Parlak gençleri düşündüren kulüp

Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden gelen gençlerin oluşturduğu kulüp, fikir odaklı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

1.03.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Parlak gençleri düşündüren kulüp

Ya­rışma­nın ödü­lü sü­rek­li Har­vard mı ola­cak yok­sa iler­le­yen dö­nem­de fark­lı ödül­ler de ve­ri­le­cek mi?
İlk yılımızda da bu yılımızda da yarışma ödülümüzü Harvard Üniversitesi Yaz Okulu olarak belirledik. Belki önümüzdeki yıllarda bu ödülün yanına yenileri de eklenir. Fakat gözüken o ki bu ödül Akbank Düşünce Kulubü’nün gelenekselleşen ödülü olacak.
Ak­bank’ın üni­ver­si­te­li­le­re dö­nük başka ne tip ça­lışma­la­rı var? Genç­le­rin eği­tim­le­ri­ne ve ka­ri­yer­le­ri­ne kat­kı sağla­mak ama­cıy­la başka ye­ni pro­je­ler ola­cak mı?
Yakın zamandaki projelerimizden biri de CERN Projesi. Her yıl, Isparta’daki uçak kazasında yaşamını yitiren Prof. Dr. Engin Arık adına, meslektaşları tarafından oluşturulan “Engin Arık Fonu”yla, eğitim görmek üzere dünyanın en gelişmiş bilim merkezlerinden biri olan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN’e gidecek 2 öğrencinin eğitim masraflarını üstleniyoruz. Ülkemizin üstün niteliklere sahip fizikçiler kazanmasını sağlamak için başlatılan projenin destekleyicileri arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz.
“Günümüz Sanatçıları Sergisi”, “Akbank Kısa Film Festivali” ve benzeri çalışmalar ise özellikle sanat alanında Akbank Sanat ile gençlere yönelik yaptığımız çalışmalara örnek verilebilir. Ayrıca üniversitelerde gerçekleştirilen kariyer günlerine, seminerlere ve çeşitli paylaşımlara imkanımız ve fırsatımız oldukça katılmaya çalışıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz