İzmir lüks konutu yeniden keşfediyor

Lüks konut projelerinde rota İzmir'e döndü. Hem yerel inşaat şirketleri hem İş GYO gibi büyükler İzmir'de lüks projeler yapıyor.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İzmir lüks konutu yeniden keşfediyor

Talebi karşılamak için kısa süre sonra Karşıyaka Tower Residence projemizi ortaya çıkartıyoruz. 20 katlı projenin teras alanında açık yüzme havuzu bulunacak. Lüks konutları her bölgeye yaymak gerekir diye düşünüyorum. Burada da tercihim daha çok yenilenmesi gereken alanlar yönünde. Karşıyaka Onur mahallesinde Yelken Park Evleri ile bunun örneğini verdik.

Eva Gayrimunkul İzmir Bölge Müdürü/Filiz Akkaya
GELECEK PROJELER NEREYE KAYIYOR?
REZİDANSLARLA BAŞLADI

İzmir’de lüks konut projelerine ciddi talep var. Başlangıçta gerek ofis, gerekse konut ihtiyacı olanlar rezidans tipindeki projelere ilgi gösterdi. Özellikle kent merkezinde konumlu nitelikli projeler hızlı bir şekilde alıcı buldu. Bu ilgiyi gören yatırımcılar, İzmir ili büyükşehir belediyesi imar planındaki sıkıntılarındaki aşılması akabinde birbiri ardına nitelikli, lüks hatta karma projelerini piyasa sürdü. Bu projelere de talebin iyi olduğunu hatta İzmirlilerin yatırım amaçlı olarak da ilgi gösterdiğini gözlemliyoruz.
METREKARESİ 10 BİNE KADAR ÇIKIYOR
Lüks konut projelerinde bölgesel olarak birim fiyatlar değişiyor. Ama genel yelpaze içinde metrekare fiyatları 3 bin ila 10 bin TL arasında. Lüks konut rezidance projelerinde İzmir’de genel olarak yeni kent merkezinde Salhane, Turan, Bayraklı bölgesi, Yeşilova-Altındağ mahalleleri, kuzeyde Mavişehir, Çiğli aksı, batıda Narlıdere, Güzelbahçe-Urla aksı göze çarpıyor. Aynı şekilde güneyde Gaziemir ilçesi, özellikle havaalanı yolu üzeri Ege Serbest Bölge civarı da dikkat topluyor. Önümüzdeki yıllarda da bu tip projeler yeni kent merkezinde, Çiğli-Karşıyaka aksında ve Narlıdere-Güzelbahçe aksında yoğunlaşarak devam edecek diye düşünüyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz