"Stajla işi öğrendi kendi işini kurdu"

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yemek ve davet organizasyonlarını yapan Oscar Party Club, ayrıca protokol hizmetleri ile de faaliyet gösteriyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Stajla işi öğrendi kendi işini kurdu
Kurulduğu günden bu yana “Davetinize davetli gelin” sloganıyla yola çıkan Oscar Party Club, 10 bin kişilik barbekü partilerinden yurtdışında gerçekleştirilen protokollü açılışlara kadar birçok organizasyonu hayata geçiriyor. Kriz döneminde işlerin azaldığını ancak buna rağmen işçi çıkarmadıklarını ifade eden Kerem Can Apaydın, istikrarı koruyarak başarıya ulaştıklarını ifade ediyor. Apaydın, global markalara hizmet verdiklerini, bunların içerisinde Doğuş Grubu, Mercedes, Pepsi, Koç Holding ve Turkcell gibi şirketlerin yer aldığı söylüyor. Kerem Can Apaydın, şirketin gelişimi ve gelecek planlarını Capital’e anlattı.

Sek­tör­le ta­nışma­nız na­sıl ol­du?

Sektöre girmeye karar verdiğim zaman öncelikle bu işin uzmanının kim olduğunu araştırmaya başladım. Yaptığım araştırmalar sonucunda karşıma Kanadalı bir uzman çıktı. Gidip yanında staj yaptım. Hatta know how’ı almak için cebimden para harcayarak uzun bir süre orada kaldım. Edindiğim bilgileri Türkiye’de uygulanacak şekilde devşirmeye başladım. O yıllarda Anadolu’da organizasyon şirketi yoktu. “Davetinize davetli gelin” sloganı ile yola çıktık.

Şir­ke­ti­ni­zin ge­li­şim sü­re­cin­den bah­se­de­bi­lir mi­si­niz?

Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de katıldığı bir organizasyonu yaptık. Bu organizasyon araçların güçlükle geldiği bir alanda yapıldı. Şirket olarak dağ başında birinci sınıf yemek hizmeti sunduk. Sonra Türk iş adamları Türk Cumhuriyetleri’nde inşaat yatırımları yaptıkça bu alanda daha çok açık olmaya başladığını fark ettik. Aldığımız işler o dönem için büyüktü. Hepsinin üstesinden geldik. Türkiye’den devlet erkanının katıldığı temel atma törenleri ve açılışlarda başarılı işler yaptık. Bugün şirketimiz 15 bin kişilik bir organizasyonda barbekü verebilecek konuma geldi. 270 kişilik kadromuz ile yurtiçi ve yurtdışında her türlü açılış, kokteyl ve partiye hizmet verebilecek durumdayız. Özellikle devlet başkanlarının ağırlandığı güvenlik seviyesinin en üst düzeyde tutulduğu protokollerde işi en ince detaylarına kadar biliyoruz.

Yıl­da ne ka­dar or­ga­ni­zas­yon ya­pıyor­su­nuz?

Yılda yaklaşık 200 organizasyon gerçekleştiriyoruz. Bu kadar çok organizasyon yapan çok az şirket var. Biz oluşturduğumuz kadro ile Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer alıyoruz. Bugün 16 aşçısı olan tek şirket biziz. Ayrıca İSO 9001-2000 belgesi ile faaliyetlerine devam eden ilk ve tek şirket de biziz.

Han­gi şir­ket­le­rin or­ga­ni­zas­yon­la­rını ya­pıyor­su­nuz?

Şu an Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin organizasyonlarını yapıyoruz. Anadolu’da kurulmuş bir şirket olarak global markalara hizmet veriyoruz. Bugün Doğuş Grubu, Mercedes, Pepsi, Koç Holding ve Turkcell’in yemekli organizasyonlarını yapıyoruz. Bu organizasyonlarda kullandığımız tüm ürünlerin tedarikini ise Eskişehir’den sağlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz