Eylül Ayı Kitapları-2003

YARATICI ZEKÂNIN GÜCÜ    Verilen her kararın yaratıcılık gerektirdiği tezinden yola çıkan Yaratıcı Zekânın Gücü, eğlenceli gerçeklerden, oyunlardan ve yaratıcılığı en üst düzeye çıkarmay...

1.09.2003 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
YARATICI ZEKÂNIN GÜCÜ  
 
Verilen her kararın yaratıcılık gerektirdiği tezinden yola çıkan Yaratıcı Zekânın Gücü, eğlenceli gerçeklerden, oyunlardan ve yaratıcılığı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak araçlardan oluşan bir kitap. Tony Buzan’ın devrim yaratan Zihin Haritası tekniklerini kullanarak, aynı zamanda kendinize Leonardo Da Vinci ve Beethoven gibi, dahileri örnek alarak aslında doğuştan yaratıcı olduğunuzu görebilirsiniz! Kitap ne kadar yaratıcı olduğunuza dair bir testle başlıyor.  
 
Yaratıcı Zekânın Gücü  
Tony Buzan  
Çeviri: Beyhan Kurt  
Epsilon Yayıncılık  
160 sayfa  
(212) 252 38 21  
 
MODERN AİLELERE BİLGECE ÖĞÜTLER  
 
Kitabın yazarı William Martin, Doğu ve Batı felsefelerini, teolojiyi bilen akademisyen bir yazar. Yazar bu kitabında anne babaları çevrelerine, doğaya, sınır gözetmeksizin ülkelere ve kültürlere, evrenin tamamına bakarak çocuklarıyla yaşadıkları sorunların kavgaya, huzursuzluğa değer olup olmadığını, bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyor.  
 
Modern Ailelere Bilgece Öğütler, “Nasıl özgüven sahibi çocuklar yetiştirebilirsiniz?”, “Çocuklarınıza doyumlu olmayı nasıl öğretebilirsiniz?”, “Nasıl bilge anne baba olursunuz?”, “Çocuklarınız korkudan ve yalandan nasıl uzaklaştırabilirsiniz?” sorularının yanıtlarını içeriyor. Modern anne ve baba olmanın temelinde yatan incelikleri anlatan kitap, çocuklar sayesinde ebeveynlerin kendisini keşfedeceği bir yolculuk vaat ediyor.  
 
Modern Ailelere Bilgece Öğütler  
William Martin  
Çeviri: Burcu Gezek  
Boyner Yayınları  
152 sayfa  
(212) 345 09 00  
 
ANNİTA’NIN LANETİ  
 
Ekonomist Mahfi Eğilmez’in 6’ıncı baskısını yapan kitabı, yazarın Hititler’e olan ilgisinin bir sonucu. Kitap tarihsel çerçevede bir dizi Hitit öyküsünden oluşuyor. Kitapta geçen yerler, ülke ve kent adları, krallar, kraliçeler, prensler, soylular, halktan kişiler tümüyle gerçek. Öyküler de bu gerçekler üzerine kurgulanmış. Hitit tarihi sürekli yeni buluşlar ve okunan tabletlerle yenilendiği için bu yeni baskıda okumayı kolaylaştıracak değişikliklerin yanı sıra yeni kaynaklardan yararlanılarak bazı düzeltmeler ve dipnotlara eklemeler yer alıyor.  
 
Annita’nın Laneti  
Mahfi Eğilmez  
Om Yayınevi  
200 sayfa  
(212) 280 95 85  
 
BAŞARILI ÇOCUK  
 
Günümüzde çocuklar öğrenmek ve kendilerini geliştirmek için, birçok fırsattan yararlanıyorlar. Spor yapıyor, müzik dersleri alıyor, ev ödevleriyle etkin bir şekilde uğraşıyor, televizyondan birçok konuda bilgi alıyor ve internetten dünyadaki yüksek teknolojiyi izliyorlar. Peki ama bu çocuklar başarılı mı?  
 
Bu sorunun yanıtını veren Başarılı Çocuk, “Çocuklarınızın İyi Yetişmesi İçin Neler Yapabilirsiniz?” alt başlığını taşıyor. Çocuğun ilk yıllarından, ergenlik dönemine kadar olan sürecin anlatıldığı bu kitapta, başarılı ebeveyn olmanın ne anlama geldiğini keşfedecek, çocuğunuzun başarılı olması için gereken nitelikleri yeşertip geliştirecek ve onların istediğiniz bireyler olmasına yardımcı olacaksınız.  
 
Başarılı Çocuk  
Dr. Willam Sears, Martha Sears  
Çeviri: Özlem Gültekin  
Boyner Yayınları  
506 sayfa  
(212) 345 09 00  
 
D&R Kitapları  
 
BAŞARI ÖYKÜLERİ
 
 
“Türkiye’den Başarı Öyküleri” kitabı geçen yıl başlayan ve seri haline gelen Ülkemizden Gerçek Başarı Öyküleri’nin devam niteliğinde. Zor şartlarda yetişerek başarılı olmuş insan hikayelerinin anlatıldığı kitap, başarılı olma yönünde de öğütler veriyor.  
 
Türkiye’den Başarı Öyküleri  
Vedat Akman  
Hayat Yayıncılık  
170 sayfa  
(212) 511 84 50  
 
KARAR ANI  
 
Başarılı İnsanların Karar Anı, Türkiye’nin seçkin girişimcilerinin başarılarını ve bu başarının ardındaki karar alma süreçlerini irdeleme amacını taşıyor. Fikri Türkel tarafından kaleme alınan kitap, farklı iş sektörlerinden girişimcilerin başarılarının ardındaki karar sürecini, kendi sektörlerinin riskleri ve avantajları ışığında inceliyor.  
 
Başarılı İnsanların Karar Anı  
Fikri Türkel  
Hayat Yayıncılık  
360 sayfa  
(212) 511 84 50  
 
TÜRK AVRUPA GÜNLÜĞÜ  
 
Türk Avrupa Günlüğü, “1699’dan Günümüze Türk-Avrupa Siyasi Ekonomik İlişkileri” üst başlığını taşıyor. Kitap, Osmanlı İmaparatorluğu’nun resmi gerileme döneminden itibaren, Türkler ve Türkiye’nin gelişimini, Avrupa ile olan ilişkiler doğrultusunda inceliyor. Yazarın amacı, geçmişin bilinciyle, günümüze ve geleceğe yönelik başlıca dış politika ve ekonomi sorunlarının çözümü için gerekli stratejileri ortaya koymak.  
 
Türk Avrupa Günlüğü  
Mert Toker  
PMR Publications  
432 sayfa  
(212) 287 81 94  
 
D&R’da en çok satan 10 iş kitabı  
 
1. Başarılı İnsanların Karar Anı/Hayat Yayıncılık  
2. Markaların Kara Kitabı/Kapital Medya Hizmetleri  
3. Öfkeden Çözüme/Türkiye İş Bankası Yayınları  
4. Geleceğin Pazarlaması/Mediacat Yayıncılık  
5. Önce Ben Sonra Müşteri/Epsilon Yayınları  
6. Marka Savaşçıları Şirket Yöneticileri Kazanç Stratejilerini Paylaşıyor/Mediacat Yayıncılık  
7. Para ve Döviz Piyasaları/Literatür Yayıncılık  
8. Markan Kadar Konuş/Mediacat Yayıncılık  
9. Reklamlardan Sonra/Kapital Medya Hizmetleri  
10. Operasyonel Yönetimde Finansal Farkındalık/Sistem Yayıncılık  
 
Tepeden Dibe Borsalar/Yapı Kredi Yayınları  
Yeni İşim Dış Ticaret/Akademi Plus  
Tüketici Davranışı/Mediacat Yayıncılık  
İkinci Mevkide Yolculuk/Mediacat Yayıncılık  
Satış ve Pazarlık/Rota Yayınları  
Siz,Bir Şirketsiniz/Beyaz Yayıncıları  
Reklamda Mükemmele Ulaşmak/Reklamcılık Vakfı  
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz