Haziran Ayı Kitapları-2003

KALİTELİ İNSAN OLMAK    Mustafa Çeşitcioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bugüne kadar 10 bini aşkın kişiye kaliteli insan olmak konulu seminerler vermiş. Kitabın yazarı, kaliteli b...

1 HAZİRAN, 20030
Paylaş Tweet Paylaş
KALİTELİ İNSAN OLMAK  
 
Mustafa Çeşitcioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bugüne kadar 10 bini aşkın kişiye kaliteli insan olmak konulu seminerler vermiş. Kitabın yazarı, kaliteli bir yaşama ulaşma yolunda öncelikli olarak kendisini insanlara hizmet etmeye adamasını ve elde etmeye çalıştığı içsel başarıdaki deneyimlerini kaleme alıyor. Kaliteli Yaşam Felsefesi’ni tanıyarak mutlu, başarılı, dengeli ve kaliteli bir yaşamın kapılarını aralayacaksınız. Hangi meslekten olursanız olun ya da henüz mesleğinizi seçmediyseniz, size karar vermede ve kaliteli bir yaşam sürmenizde fayda sağlayacak bilgileri hayata geçirmeyi öğreneceksiniz. Mustafa Çeşitcioğlu, “kaliteli bireyler, kaliteli aileyi, kaliteli aileler kaliteli toplumu, kaliteli toplumlar ise kaliteli ülkeyi oluşturur” ilkesini benimseyerek tüm insanların kaliteli yaşama ulaşmaları amacıyla Kaliteli Yaşam Dizisini hazırlamış.  
 
Kendi yaşamının mimar ve mühendisi olmak isteyenlere rehberlik edecek bu dizinin devamında sırasıyla Kaliteli Aile, Kaliteli Kurum ve Kaliteli Toplum okurlara sunulacak. Yazarın hedefi kalite bilincini ailede, işyerinde ve toplumda yaygınlaştırmak.  
 
Kaliteli İnsan  
Mustafa Çeşitcioğlu  
Alfa Yayınları, 385 sayfa  
0212 513 34 20  
 
EĞİTİMİN GELECEĞİ  
 
Sabancı Üniversitesi Yayınları tarafından, Oğuz N. Babüroğlu’nun editörlüğünü yaptığı Eğitiminin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen paradigması başlıklı kitap 18 makalenin yer aldığı bir seçkiden oluşuyor. Bu seçki, uzmanlık ve ilgi alanları farklı akademisyen ve yazarların, özellikle 21’inci yüzyıla uygun üniversite düzeyindeki eğitime yönelik yeni ve somut model ve/veya yaklaşımların arayışına adanmış makaleleri içeriyor.  
 
Sabancı Üniversitesi Rektörü Tosun Terzioğlu’nun sunuşuyla başlayan kitap 5 bölümden oluşuyor. Kitapta, 21’inci yüzyılda eğitim kurumlarının toplumun dışında kalmasının imkansız olduğu ve eğitimin günümüzdeki değişimin koşullarına ve gereklerine uyum sağlaması gerektiği vurgulanıyor. Farklı bakış açılarına sahip akademisyen ve uzamanlar, ortaya kesin bir üniversite modeli ve öğrenme paradigması koyamasalar bile, değişen paradigmanın iki ana yönünde buluşuyorlar: Birincisi sınır tanımayan bir öğrenme topluluğu, ikincisi ise eylem metodolojisiyle ve teoriye yeni bir bakış açısıyla ilgili olarak pratiğe öncelik verilmesi.  
 
Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen paradigması  
Editör: Oğuz N. Babüroğlu  
Çeviri: Zülfü Dicleli  
Sabancı Üniversitesi Yayınları, 408 sayfa  
 
ATEŞTEN MARKALAR  
 
MediaCat Kitapları’nın Marka Serisi yepyeni bir kitapla devam ediyor. Ateşten Markalar, firmanızın online markasını güçlendirmek ve müşteri bağlılığınızı sağlamak için, başından sonuna kadar tüm stratejileri ortaya koyuyor. Bu kitap aralarında IBM, Yahoo, Fedex, Amazon.com’un bulunduğu pek çok örnek olay üzerinde yoğunlaşarak ve dijital markalar hakkında derin açıklamalar sunarak, günümüzün en önemli online marka uygulamlarını gözler önüne seriyor. Sürekli değişen dijital ortamında kitap, e-ticaretin nasıl başarıya ulaşacağıyla ilgilenen herkes için çok değerli bir rehber olacak.  
 
Ateşten Markalar  
Michael Moon, Doug Millison  
Çeviren: Ş. Tanju Kalkay  
MediaCat Yayınları, 352 sayfa  
0212 257 60 07  
 
McWORLD’E KARŞI CİHAD  
 
Kitap, çağımızın temel ikileminin çok incelikli ve aydınlatıcı bir çözümlemesini sunuyor. bir yandan birbiriyle çarpışırken bir yandan da garip bir şekilde iç içe geçmiş bulunan tüketimci kapitalizm ile dinsel ve kabilesel köktencilik, Barber’a göre şu an içinde yaşadığımız dünyayı hem birleştirici hem de parçalayıcı etki yapıyor.  
 
Tüketimci kapitalizm, küresel düzeyde uluslar arasındaki sosyal ve ekonomik duvarları hızla yıkıp, farklı kültürleri tek bir kişiliksiz pazarda birleştiriyor. Etnik, dinsel ve ırkçı çekişmeler siyasal tabloyu gittikçe daha küçük parçalara bölüyor. Bu iki zıt kuvvetin paradoksal karşılıklı bağımlılığını betimleyebilmek için McWorld’e Karşı Cihad deyimini yaratan Rutgers üniversitesi Siyasal Bilimler Profesörü Barber, bu çok etkili diyalektiğin demokrasi bakımından yarattığı tehlikeleri de araştırıyor.  
 
McWorld’e Karşı Cihad  
Benjamin Barber  
Çeviren: Eser Birey  
Cep Kitapları, 416 sayfa  
0212 516 20 04  
 
E-İŞTE BAŞARI! YÖNETİCİNİN YOL HARİTASI  
 
Kurumların verimlilik, karlılık ve esnekliğini artırıcı iş çözümleri sunan Oracle, bu alandaki birikimlerin paylaşıldığı eğitici yayınlarını da sürdürüyor. Bu doğrultuda daha önce 2 baskısı yayınlanan ve büyük ilgi gören E-İşte Başarı kitabının genişletilmiş üçüncü baskısı geçtiğimiz günlerde çıktı. Oracle Türkiye Danışmanları tarafından hazırlanan kitapta e-İş Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Tedarik Zinciri Yönetimi, Karar Destek ve kurumsal Analiz (BIW), Kurumsal Portallar, Bilgi Yönetimi Alt Yapısı, İnternet Teknolojileri ve e-devlet gibi konular yer alıyor. Ayrıca bu alanlardaki kavramlar hayata geçirilen proje örnekleriyle de destekleniyor.  
 
e-İşte Başarı! Yöneticinin Yol Haritası  
Oracle Türkiye, 243 sayfa  
0212 329 67 00    

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.