Leonardo Dicaprio'yu giydirdi

"Inception"adlı film ,Çetintaş için ciddi bir dönüm noktası oldu.

1.09.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Leonardo Dicaprio'yu giydirdi
Geçtiğimiz ay Türkiye’de vizyona giren ve Leonardo DiCaprio’nun başrolünü oynadığı Inception filmi daha gösterime girmeden Çetintaş’ın filmde kullanılan kıyafetleri ile adını duyurdu. Çetintaş’ın iki markasına ait 100’e yakın takım elbise ve gömlek, başta DiCaprio olmak üzere filmin bütün erkek oyuncuları tarafından giyildi. Böylece başta Leonardo Di Caprio olmak üzere filmin erkek oyuncuları ve dolayısıyla Hollywood, Çetintaş markasıyla tanışmış oldu.

Fu­ar­da keşfe­dil­di

Eskişehir’de üretimi yapılan takım elbise ve gömlekler Çetintaş mağazalarında satışa sunuluyor. Geçtiğimiz yıl ABD Los Angeles’te yapılan Globaltex fuarına katılan şirket kendini burada tanıtma şansı yakalamış. Çetintaş Giyim Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Çetintaş, “Geçen sene yapılan fuarda filmin kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland ve ekibi standımızı ziyaret etti. Bizim Türk firması olmamız onların daha da ilgisini çekti. Fuarda sanırım üç Türk firmasıydık. Hiçbir destek almadan gitmiştik. Bir gün gezdiler sonra kart alışverişi oldu. Daha sonra başka bir direktör geldi, kıyafetlerimizi giyip denediler; ceketlerimizi beğendiler. Ben Türkiye’ye döndükten sonra oradaki temsilci arkadaşımızdan randevu almışlar. Numuneleri de orada bırakmıştım, o numuneleri beğenmişler ve tekrar denemişler. Hemen ardından ilk etapta 40-50 parçalık bir sipariş verdiler. Kısa bir süre sonra da önceki siparişleri kadar yeni bir sipariş verdiler” diye anlatıyor. Çetintaş, toplamda 100 parça kıyafet verdiklerini ifade ediyor.

ABD’de ma­ğa­za aça­cak

Çetintaş ABD’de mağaza açmayı düşündüklerini de kaydederek, “Şu anda iki hedefimiz var: Almanya ve Türkiye’de mağazalaşmayı düşünüyoruz” diyor. Filmde kullanılan biri beyaz biri siyah olmak üzere iki farklı ceket gösteren Çetintaş, filmde İtalyan kumaşların tercih edildiğini belirtiyor. Kumaşın parlak ve likralı olduğunu söyleyen Çetintaş, “Kaliteli kumaş kullandık. Yapımcıların da isteğiyle İtalyan kumaşları tercih ettik. Bizim tasarımlarımızı Türk erkekleri seviyor. Aslına bakarsanız erkeklerden çok kadınlar seviyor” diyor. Hollywood’dan gelecek başka bir film teklifi için kıyafet gönderip göndermeyecekleri sorusunu ise Çetintaş, “Hollywood için niye olmasın. Hatta onlara daha özel bir şeyler yapmayı isteriz. Bu bizi geliştirir” şeklinde cevaplıyor. Lenardo DiCaprio’nun giydiği ceketi de göstererek, “Bu modelimizi filmde Leonardo DiCaprio giydi. Sanırım lacivert rengini tercih etmişti. Üzerinde de çok güzel taşıdı. Bedeni de bizim öğrendiğimize göre 48, yani medium’a denk geliyor. Kalıplarımız uydu onlara” diyor. Hollywood’dan gelen özel istek üzerine ceketlerde ufak tefek oynamalar yaptıklarını da dile getiren Çetintaş, “Bizden rica ettiler. Aksiyon filmi olacak dediler. Bu nedenle arkaları biraz rahat, yani paylı bıraktık. Biraz daha genişleterek rahatlık verdik ceketlere” diyor. Firma yöneticilerinden Bekir Çetintaş, Leonardo DiCaprio ile diğer erkek oyuncuların giydiği takım elbiselerin 400-500 liradan, tek ceketlerin 250 liradan, gömleklerin ise 150 liradan satıldığını belirtiyor. Film için en çok beğenilen renklerin siyah ve füme olduğunu söyleyen Bekir Çetintaş, “Biz müşterimiz olan bir firmaya nasıl mal satıyorsak onlara da o şekilde mal sattık. Bizim ürünlerimizin hangi filmde kullanılacağını, kimin giyeceğini bilmiyorduk. Film şirketi bize sadece bir filmde kullanılacağını söylemişti. Film sektöründe bu tür bilgiler, isimler sır gibi saklanırmış meğer. Biz ürünlerimizin bu filmde kullanılacağını sonradan öğrendik ve öğrendiğimizde de çok heyecanlandık. İnsan gurur duyuyor” diye konuşuyor. “Biz çok eski bir imalatçıyız. 50-55 senedir bu sektördeyiz. Benim babam terzilikten gelme” diyen Çetintaş, Inception filminde kendi ceketlerini ve takım elbiselerini görünce ne hissettiği sorusuna ise, “Bana daha önce fragmanları gelmişti, önce onları izledim, sonra da filmi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz