TED ilk yılında en iyi okul seçildi

TED(Türkiye Eğitim Derneği), Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplam 23 okuluyla hizmet veriyor.

1.09.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
TED ilk yılında en iyi okul seçildi
Eskişehir’de Türk Eğitim Derneği’nin (TED) eğitimdeki önder kuruluş konumunu güçlendirmek amacıyla kurulan TED Eskişehir Koleji, ülkemizin geleceğine yön verecek liderleri yetiştirmeyi hedefliyor. TED Eskişehir Koleji’nde 2008 yılında eğitim öğretime başlandı. İlk yılında “Bölgenin En İyi Okulu” seçildi.

50 bin met­re­ka­re alan­da eği­tim ve­ri­yor

TED Eskişehir Koleji Yerleşkesi 50 bin metrekarelik bir arazi üzerinde yer alan anaokulu, ilköğretim, lise, spor kompleksi yapılarından oluşuyor. 35 bin metrekarelik kapalı alana sahip yerleşkede öğrencilerin bir yandan akademik gelişimlerini sürdürürken bir yandan da sportif ve kültürel donanımlı bireyler olarak hayata hazırlanmaları hedefleniyor. Okul öncesinde 5-6 yaş grubuna hizmet veren TED Eskişehir Koleji Anaokulu, Eskişehir’de anaokulu olmak üzere inşa edilmiş tek bina olma özelliğini taşıyor. 23 TED okulunda eş zamanlı olarak uygulanan eğitim programı ile TED Eskişehir Koleji Anaokulu’nda alanında uzman eğitmenlerle, öğrencileri hayata ve ilköğretime hazırlayan İngilizce ağırlıklı bir eğitim programı uygulanıyor.

Ni­te­lik­li işgü­cü­nün ba?­ken­ti: Es­ki­şe­hir

TED Eskişehir Koleji Kurucu Temsilcisi Banu Kurt, üçüncü yılına giren TED Eskişehir Koleji’nde hedeflerini adım adım gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurguluyor. Eskişehir’de yıllardır özlemi duyulan böyle seçkin ve nitelikli bir eğitim kurumuna gösterilen yoğun ilginin sorumluluklarını da artırdığını dile getiriyor.
Banu Kurt, “Geçtiğimiz Haziran ayında Milli Eğitim Bakanımız Nimet Çubukçu’nun katılımıyla hizmete açılan spor kompleksi ile TED Eskişehir Koleji Yerleşkemize olduğu gibi kent yaşamına da önemli bir katkı sağlandı. TED Eskişehir Koleji Özel Anadolu Lisesi’nin de eğitime başlamasıyla anaokulundan liseye uzanan bir perspektif kazandık. Bu arada ülkemizin hızla yükselen değeri olan Eskişehir’e, işleri nedeniyle gelip yerleşen özel sektör çalışanlarına da katkı sağladığımızı düşünüyorum. Şöyle ki, Eskişehir’in son yıllarda birçok yatırıma ev sahipliği yapması beraberinde bu şehirde istihdam edilecek insanların, çocuklarının eğitimi konusunda bir arayışa yönelmelerini gerektiriyordu. Uzun yıllar sanayi alanında çalışmış biri olarak bu konuda yaşanan sıkıntının ve boşluğun farkındaydım. Nitelikli iş gücünü Eskişehir’de yaşamaya ikna etmekte güçlükler yaşandığına defalarca tanık oldum. Burada en önemli kriterlerden biri çocukların eğitim konusuydu. Anaokulu ve ilköğretim düzeyinde sürdürdüğümüz eğitim altyapısı lisemizin de eklenmesiyle tamamlanmış bulunuyor. TED’in Eskişehir’de bulunmasının yalnız kente katkı sağlamakla kalmadığını, aynı zamanda bir sorunun çözümüne de katkı sağlamış olduğunu düşünüyorum”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz