Akdeniz'in gizli zenginlikleri

2007'den bu yana düzenlenen "Doğu Akdeniz'in Gizli Zenginlikleri Yatırımcı Konferansı", 20-21 Haziran'da Londra'da yapıldı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Akdeniz'in gizli zenginlikleri

İki gün süren konferans, Türkiye'nin lider aracı kurumu İs Yatırım, Yunanistan'ın önde gelen finans kurumlarından Piraeus Securities ve Mısır'ın en büyük özel bankasının aracı kurumu CI Capital'ın ortak girişimiyle gerçekleştirildi. İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Atina Borsası Başkanı Socrates Lazaridis ve Mısır Borsası Başkan Yardımcısı Mohamed Farid Saleh, yaptıkları konuşmalarda yaşadıkları deneyimleri ve ülkelerindeki yatırım iklimini paylaştılar. İş Yatırım'ın sponsorluğunda 3 ayda bir organize edilen Geniş Açı etkinliklerimizin bu  toplantısında farklı bir içerikle karşınıza  çıkıyoruz. Gündeme ilişkin önemli ekonomik gelişmeleri mercek altına aldığımız Geniş Açı dergisinin bu ayki içeriğini, Londra'dan önemli  bir organizasyon oluşturuyor. Bu organizasyon, İş Yatırım tarafından 2007'den bu yana düzenlenen "Doğu Akdeniz'in Gizli Zenginlikleri Yatırımcı Konferansı" (Hidden Riches of Eastern Mediterranean Investor Conferance). 2021 Haziran'da Londra'da düzenlenen konferans, İş Yatırım'ın ev sahipliğinde, Yunanistan'ın önde gelen finans kurumlarından Piraeus Securities ve Mısır'ın en büyük özel bankasının aracı kurumu CI Capital'ın ortak girişimiyle gerçekleştirildi. İki gün süren konferansa Türkiye, Yunanistan ve Mısır'dan katılan 50 halka açık şirket, İngiltere ve kıta Avrupa'dan gelen uluslararası fon yöneticileriyle seanslar halinde bire bir görüşme ve grup toplantıları yapma imkanı buldu. Konferansın önemli bölümlerinden biri de Akdeniz'in 3 büyük ekonomisinin aktörlerini bir araya getiren toplantıydı. Moderatörlüğünü İş Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Çağlan Mursaloğlu'nun yaptığı toplantıya; İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, Atina Borsası Başkanı Socrates Lazaridis ve Mısır Borsası Başkan Yardımcısı ı Mohamed Farid Saleh konuşmacı olarak katıldı. Oturumda, son derece hareketli günler yaşayan üç Akdeniz ülkesinin sermaye piyasalarının geldiği nokta masaya yatırıldı. Konuşmacılar, ülkelerindeki piyasanın durumu hakkında bilgi verdi ve borsaların geleceği üzerine öngörülerini paylaştı.


Çağlan Mursaloğlu
Bayanlar, baylar, seçkin konuklar... İş yatırım ve Piraeus Securities ve CI Capital tarafından düzenlenen "Gizli Zenginlikler Konferansı"na hoş geldiniz. Sizlere İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Hüseyin Erkan, Atina Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Socrates Lazaridis ve Mısır Menkul Kıymetler Borsası Başkan Yardımcısı Muhammed Farid'i tanıtmaktan ayrı bir mutluluk duymaktayım. "Gizli Zenginlikler Konferansları"na bir amacı gerçekleştirmek için başladık: Müşterilerimize en iyi yatırımları yapmaları için karar verme süreçlerinde rehberlik etmek ve şirketlere fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir platform sağlamak. Bu, gizli zenginliklerle bağlantılı en üst kalitede araştırma yapılmasını sağlayarak mümkün olabilir. Bu araştırmalar, yatırımcılara Akdeniz Bölgesi'nin değişik bölgelerinden gelen üst düzey yöneticilerle doğrudan iletişim kurma olanağı sağlayan araştırmalar olmalıdır. Bu yıl Piraeus Securities ve CI Capital ile güçlerimizi birleştirmeye karar verdik. Bu kararı verirken Mısır ve Yunanistan'da olan gelişmelere aldırmadık. Bu ülkelerdeki arkadaşlarımız olan olayları birer başarıya dönüştürebilmek için çok çalıştılar. Türkiye, Mısır ve Yunanistan'daki ekiplere şükranlarımı sunmak istiyorum. Türkiye, Mısır ve Yunanistan, tarihte antik çağlardan, Büyük İskender, Roma ve Osmanlı İmparatorlukları'ndan bugüne gelen güçlü kültürel ve ticari bağları olan ülkeler. Çok parlak bir tarihimiz var. Bu topraklar medeniyetlerin doğduğu topraklardır. Alfabenin, demokrasinin, paranın ve ticaretin keşfedildiği topraklardır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz