CEO'ların Evdeki En Özel Köşeleri

CEO'ların evlerinde kendileri için özel olan, en fazla vakit geçirdikleri alanlar nereler?

2.08.2017 10:53:000
Paylaş Tweet Paylaş
CEO'ların Evdeki En Özel Köşeleri

Özlem Bay Yılmaz

oyilmaz@doganburda.com

Önemli operasyonları yöneten CEO’ların günlük hayatları toplantılar, yemekler ve organizasyonlarla geçiyor. İş hayatlarının bu yoğun temposundan yorulabiliyorlar. Herkes gibi onların da dinlendikleri tek yer evleri… Peki evlerinde kendileri için özel olan köşeleri var mı? CEO’lardan bu sorunun yanıtını aldık. Huzur buldukları, dinlendikleri, kendilerini iyi hissettikleri köşeleri toparladık…


HİLMİ UYTUN/HAFELE

TÜRKİYE VE BÖLGELER İCRA KURULU BAŞKANI
“DOSTLARLA YEMEK VAZGEÇİLMEZİM
“Yaklaşık 10 yıldır aynı evde oturuyoruz. Evimizin benim için en özel köşeleri ailemle daha fazla zaman geçirebildiğim salon ve mutfak. Bu iki alanda ailem ve dostlarımla keyifli vakit geçiriyorum. Yoğun bir iş gününden sonra evimdeki bu alanlarda dinlenebiliyorum. Ayrıca yemek yemeyi çok sevdiğim için de mutfağın yeri ayrı. Hafta sonu sabahları mutfakta yapılan bir aile kahvaltısı veya salonumuzdaki geniş masa etrafında ailem ve dostlarımla yenilen güzel bir akşam yemeği benim vazgeçilmezlerim arasında yer alıyor. İş ve seyahatler dışında kalan zamanımı evde geçirmeyi tercih ediyorum. Kızlarım ve eşimle birlikte mutfakta bir şeyler hazırlamak, salonda sinema keyfi yapmak, dostlarımıza özel küçük davetler vermek evde geçen zamana değer katıyor.”

AYŞE TUNA GÜLSOY TUNA EV GENEL MÜDÜRÜ KIŞ BAHÇESİNİN FERAHLIĞI
“Salonum ve kış bahçem keyifle vakit geçirdiğim, özel köşeler…Kış bahçesinin aydınlık ve ferah olması burayı benim için özel kılıyor. Orada yeşili görmek beni çok mutlu ediyor. Salonumu sevme nedenim ise bana verdiği yaşanmışlık hissi. Dekorasyonunda kullandığım yeni, eski, hatta antika ve anısı olan birçok obje ve mobilyaların bir arada uyumu beni mutlu ediyor. Ağırlıklı olarak pazar günleri vakit geçirdiğimiz kış bahçemiz, gazete ya da kitap okurken sabah kahvemizi içtiğimiz evin en keyifli alanı. Ayrıca ailece birlikte yaptığımız pazar kahvaltıları sonrasındaki sohbet alanımız da…”DENİZ NECATİ ERDA ECCO TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ
HUZUR KÖŞESİ

“Evimizin en özel köşesi ‘huzur köşesi’ adını verdiğimiz dinlenme ve kitap okuma köşemiz. Bu köşenin benim için özel olmasının nedeni ise eşim Ebru Keser Erda tarafından dekore edilmiş olması. Renklere o karar verdi. Duvardaki resimleri kendisi seçti. Hatta duvarı da o boyadı. Dolayısıyla tamamen onun üretimi. Bu köşede kendimi iyi hissediyorum. Özellikle akşamları fırsat buldukça burada kitap okuyorum. Evde geçirdiğim zamanın önemli bir bölümünü kitap okumak oluşturuyor. Dolayısıyla her hafta 10-12 saatimi bu köşede geçirdiğimi söyleyebilirim.”

“HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL
“Gayet keyifli anlar biriktirdiğimiz bu evimize taşınalı yaklaşık 2 yıl oldu. Benim için evimizdeki en özel köşe, yemek masasının olduğu bölüm. Bu bölümün özel olmasının sebebi ise gerek ailece gerekse dostlarla eşimin hazırladığı şık sofralarda birlikte yemek yemek, masa başında keyifli uzun sohbetler yapmak. Tüm bu güzellikler bizim için çok kıymetli. Eşimle birlikte mutfağa girip dostlarımız için hazırladığımız yemekleri bu bölümde sunabiliyoruz. Birlikte bir şeyleri paylaşınca hayat daha güzel oluyor gerçekten... Hatta bazen bilgisayarımızı alıp işlerimizle ilgilendiğimiz zamanlarda bile bu masanın başında toplandığımız oluyor.”“MUTFAKTA REHABİLİTE OLUYORUM”
SENCER BİNYILDIZ / BAREM CEO 
“Mutfak, birçok kişi için evin en genel geçer noktası olabilir ancak benim için son dört yıldır bir rahatlama ve kendini bulma kısacası rehabilitasyon yeri. Yemek yapmaktan keyif alıyorum. Zeytinyağlıları annemden öğrendim, balık pişirme becerisini de babamdan. Lezzet olarak daha geleneksel bir yaklaşım sergilerken, uzak doğu yemekleri de son yıllarda repertuarıma giren çeşniler olmuştur. Bu lezzetleri keyifli yapıyorum burada. Aynı zamanda sevdiklerimle keyifli dakikalar paylaştığım da bir yer. Bu nedenle sosyalleşme için rahatlıkla kullandığım bir alan. Sabahları uyanır uyanmaz gittiğim bir köşe, günün ilk kahvesini de içtiğim, camın önünden geçen komşularıma hal hatır sorabildiğim bir yer. Bu nedenle aslında evimin de dışarı açılan penceresi olarak düşünebilirsiniz. Birçok evde pencerelere perde konur, ancak perde takmayı düşünmeyeceğim tek yer burası.”“ÇOCUKLARIMLA KONUŞTUĞUM KÖŞE FARKLI”
“Benim için evimin her köşesi çok özel. Aslan burcu bir kadın olarak evime çok düşkünüm. Her köşesinde huzur buluyorum ama en çok sevdiğim iki köşe var. Bunlardan biri çalışma odam. Burada televizyon yok, sadece müziğim, bilgisayarım, kitaplarım ve ben varız. Aydınlatmasından renklerine kadar huzur duyduğum bir mekan. Her iki çocuğum da yurt dışında, dolayısıyla ile onlarla görüntülü bağlanıp konuşabildiğim mekan da burası oluyor. Özel oluş nedeni biraz da bundan geliyor. Evimin benim için özel olan diğer özel bölümü ise salonumun şömineli köşesi. Dostlarımla burada zaman geçirmek bana çok keyif veriyor, özellikle de kış gecelerindeki sohbetin tadı başka hiçbir şeyde yok. 17 yıl önce evimin dekorasyonunu, İç Mimar Jale Kulin ile beraber yapmıştık. Ama tabii zaman içinde bazı değişiklikler oldu.”

BARIŞ KARAKULLUKÇU PERAKENDE DANIŞMANI
 “BALLKOLTUĞUN YERİ AYRI”
Geçen yılın sonunda çocukların okuluna yakın olmak ve onların yollarda geçirdiği zamanı azaltmak için Acıbadem bölgesine taşındık. Evimin en sevdiğim odası en çok zaman geçirdiğimiz salon. Tüm salonu kişisel tercihlerimize göre eşimle birlikte dekore ettik. Salonda en özel köşem ise ‘ball koltuk’. Benim gibi diğer aile üyeleri için de öyle. 5 ve 7 yaşlarındaki oğullarım Ipad oynarken bu koltuğa yerleşir. Ben de rahat ve huzurlu bulduğum bu koltukta, kitabımı alıp ayaklarımı toplayıp keyif yaparım. Bu koltuk benim alırken kalbimi çalan üründü mağazada.”AYŞEN ZAMANPUR SILK& CASHMERE CEO
“YEŞİLE BAKAN BALKON FAVORİM”
“Sakin ve huzurlu, yeşile bakan balkonum evimin en sevdiğim yeri. Burayı benim için özel kılan şeylerin başında da çocuklarımın ve bir ordu arkadaşlarının burada büyümesi geliyor. Bu balkondan bakarken çocuklarım Ferhat ve Yasemin’in cıvıl cıvıl bağıra çağıra “Anne bak anne bak” diyerek havuzda, çimlerde koşturmalarını anımsıyorum. Bahçemizdeki meşhur paulownia ağacımız nisan ve mayıs aylarında pespembe, lila, mor tonlarında muhteşem çiçek açar. Burada çay içerken bu güzel görüntü beynimi, ruhumu dinlendiriyor. Ayrıca çok kitap da bitirdim bu balkonda. Evde her yeri ara ara yeniledik, değiştirdik ama balkon eskimiş, abartısız haliyle hoşuma gittiği için böyle kalacak. Galiba kullanılmış, yaşanmış her şeyin en güzeli…”

HEDİYE GÜRAL GÜR NG HOTELS İCRA KURULU BAŞKANI
“BAHÇEMİ İZLEMEYİ SEVİYORUM”
 
“10 yıldır aynı evde oturuyoruz. Evimin en çok keyif aldığım yeri ise salonum. Burada yer alan koltuğum ise favorim. Zaman içinde kumaş ve rengini değiştirdiğim bu koltukta oturduğumda bahçemi, çiçeklerimi ve yeşilliği izlemeyi çok seviyorum. Benim için toprağa, yeşile yakın olmak çok keyifli. Sıkıntılı zamanlarda bile yeşilin ve çiçeğin insanı dinlendiren bir görüntü olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple de dışarıyı izlemekten keyif alıyorum. İş durumuma bağlı olarak sabah çok erken çıkmayacaksam kahvaltı sonrası burada oturmayı kahve veya çayımı içerken gazete okumayı seviyorum. Ya da iş dönüşü mutlaka burada zaman geçiriyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz