"Birşeyler yaratmayı seviyorum"

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı ile iş dışı yaşamını konuştuk…

29.11.2017 14:12:000
Paylaş Tweet Paylaş
"Birşeyler yaratmayı seviyorum"


ARKADAŞ ORTAMLARINDA ŞARKI SÖYLERİML

“SESİM GÜZEL DEĞİL”
Şarkı söylemeyi, müzik dinlemeyi çok severim. Eşim benim için iPod, oğlum da CD doldurur. Onların yüklediği Türkçe pop şarkıları dinlerim. Sabah hazırlanırken de yemek yaparken de hep müzik dinlerim. Şarkı söylerim, sesim güzel değildir ama o beni ilgilendirmiyor.
“EĞLENİYORUM” 
Türkçe pop söylüyorum. Tarkan’dan Ajda’dan şarkılar söylerim. Arkadaş arası davetlerde de “Emine’nin mikrofonu nerede” derler. Çevreye biraz rahatsızlık veriyorum ama tabii arkadaş ortamında bunu yapıyor, eğleniyorum.BAZI ŞEYLERİ DENGELEME LÜKSÜM VAR

“ÇOCUKLAR GİDİNCE ANLADIM…” 
Geriye dönüp baktığımda, tabii çocuklar da gidince daha iyi anladığım bir şey var: Keşke daha az çalışıp onlara daha fazla zaman ayırsaymışım diyorum. Sonra dönüyorum çok şükür ortaya çıkan çocuklar belki başlarında olsaydım böyle olmayacaktı diye düşünüyorum.
EN BÜYÜK ZENGİNLİK Hayatın genelinde hobilerin çok önemli olduğuna inanıyorum. Ayrıca en büyük zenginliğin etrafındaki kişiler olduğu görüşündeyim. Özellikle iyi gününde etrafında kimlerin olduğu önemli, kötü günde zaten herkes geliyor. Dolayısıyla insanın arkadaşlarına da vakit ayırması, arkadaşları için de erişilebilir olması lazım. Ben hakikaten iş hayatımda yoğun çalışırım, sporumu da yaparım, arkadaşlarımla da buluşurum, özel günleri unutmamaya çalışırım.
“ALLAH’IN ŞANSLI KULUYUM” Geçen yıl 50’nci yaş doğum günü partim vardı. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteden arkadaşlarım eşleri ve çocuklarıyla katıldı. Allah’ın şanslı kuluyum, bende böyle bir zenginlik var. Çok şükür ekmek getirmek için çalışmak zorunda olmadığım için bazı şeyleri dengeleme lüksüm de var, onu da kabul ediyorum.İLK FIRSATLA BİR SÜRÜ ÇOCUĞUM OLDU

“GENÇLERLE SOHBETİ SEVİYORUM”
Bir de bizim Esas Sosyal’in İlk Fırsat diye bir projesi var. Bunu da biz iş olarak yapıyoruz ama bu benim şahsen hobim gibi oldu. Gençlerle buluşmayı, gençlerin neye önem verdiğini, ne hissettiklerini öğrenmeyi, onlarla sohbet etmeyi çok seviyorum. Bu proje çocuklarımın da yurt dışında olduğu zamana denk geldi ve bir sürü çocuğum oldu.
“YAŞADIKLARI GERÇEKLERİ BİLMELİYİZ” Onlarla ayda bir bir araya geliyorum ama onların bütün raporları haftada bir 12.00-14.00 arası ekip tarafından bana iletilir. Bir gencimiz geçmiş dönemde işteydi şimdi master başvurusu yapıyor. Bugün onun İngilizce referans mektubunu imzaladım. Takip etmeyi de seviyorum. Onların yaşadığı sorunlar çözülmezse ileride biz mahvoluruz, dolayısıyla onların yaşadığı gerçekleri bilmek ve dinlemek lazım ki çözelim.ÇOCUK RUHLU OLDUĞUM İÇİN ÇOCUKLARIMLA İYİ ANLAŞTIM

“HER ŞEYİ PAYLAŞTIK”
Ben aslında çocuk ruhlu bir insan olduğum için ve gençlerle iyi anlaşabildiğim için çocuklarımla da iyi anlaştım. Biz her şeyi paylaştık. Bana her dertlerini söylerlerdi. Sınırlarımız tabii ki vardı. Şimdi çocuklarım büyüdü ve artık bizimle yaşamıyor.
“GÜZEL İŞLER YAPIYOR” Biri 26 diğeri 24 yaşında iki oğlum var. Çok şükür bizi hiç yormadan eğitimlerini tamamladılar. Büyük oğlum Tufts Üniversitesi’nden mezun. Bizden 3-4 ay önce ayrıldı. Kendi evi var. Ama onun işi teknoloji olduğu için ayın yarısında zaten burada yoktu, ya New York’ta ya San Francisco’da ya da Hong Kong’da devamlı seyahat halinde. Şimdi yine yok, sürekli mobil halde. Çok da güzel işler yapıyor.
“İSTEDİKLERİ YOLDA GİDİYORLAR” Öyle ki yaptığı işleri ben anlamıyorum. Bana birkaç iş planı gösterdi, “Bu yeni yatırımımız” dedi, ben de “Hayırlı uğurlu olsun ama ben yorum yapamam çünkü bilgim yok” dedim. Açıkçası o kadar da bilgim olsun istemiyorum artık bir şeyleri de bilmeyelim. Küçük oğlum Boston Üniversitesi’ni bitirdi. Londra’da EY’de çalışıyor. Hatta onu daha zor bir yere terfi ettiler. Bugün yeni yerinde ilk günü. Ayrıca Yenibir Lider Derneği’nin kurucusu. Ontrava diye bir haber portalı da var. Tamamen kendi istedikleri yolda gidiyorlar.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz