"2011'de 15 fuara ev sahipliği yapacak"

Tüyap Konya, 2003 yılından bugüne dek gerçekleştirdiği fuarlarla Konya ilini ülke genelinde en fazla fuar düzenlenen ilk beş şehirden biri haline getirdi.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
2011'de 15 fuara ev sahipliği yapacak
Tüyap, sektördeki 31 yıllık deneyimi, İstanbul, Konya, Adana, Bursa ve Diyarbakır’daki fuar alanları, yurtiçinde Ankara, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Samsun ofisleri, yurtdışında ise Rusya, Suriye, İran, Gürcistan, Bulgaristan, Makedonya ofisleri ve 450’nin üzerindeki çalışanı ile ülke ekonomisine ve üretimine katkıda bulunmaya devam ediyor. Tüyap Konya 2003 yılından bugüne gerçekleştirdiği 132 fuar ile 38 ülkeden 11 bin 331 firma ve firma temsilciliğini Konya’da Tüyap çatısı altında buluşturdu. Tüyap Konya, 2011 yılın­da 15 fua­ra ev sa­hip­li­ği ya­pa­cak. Tü­yap Kon­ya Fu­ar­cı­lık Ge­nel Mü­dü­rü İl­han Er­söz­lü, Kon­ya’da yap­tık­la­rı ça­lışma­la­rı der­gi­mi­ze an­lat­tı:
“2003 yılında ilklerini gerçekleştirmeye başladığımız pek çok fuarımızın bugün 7’nci, 8’incilerini gerçekleştirmekteyiz. Her yıl istikrarlı bir şekilde büyüyen fuarlarımızın Tarım, Konmak, Yapı, Kent gibi birçoğu kendi konularında bölgenin marka fuarları haline geldi. Geçen zaman içinde ekonomide yaşanan tüm sıkıntılara ve sektörlerde yaşanan daralmalara rağmen Konya sanayisindeki olumlu büyüme fuarları da olumlu etkiledi. Hem katılımcı hem ziyaretçi sayılarımızda artışa neden oldu. Fuarlarımız artık sadece Konya halkı ve sanayicisi tarafından değil, tüm ülke ve komşu ülkeler tarafından takip edilen birer etkinlik haline geldi. Fuarlarımıza gelen nitelikli yabancı ziyaretçi sayısındaki artış ve doğrudan yabancı katılımcıların fuarlara olan ilgisi bu büyümenin bir göstergesi.

Kon­ya Ta­rım Fua­rı mar­ka­laştı

2010 yılında artık sadece şehrin değil ülkenin de konusunda en fazla ziyaretçi çeken fuarı haline gelen ve mevcut fuar alanımıza sığmayıp ilave salonla açılan Konya Tarım Fuarı 2010 ile Konya fuarlarını açacağız. 27 Ekim Çarşamba günü açacağımız Konya Tarım Fuarı, 5 gün boyunca ziyarete açık kalacak. Bu fuarımız geçtiğimiz yıl 155 bin kişi tarafından ziyaret edilen, konusunda marka olan bir etkinlik. Fuarlar serimiz, Konya halkının evinde, ofisinde, günlük hayatında ihtiyaç duyacağı her türlü ürünlerin, gıda maddelerinin, beyaz eşya, mobilya ve spor ürünlerinin sergileneceği Konya Mobilya, İdeal Ev ve Gıda Fuarları ile sonlanacak.

132 fu­ar dü­zen­le­di

Tüyap Konya fuarları kazandırmaya devam ediyor. Bu yıl içinde düzenlediğimiz fuarlarda 35 ülkeden bin 254 katılımcıyı 205 bin ziyaretçi ile buluşturarak önemli bağlantılar kurulmasına yardımcı olduk. Başta Konya olmak üzere bölgenin üretimine, satışlarına, ihracatına katkıda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. 2010 yılı fuarlarında, 20 ülkeden gelen ziyaretçilerimizin katılımcı firmalarımıza verdiği siparişler sayesinde ülke ekonomisine katkıda bulunuyor olmamız bizi gururlandırıyor. Tüyap Konya, 2003 yılından bugüne dek gerçekleştirdiği 132 fuar ile 38 ülkeden 11 bin 331 firma ve firma temsilciliğini Konya’da Tüyap çatısı altında buluşturdu. Gerçekleştirilen fuarlarda bugüne dek 35 ülkeden yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Tüyap Konya, başta KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’ni kente kazandıran Konya Ticaret Odası olmak üzere, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Tarım İl Müdürlüğü, ilgili dernek, birlik ve odaların destekleriyle, önceki yıllarda büyük başarılarla gerçekleştirdiği fuarlardan aldığı güçle 2011 yılında 15 fuara ev sahipliği yapacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz