koymalarını istedik. Ayrıca bir pazarlama stratejisi yaratıp, bir tanıtım filmi çekmelerini bekledik. Geçen yılın markası Biskrem’di ve 84 üniversiteden 411 grup başvurdu. Projeleri önce pazarlama ekibimiz sonra üst düzey yöneticilerimiz eledi. Ortaya çok hoş fikirler çıktı. Öyle ki Murat Ülker ilk üçe giren projelerin uygulanmasını istedi.

GURUNUN KİTABINA GİRDİK
bizz@campus.com tamamen Facebook üzerinden yürüyen bir proje. Yarışmalar buradan yayınlandı, gençlerin hazırladıkları reklam filmleri burada gösterildi. Yani her şey sosyal medya üzerinde
gerçekleşti. Bu yıl ise çikolatayla başlıyoruz. 19 üniversite, 13 şehir gezdik. Toplam seminerlerimize 1990 kişi katıldı. Geçen yıl 411 olan takım sayısı bu yıl 1164’e çıktı. İnsan kaynakları gurusu Dave Ulrich’in kitabında bizz@kampüs’e yer vermesi ise bununla ilgili bir başka güzel gelişme.

KADINLAR ÇOĞALACAK
Yönetim kurullarımızda 4 kadın var. 240 üst kademe yöneticimiz arasında 36 kadın yöneticimiz bulunuyor. Biz bundan memnun değiliz. Onun için zaten bir kadın platformu oluşturduk. Tüm beyaz yakalı kadın çalışanlarımıza yeni bir anket gönderdik. Aynı anketin bazı sorularını da erkek direktörlere yolladık. Kadın çalışanlarımıza burada gelişme imkanlarının ne kadar olduğunu sorduk. Aynı soruyu “Kadınların Yıldız Holding’de gelişme imkânı nasıldır?” diye erkek direktörlere de soruyoruz. Aldığımız cevaplardan kadın ve erkek çalışanlar arasındaki algı farkını göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz