Ekim Ayı Kitapları-2003

BİRAZ CESARET!    Krizde Başarılı 10 Markanın Öyküsü altbaşlığını taşıyan kitabın yazarı Nükhet Vardar. Türkiye’de on farklı sektörde on farklı markanın ekonomik kriz sırasında sergiledi...

1 EKİM, 20030
Paylaş Tweet Paylaş
BİRAZ CESARET!  
 
Krizde Başarılı 10 Markanın Öyküsü altbaşlığını taşıyan kitabın yazarı Nükhet Vardar. Türkiye’de on farklı sektörde on farklı markanın ekonomik kriz sırasında sergilediği cesareti anlatan on değişik öykü, bu kitapta markaların dilinden aktarılıyor. Birbiri ardına gelen ekonomik krizler sırasında, markalarına pazarlama yatırımı yapmaya devam etmiş ve pazarda başarısını kanıtlamış markaların öykülerini kendilerinden dinliyoruz. Tüm vakalarda başarı kriteri olarak sayısal göstergelerden yararlanılıyor. Biraz Cesaret! Her markanın başarı öyküsünü anlatırken bilinen pazarlama ve marka teorisini, günlük pratikte yaşayan markaların ve yöneticilerin anlattıklarıyla bağdaştırmak gibi gizli bir misyon da yükleniyor.  
 
Biraz Cesaret!  
Nükhet Vardar  
Reklamcılık Vakfı Yayınları  
240 sayfa  
(212) 263 03 36  
 
RÜYAMDAKİ SOFRALAR  
 
Türkiye yiyecek içecek kültürünü anılarından ve edebiyat eserlerinden yola çıkarak anlatan Selim İleri Rüyamdaki Sofralar’da farklı bir gurme profili çiziyor. Öyküler arasında yemek tarifleri de bulmaya hazırlıklı olun. Armuttan limonataya, viskiden mercimeğe pek çok gıda maddesini edebi lezzetle birleştirmek isteyenlere….  
 
Rüyamdaki Sofralar  
Selim İleri  
Doğan Kitap  
230 sayfa  
(212) 677 06 20  
 
İNTERAKTİF MEDIA TASARIMINDA TEMEL ADIMLAR  
 
Oğuzhan Özcan’ın Türkçe olarak yayımlanmış ilk eseri olan kitap; CD, DVD, internet, sayısal TV, görüntülü cep telefonu gibi ortamlarda interaktif media tasarımı yapmak isteyenlerin başvurabileceği bir referans kitabı. Okur, kitapta değişen teknolojiye bağlı olmaksızın, her zaman geçerli olabilecek temel tsarım kavramlarını bularak interaktif media tasarımı alanında yetkin olabilmek için, sırasıyla neler yapılması gerektiğini öğrenebilir. Yazarın 15 yıl boyunca interaktif media tasarımı eğitiminde tespit ettiği belli başlı sorunları ve bunlar için çözüm önerilerini de bu kitapta bulacaksınız.  
 
İnteraktif Media Tasarmında Temel Adımlar  
Oğuzhan Özcan  
İş Bankası Kültür Yayınları  
189 sayfa  
(212) 285 11 96  
 
RİSK YÖNETİMİ  
Finansal Piyasalarda Risk Ölçüm ve Yönetimine Türkiye Perspektifinden Stratejik Bakış alt başlığını taşıyan kitabın yazarları Dr. K. Evren Bolgun ve M. Barış Akçay. Kitap son yıllarda uluslararası finansal piyasalarda karşılaşılan dalgalanmaların ölçülmesinde yararlanılan Riske Maruz Değer (RMD) metodunun teori ve uygulamasını tüm yönleriyle birlikte ele alındığı temel bir referans çalışma özelliği taşıyor. Özellikle ABD’de yaşanan kurumsal şirket iflasları sonrasında temeli atılan bu metot, 1996 yılında Bank for International Settlement (BIS) kurumunun Piyasa Riski konseptinde getirdiği en iyi uygulamalarla tüm dünyada oldukça yaygınlaşmış durumda.  
 
Risk Yönetimi  
Dr. K. Evren Bolgun, M. Barış Akçay  
Scala Yayıncılık  
467 sayfa  
(212) 251 51 26  
 
D&R Kitapları  
 
İŞ DÜNYASINDA GELECEĞİN YÖNETİMİ
 
 
“Modern İşletmelerde Pazarlama ve Satış Yönetimi” kitabının da yazarı olan Coşkun Çoroğlu’nun bu kitabı iş dünyası için bir rehber niteliği taşıyor. Her gün yönetim sorunlarıyla başetmek zorunda kalan yöneticiler ve yönetici adayları için yol gösterici olacak kitap, yalın ve akıcı bir anlatımla kaleme alınmış.  
 
İş Dünyasında Geleceğin Yönetimi  
Coşkun Çoroğlu  
Alfa Basım Yayım  
150 sayfa  
(212) 511 53 03  
 
KİŞİSEL BAŞARININ ANAHTARI  
 
Hayatta edindiği bilgiler ve başarı üzerine okuduğu kitaplardan yola çıkan Bekir Bektuğ’un bu kitabı başarının tesadüf olmadığını anlatıyor. “Borsada ve iş yaşamında belirli prensipleri ve kuralları olan, o kuralları sabırla uygulayan kişi başarıyı yakalar” diyen Bektur’un kitabı başarı anahtarları veriyor.  
 
Borsada ve İş Hayatında Kişisel Başarının Anahtarı  
Bekir Bektur  
Alfa Basım Yayım  
180 sayfa  
(212) 511 53 03  
 
BİNBAŞI ERSEVER’İN İTİRAFLARI  
 
Türkiye’deki kontrgerillanın varlığına kanıt olan kitap 20’inci baskıya ulaştı. Gazeteci Soner Yalçın’ın öldürülen binbaşı Ahmet Cem Ersever’le yaptığı gizli görüşmelerin dökümü olan kitap, ilk yayımlandığında oldukça ses getirmişti.  
 
Binbaşı Ersever’in İtirafları  
Soner Yalçın  
Doğan Kitap  
228 sayfa  
(212) 677 06 20  
 
D&R’da en çok satan 10 iş kitabı  
 
1. NLP- Zihninizi Kullanma Klavuzu/Pegasus  
2. Başarılı İnsanların Karar Anı/Alfa  
3. Jack Welch ve General Electric'in Yolu/Literatür  
4. İş Hayatımdan Kesitler ve Gençlere Tavsiyeler/Alfa  
5. Markaların Kara Kitabı/Kapital  
6. Öfkeden Çözüme/Kültür  
7. Politika Taşeronları ve Önemsizleşen Refah/Literatür  
8. Marka Aklı/Kapital  
9. Marka Yaratmanın 22 Kuralı/Kapital  
10. Tongue Fu - Sözlü Dövüş Sanatı/Boyner  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.