Bu yaz nerdeydim?

İş dünyası, bu yazı yine dolu dolu yaşadı. İş hayatından bunalan isimlerin tercih ettiği rotalar oldukça farklıydı...

29.11.2017 14:42:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bu yaz nerdeydim?

Yaz deyince akla gelen yerlerden ilki güzel deniziyle, doğasıyla ve hareketli gece hayatıyla Bodrum oluyor. Pek çok yönetici de ya tüm tatilini Bodrum’da geçiriyor ya da mutlaka 1-2 günlüğüne de olsa buraya kaçıyor. Bu isimlerden biri de Renault Mais CEO’su Dr. Berk Çağdaş. “Ben kısa ve sık tatile çıkmayı seviyorum” diyen Çağdaş, genellikle Bodrum’da Yalıkavak’ta olmayı ve küçük teknesinde zaman geçirmeyi tercih ediyor. Çağdaş, bu yaz tatilini de “Genelde Yalıkavak çıkışlı Kos, Leros, Patmos, Marathi, Archi gibi adalara gitmeyi çok seviyorum. Ben Yunan adalarındaki küçük koyları, o koyların sakinliğini seviyorum. Kalabalık, gürültülü yerlerden uzak durmaya çalışıyorum” sözleriyle aktarıyor. “Bu yaz iki hafta tatil yapabildik, eşim, oğlum ve kızımla Bodrum’da vakit geçirdik” diyen Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze iklimi, su sporları ve yemekleriyle Bodrum’u sevdiklerini belirtiyor. Tatili ailecek görüştükleri arkadaşlarıyla aynı döneme denk getirdiklerini söyleyen Taze, bu yıl plaj voleybolunda yaşadıkları hezimeti en eğlenceli anısı olarak hatırlıyor: “Genelde plaj voleybolunda iddialıyızdır fakat bu yıl bir grup gence karşı tarihi hezimete uğradık. Takımın yarısı da sakatlandı. Meğer karşı takımda oynayan gençler İtalya’da profesyonel voleybolcuymuş, nasıl teselli olduk anlatamam.” Sarkuysan Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çaycı ve Herbafarm’ın kurucusu Meltem Kurtsan da yazlarını Bodrum’daki evlerinde geçiriyor. Bu yazı Kıbrıs ve ağırlıkla Bodrum’da evinde geçiren Çaycı, özellikle yüzmeyi çok sevdiğinden Bodrum’un denizinden uzak kalamıyor. Duayen yönetici bu yazın en güzel anısını da şöyle anlatıyor: “Yazın torunlarımla beraber yüzme maratonları yaparız. Bu yaz bunlardan biri beni çok yüreklendirdi. Eşimin yüzme şampiyonu yeğeninin oğlunun her sabah yaptığım 4 kilometrelik yüzme maratonunda pes edip bir daha denememesi, benim iyi bir maraton yüzücüsü olduğum gerçeğini doğurdu.” “Kalabalıklardan hoşlanmaz oldum” diyen Meltem Kurtsan da Bodrum’u neden tercih ettiğini “Sanat ve kültür ayağınıza geliyor. Yaz boyunca Bodrum Bale Festivali, Müzik Festivali ve Caz Festivali’ni takip ettim” sözleriyle anlatıyor. 

BOZBURUN REVAÇTA

 Bu yazın en popüler tatil mekanlarından biri de Bozburun. Kıpırtısız deniziyle Bozborun, iş dünyasına da kucak açıyor. Örneğin T- Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, bu yazı Fethiye, Bozburun ve Yeşilyurt köyünde geçirmeyi tercih etmiş. “Bayramları da değerlendirerek, 3 hafta tatil yapabildik” diyen Kılıçoğlu, “Bozburun bu yıl ilk defa denediğimiz bir rotaydı. Dostlarımızın tavsiyesiyle gittiğimiz bu sahil kasabasından ve çevresindeki yerleri gezmekten büyük keyif aldık. Gelecek yaz planlarımıza bu rotayı mutlaka ekledik. Bir de oğlumuzun okul arkadaşları ve aileleriyle Yeşilyurt köyünde çok güzel 4 gün geçirdik” sözleriyle geçen yazı özetliyor. Aksa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Berkman, tatilde uzun süre bir yerde geçirmek yerine yeni yerler görmek için gezmeyi sevdiklerini dile getiriyor. Berkman bu yaz da tekne tatillerinde olmazsa olmaz rotalarını Hisarönü Körfezi’ndeki ‘Selimiye, D-Maris ve Bozburun bölgesi’ olarak açıklıyor. “Oraların denizi hem temiz hem suyu biraz daha ılık” diyor. Berkman ailesi bu yıl Miami, Saros Körfezi, Ekincik, Dalyan ve Bozcaada ile Yunan adalarında zaman geçirmiş. Berkman, yazın en güzel anlarını da şöyle anlatıyor: “Yaz başında 10 gün Miami’deydik. Memorial Day günü Miami South Beach’deki ABD Hava kuvvetlerinin yaptığı gösteri müthişti. Bir de Samos’ta plaja inerken farkında olmadan ‘Çıplaklar Plajı’na düşmemizle yanımızdaki 4 kişilik misafir grubuyla hayli şaşırdık ve eğlendik.” “Yaz ayları bizim işte en yoğun dönemimiz olduğundan tatillerimi ağırlıklı olarak dini bayramlara denk getirdim” diyen CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, yaz boyu hafta sonlarını Bozburun’da geçiriyor. “Bayram tatillerinde Mavi turla Hisarönü Körfezi ve Midilli adasına gittik. Tatilde biz salaş ve yöresel yerlerde yemeyi çok severiz” diyen Nane, bu yaz Midilli adası Petra kasabasında Nick’s ve Reff ile Molivos kasabasındaki Octopus’u keşfettikleri güzel mekanlar arasında sayıyor. 

VAZGEÇİLMEZLERİ TEKNE

İş ve şehir hayatının yoğun temposundan sıyrılmak için pek çok yöneticinin tercihi, mavi sularda geçen tekne tatilleri oluyor. Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Kamışlı, bu isimlerden biri… Kamışlı, bu yaz planlarını şöyle dile getiriyor: “Yazın tekneye gittik, geldik. Son 6-7 yıldır Bodrum’a gidiyoruz. Hatta ben Londra’dan doğrudan Bodrum’a geçtiğimi biliyorum. Bodrum’a gittiğimizde ya teknedeyiz ya bir arkadaşın evindeyiz. Tatillerde arkadaş ortamında olmayı çok seviyoruz, seyahatlere genelde altı-sekiz kişilik gruplarla gideriz.” ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan için de tekne bir yaşam tarzı. “Göcek’te bağlı bir teknem var. Tatil için bir otele veya tatil köyüne gitmeyi tercih etmiyorum” diyen Turan, yaz boyunca fırsat bulduğu her anı teknesinde ailesi ve dostlarıyla geçiriyor. “Daha çok Ege kıyılarında seyir yapıyorum. Özellikle Fethiye- Marmaris arasındaki koyları çok seviyorum. En son Kurban Bayramı’nda Hisarönü-Göcek arasındaki koyları takip ettiğimiz bir rota izledik” şeklinde konuşan Turan, Bedri Rahmi Koyu ile Kleopatra Hamamı Koyu’ndaki mekanları tercih ettiklerini de ekliyor. Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, “Bu yaz çok keyifli günler geçirdim. Ailecek bir araya gelebildik ve sık sık dostlarımız da bize katıldı” sözleriyle aktardığı yaz anılarına şöyle devam ediyor: “Yaz tatilinde hep teknedeydik. Zaten Türkiye ve koylarımız tam bir cennet. Ben o nedenle yaz tatillerini Türkiye’de geçiriyorum. Bütün aileyi ve dostları da topladım mı tekneye, keyfime diyecek olmuyor. Bodrum Golf Kulübü inanılmaz keyifli bir kulüp. Oyunumuzu oynuyoruz çok da güzel zaman geçiriyoruz. Yemekleri de harika. Bodrum Ortakent’teki Köşem Balık’ı da çok tuttum.” 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz