Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş


Böylelikle bambaşka bir dünyaya girdiğini belirten Salman, “İki aylık staj sürem boyunca hem çok çalıştık hem çok eğlendik. Satış departmanı dinamik bir ekipti ve ben de bundan çok etkilendim. O günlerde bu satış alanında kariyerime yön vermeye karar verdim” diyor.

Stajı bittiğinde şirketin satış müdürü part-time çalışma teklif edince Salman, hiç tereddütsüz kabul ettiğini anlatıyor ve şöyle devam ediyor. “Hatta okuldan daha çok işe gittim. Staj yaptığım şirkette çalışmak inanılmaz keyifli.

Burada büyüdüm ve kendimi evimde hissediyorum. Şu anda Renault Filo ve Özel Satışlar Yöneticisi olarak çalışıyorum. Gençlere tavsiyem aynı yerde uzun yıllar çalışmaktan çekinmesinler. Şirket içinde de değişik görevler alarak farklı bir kariyer yapabilirler. Sabırlı olmayı ve uzun vadeli düşünmeyi öneriyorum. Çünkü kariyer planı uzun soluklu bir süreç.”

“DUYGUSAL BAĞ GELİŞİYOR”
Unilever Türkiye Tedarik Zinciri Direktörü Selim Tansuğ, üniversite yıllarında Unilever’de staj yaptı. Şirketin okulda yaptığı tanıtımı dinlediğinde, ailenin bir parçası olmayı istediğini belirten Tansuğ, “Unilever’de staj yapmak ile tam zamanlı çalışmak neredeyse aynı diyebilirim.

Unilever’de staj yapan arkadaşlarımıza bir masa ve telefonun ötesinde üç ay boyunca çok önemli bir proje görevi veriliyor. Staj süresince günlük iş akışının bir parçası olarak çalışıyor ve toplantılara katılıyorsunuz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz