Haziran Ayı Kitapları-2002

SINIRSIZ DÜŞÜNEREK HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN   Boston Filarmoni Orkestrası’nın dünyaca ünlü şefi Benjamin Zander ile eşi psikolog Rosamund Zander’in birlikte kaleme  aldıkları Sınırsız Düşü...

1.06.2002 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

SINIRSIZ DÜŞÜNEREK HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

 

Boston Filarmoni Orkestrası’nın dünyaca ünlü şefi Benjamin Zander ile eşi psikolog Rosamund Zander’in birlikte kaleme  aldıkları Sınırsız Düşünün, Hayatınız Değişsin adlı bu kitap iş hayatınızda, özel yaşamımızda ve her türlü düşünmeye esinlenerek hayatınızı değiştirecek örnek uygulamalar sunuyor.

 

Bu kitapta, Benjamin Zander’in iş hayatında ve özel yaşamda mutluluk için harika fikirler geliştirme dehası bir araya geliyor. Zander’lerin kavranması son derece basit uygulama önerileri iki varsayıma dayanıyor; Hayat bir öykü olarak kurulmuştur ve yaşamınızda yapacağınız yeni tanımlamalarla sandığımızdan çok daha fazlasını gerçekleştirmek mümkün hale gelebilir. Yazarlar, bu çıkış noktalarından hareketle kendi yaşam deneyimlerine dayanarak geliştirdikleri alıştırmalarla, kişisel ve örgütsel değişim için fırsatlar ve küçük ya da büyük, düşlerimizin peşine düşmede yararlı bir kılavuz sunuyorlar.

 

Sınırsız Düşünün, Hayatınız Değişsin, Rosamund Stone Zander-Benjamin Zander, Çeviren: Nurettin Elhüseyni, Boyner Yayınları, 230 sayfa, Tel: 0212 345 09 00

 

BAŞARIYA ULAŞMANIN YOLLARI

 

Herkesin kendini problemin bir parçası olarak gördüğü bir coğrafyanın içinde yaşıyoruz. Çözümün bir parçası olarak neleri yapabileceğimizi fark edebilirsek, ortaya koyduklarımız tarihte mevcut. “Başarı Çocuk Doğurdu” adlı bu kitap, ülkemizin insanının potansiyelini fark etmesini sağlayıp, başarı koridorunda bindiği “durak” olması için yazıldı. Bu kitap, ruhumuzda mevcut olan potansiyelle, yaşadığınız tüm problemleri “siz neden yapamayasınız” mantığıyla rahatça çözebileceğinizi gösteriyor.

 

Bu kitap diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak; yüzlerce orijinal örneği direkt önümüze serip sıkılmadan okuyabileceğiniz bir imkan sunuyor.

 

Başarı Çocuk Doğurdu, Abdullah Doğan, Kariyer Yayınları, 176 sayfa, Tel: 0212 516 99 84, Faks: 0212 516 99 80

 

BİLGİ YÖNETİMİ

 

Bilgi Yönetimi’nin mesajı; şirketlerin günümüzde sürekli öğrenme ve yenilikler yapma ihtiyacı duyduğu, bilgi teknolojilerinin bu konuda ancak bir kapı açabildiği, şirketler için gerçekten yeni fırsatlar yaratan ve onlar için eyleme geçenlerin yalnızca insanlar olduğudur. Bir dönüşüm sürecini gerçekleştirmek amacıyla bilgi yönetimi yaklaşımını kullanmak isteyen şirket yöneticileri için temel bir kaynak oluşturuyor. Bilgi Yönetimi’nin temel kavramının yanı sıra uygulamaya yönelik adımları ve süreç içinde dikkat edilmesi gereken konuları ele alıyor.

 

Prof. Dr. Barutçugil’e göre şirketlerin artık kaçınılmaz olarak bilgi ekonomisinin koşulları içinde yaşamayı ve çalışmayı öğrenmeleri gerekiyor. Barutçugil, yenilikçi ve yaratıcı olmak ve bir “öğrenen organizasyon”a dönüşmek isteyen şirketlerin yöneticilerine ve çalışanlara bu kitapta ilginç bilgiler, kullanabilecekleri teknikler ve yaklaşımlar sunuyor.

 

Bilgi Yönetimi, Prof. Dr. İsmet Barutçugil, Kariyer Yayınları, 232 sayfa,Tel: 0212 516 99 84, Faks: 0212 516 99 80

 

FERDINANDO IMPOSIMATO’NUN ANILARI

 

1986’da görevinden istifa eden yargıç Ferdinando Imposimato, Birleşmiş Milletler Örğütü’nde uyuşturucuyla mücadele masasında görev almış ve iki yıl Güney Amerika’da bu çalışmalara katıldı. Türk mafyası hakkında da çok geniş bilgilere sahip olduğu söyleniyor. İtalya’ya dönüşünde 1999 seçimlerinde senatör oldu. Halen parlamentoda Anti Mafya Komisyon Başkanlığı’nı yürütüyor.

 

Genç yargıç Ferdinando Imposimato mafya ve terör örgütlerine karşı açtığı savaşta neden ve nasıl yenilgiye uğradığını, mafya iktidarına başkaldırmaya yeltenen herkesin; yargıçlar, polisler, gazeteciler, sendikacılar, namuslu siyaset adamlarının hayatlarını kaybettiklerini, mafyanın iktidarın çarkları arasında yer aldığını, iktidarın kendini yok etmeden mafyayı ortadan kaldırmayacağını anlatıyor.

 

Ölümle Kol Kola Yürümek(Bir Yargıcın Anıları), Ferdinando Imposimato, Çeviren: Yaşar İlksavaş, Altın Kitaplar Yayınevi, 303 sayfa, Tel: 0212 513 63 65, Faks: 0212 526 80 11

 

KÜRESELLEŞME VE YENİ EKONOMİ

 

Bu kitabı okurken, eskiden kalma insan unsurunun yeni ekonomik düzendeki yerini ve konumunu göreceksiniz ve insan unsurunun ne denli bir sermaye olduğunu fark edeceksiniz. Ve bunun yanı sıra elbette yeni gelişmelere ayak uyduranlar varlıklarını sürdürecek ve geleceğin dünyasında kendilerine ait bir yer bulacaklar.

 

Ekonomik olarak güçlü olan yenilikçilerin geleceğin dünyasında da söz sahibi olacakları bir gerçek. Başarıyı isteyenler, sızlanmadan çalışanlar, alçakgönüllü insanları anlattığı kitabında farklı ve yeni bir dünyanın kapılarını aralayan Yaprak Özer, bütün kurgusunu, “yeni”yi dönüştüren eski insanı anlatmak üzerine kuruyor. “Yeni”yi yeni yapan kavramları, “yeni ekonomi”yi tanıtan kitap, ironik bir anlatımla, dünyamıza giren “yeni”lerin sorgulandığı farklı bir ekonomik analiz kitabı.

 

Küreselleşme ve Yeni Ekonomi, Yaprak Özer, Hayat Yayınları, 239 sayfa, Tel: 0212 511 84 50, Faks: 0212 526 71 14

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz