Kapımız herkese açık

Yıldız Holdingin İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ege Karapınar ile sohbetimizin detayları şöyle...

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kapımız herkese açık
Ege Karapınar, Yıldız Holdingin insan kaynakları genel müdürü... 9’u yurtdışında toplam 55 fabrikada bisküviden çikolataya, bebek mama,sında,n ambalaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapa,n ve 30 bin çalışanı buluna,n holdingin insan kaynakları stmtejisini o belirliyor. Her yıl ortalama bin kişiyi işe aldıklarını ve bunların yakla,şık yandan fazlasını yeni mezunların oluşturduğunu söyleyen Karapınar, holdingin çeşitliği gereği her üniversite ve bölümden genci tercih edebildiklerini belirtiyor. Karapınar, “Baaşvurularda belli bir kalıp aramıyoruz. Kapımız herkese açık” diye konuşuyor.

Yıldız Holding, 12,4 milyar TL’lik cirosuyla yalnız Türkiye’de değil, dünyada da saygı gören kuruluşlardan biri. Son dönemde satın almalarla iyice büyüyen şirket, her yıl en az 500 yeni mezuna kapılarını açıyor. Holdingin insan Kaynakları Genel Müdürü Ege Karapınar özellikle gıda ve hızlı tüketim segmentinde faaliyet gösteren holdingin IK politikalarını, bu ürünlerin aynı zamanda tüketicisi ve geleceğin liderleri olan Yjenerasyo-nuna göre yeniden belirlediklerini söylüyor. Holdingde işe başlayan yeni mezunların kariyer patikasını “liderlik yolculuğu” adlı bir programla takip ettiklerini belirten Karapınar, holding içinde yükselme için bekledikleri öncelikli kriterin “sürekli ve istikrarlıperformans” olduğuna dikkat çekiyor.

Karapınar’a göre Yıldız Holding’in bünyesindeki şirketlerin çeşitliliği, yeni mezunlar için önemli fırsatlar sunuyor. Üstelik işe alımda belirli bir üniversite yahut bölüm mezunu olma önceliği aranmıyor. Karapınar, “Adaylarda aradığımız özellikler istekli, meraklı ve liderlik potansiyeli taşıyor olmaları” diyor ve
şöyle devam ediyor, “Çok çeşitlilik gösteren büyük bir grup olduğumuz için işe alımda illa şu üniversite, illa şu arka plan diye ısrar etmiyoruz. Burayı herkesin kendi potansiyelini taşıyacağı bir yer haline getirme gayreti içerisindeyiz. Tek kuralımız bu. Yani, kapımız herkese açık”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz