Seçilmiş öğrencilere eğitimlerimizi açtık

Selen Zarakol ile İK yaklaşımlarını ve gençlere yönelik stratejilerini konuştuk...

15.03.2016 16:00:100
Paylaş Tweet Paylaş
Seçilmiş öğrencilere eğitimlerimizi açtık
NELER YAPIYORUZ?
Çalışanlarınızla beraber yürüttüğünüz sosyal sorumluluk projeleriniz var mı?

Ericsson çalışanlarını en motive eden konulardan biri de Ericsson’un çevreye ve içinde bulunduğu toplumlara katkıda bulunmak için yürüttüğü sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projeleri. 2020 yılı itibariyle dünya nüfusunun yüzde 90’ı geniş bantlı mobil şebekelerle kaplı olacak. Bu da bizim için dünyadaki sürdürülebilirlik sorunlarına katkıda bulunabilmek için büyük bir fırsat. Daha çok yeni bir çalışan gönüllü programı başlattık. Çalışanlarımız yetkinlikleri ve ilgilendikleri alanlar doğrultusunda dünyada Ericsson olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinde görev alabilecekler ya da kendi projelerini hayata geçirebilecekler. Üstelik bunu kendi zamanlarında değil, çalışma saatlerini kullanarak yapabilecekler. Şu anda Türkiye’de bir mobil operatörle birlikte Suriyeliler üzerinde yıkıcı etkiler yaratan iç savaş sonrasında zorla yer değiştirilmiş ailelerin, uzak kaldıkları yakınlarına, internet gerekmeksizin, düşük maliyetli mobil servislerle ücretsiz şekilde ulaşabilecekleri Refugees United projesi kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz.

“BİZDE HİYERARŞİYİ ÇOK HİSSETMEZSİNİZ”
NASIL BİR ŞİRKETİZ? 

Ericsson çalışanlarına değer veren bir şirket ve çalışanlarımızın da bunu hissettiğini düşünüyoruz. Şirket değerlerimizden biri saygı ve Ericsson çalışanları olarak birbirimize hep bu değeri gözeterek davranıyoruz. Bu da pek tabii, iş ortamımızı son derece keyifli ve huzurlu hale getiriyor. Ericsson’da hiyerarşiyi çok hissetmezsiniz ve kendinizi ve fikirlerinizi açıkça ifade edebilirsiniz. Şirketin konsensüs kültüründen kaynaklı olarak herkesin ilgili olduğu alanla ilgili görüşü alınır. Açık iletişim politikamız vardır. Şirket yönetimi çalışanlarıyla değişik platformlarda sık sık bir araya gelerek onları güncel tutar ve soruları cevaplar. Esnek çalışma saatleri ve evden çalışma gibi uygulamalarımız sayesinde çalışanlarımızın iş ve özel hayat dengesini korumalarına da yardımcı olmaya çalışıyoruz. 
ÇALIŞANLAR YÖNETİYOR 
Ayrıca bizim çalışanlarımız tarafından yönetilen bir grubumuz var. Bu grup ‘Building a Winning Culture’ stratejimiz çerçevesinde şirket içi aktiviteler düzenleyerek şirket kültürümüzün sürekliliğini sağlayacak çalışmalar yapıyor. Bu aktivitelere örnek olarak hobi kulüplerimizi, sosyal sorumluluk aktivitelerini, yönetimin değişik üyeleriyle çalışanların bir araya geldiği kahvaltı ya da kahve toplantılarını, liderlikle ilgili filmlerin izlendiği sinema günlerini ve herkesin evden yaptığı bir yemeği getirip hep beraber yediği toplantıları verebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz