Emeklilik planları hazır

İşte CEO'lar ve emeklilik planları...

28.09.2018 12:28:000
Paylaş Tweet Paylaş
Emeklilik planları hazır


MEHMET T. NANE / PEGASUS CEO'SU
“EMEKLİLİĞE 8 YILIM VAR”

“ÜNİVERSİTEDE DERS VEREBİLİRİM” 
Şirketimizin emeklilik yaşı 60, o nedenle 8 yılım daha var. Sonraki planım ise danışmanlık, profesyonel yönetim kurulu üyeliği ve üniversitelerde ders vermek. Çatısını oluşturduğum farklı konularda birkaç projem var. Onları da tamamlamak istiyorum.
“BOZBURUN İDEAL” Bunun dışında denizden uzak kalmak istemem ve emekliliğimi mümkün mertebe denize yakın yaşamak isterim. Bana göre Ege ve Akdeniz kıyıları, özellikle de Bozburun emeklilik hayatı için ideal. “SOYUTLANMAK İSTEMİYORUM” Emeklilik planım kendimi tamamen iş hayatımdan soyutlayacağım bir model olmadığı için İstanbul’a ulaşımı kolay bir yer, bölge ve şehri yaşamak için tercih ederim.SEMA GÜRAL SÜRMELİ KÜTAHYA PORSELEN YKB
ALBÜMÜM OLSUN İSTİYORUM


“DEDEM ÖLÜNCEYE KADAR ÇALIŞTI” Babam 73 yaşında hala çalışıyor. Dedem de ölünceye kadar çalıştı. Sanayicilerin emeklilik yaşı yok. Ben de 43 yaşındayım ve ömrümün yettiği sürece çalışmak istiyorum. “ESKİŞEHİR’DEN AYRILMAM” Eskişehir’de İstanbul’un karmaşasından uzak bir hayat yaşıyorum. Emekliliğimde de yine Eskişehir’de yaşamak isterim. Hayalim sakin, huzurlu, dingin bir hayat sürmek.
“GÜZEL SANATLARA MERAKLIYIM” Güzel sanatlara olan yetkinliğim ve eğiliminden dolayı işim hobim oldu. Ayrıca kendime sürekli yeni bir hobi buluyorum. Hayatım boyunca yapmadığım bir şey kalmadı. “ŞİİR YAZIYORUM” Yazmaya meraklıyım, babamın hayat hikayesini kaleme alıyorum. Son zamanlarda da şiir yazmaya başladım. Son 1 yıldır yazdığım şiirleri besteliyorum.
“KEYİF VEREN HOBİLER” Bestelerimi hayata geçireceğim bir albümüm olsun istiyorum. Emekliliğim de bana keyif veren hobilerimi hayata geçireceğim bir dönem olur.AYHAN YAVRUCU ALARKO HOLDİNG GENEL KOORDİNATÖRÜ

“DÜNYAYI DOLAŞACAĞIM”

“AFRİKA’YI ÇOK SEVİYORUM”
Üç tane emeklilik planım var. Birincisi boş vakit bulabilirsem ve sağlığım yerinde olursa dünyayı dolaşmak istiyorum. Önceliğim görmediğim ülkeler olacak. Örneğin Güney Amerika’yı hiç görmedim oraları görmek istiyorum. Afrika’yı çok seviyorum, Afrika’yı ve buradaki doğal hayatı daha detaylı dolaşmak istiyorum.
“DERS VERMEK İSTİYORUM” İkinci emeklilik planım üniversitede yönetim alanında ders vermek. Bir iki yerden bu konuda teklif var. Ancak şu anda bunları yoğun iş temposundan kabul etmem mümkün değil. Emekli olduğumda vakit bulabileceğimi düşünüyorum. Emeklilikle ilgili üçüncü planım ise anılarımı yazmak. Yönetim alanındaki bilgi ve tecrübemi gençlere aktarmak istiyorum.HALİM TEKKESİM NUH ÇİMENTO GENEL MÜDÜRÜ
PİLOT OLUP ROMAN YAZACAĞIM

“53 YAŞIMDA EMEKLİ OLURUM” 
53 yaşında emekli olmayı planlıyorum. Emeklilik dönemimde Antalya’da yaşama planım var. Daha önceden de burada yaşadığım için Antalya bana oldukça cazip geliyor. Emekliliğimde sadece deniz, güneş ve eşimi istiyorum.
“HAVACILIK MERAKIM” Bu yıl havacılık kursuna başladım, amatör pilot olacağım. Emekliliğimde küçük bir pervaneyle havacılıkla uğraşmayı planlıyorum. Roman da yazmak istiyorum. İki tane kitap projem bulunuyor. Biri bilim kurgu diğeri ise “işte yapılan hatalar” üzerine olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz