Kitap

Buddha İş Dünyasında“Günümüz iş dünyasında Budizmin bize sunacağı bir şey var mı” sorusundan yola çıkan Franz Metcalf ve BJ Gallagher Hateley, “Buddha İş Dünyasında” isimli bir kitap yazmış. Bugünü...

1.05.2006 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

Buddha İş Dünyasında

“Günümüz iş dünyasında Budizmin bize sunacağı bir şey var mı” sorusundan yola çıkan Franz Metcalf ve BJ Gallagher Hateley, “Buddha İş Dünyasında” isimli bir kitap yazmış. Bugünün problemlerine kadim çözümler getirmek mümkün mü bilinmez ama kitabın yazarlarının amacı, kadim ruhsal bilgeliği işyerindeki mevcut problemlere ve durumlara adapte ederek faydalanmak. GOA Yayınevi tarafından basılan kitap, Buddha’nın hem bir psikolog hem de bir öğretmen olduğu, kendini bireysel ve grupsal insani problemlere karşı ilaç dağıtan bir doktor olarak gördüğü düşüncesinden yola çıkıyor.

İletişim Ve Beden Dili
Kitapları bazı üniversitelerde kaynak olarak okutulan Ercan Kaşıkçı, İmaj-İletişim-Beden Dili konulu kitabını yenileyerek, tekrar konuyla ilgili çevrelerin karşısına çıkıyor. “Yüreğini Bedenine Yansıt” isimli kitap, Hayat Yayınları tarafından basıldı. Kitapta, herkesin hayatında mutlaka öğrenmek ve kullanmak isteyeceği bazı davranış ve algılama şekilleri bulunuyor. Kitap, imajın önemi ve hayatımızdaki yeri, renklerin hayatımızdaki etkileri, beden dilindeki davranışların anlamı, yalan söylendiğinde bunun beden diline nasıl yansıyacağı, iş görüşmesinde beden dilinin nasıl kullanılması gerektiği, satış ve pazarlama açısından beden dilinin önemi gibi konuları tartışıyor.

Satışın Türkçesi
Satışın dili evrenseldir belki ama bu dilin sayısız yerel lehçesi vardır. Disiplin meraklısı Almanlar satış sürecinde yaşanan sorunları bir kaos olarak görür. İskoçlar ödeme planlarını didik didik inceler, Japonlar dakik ve kuralcıdır. Tunuslu bir müşteri ile görüşen İskandinav bir mühendisin sakin bir tavır sergilemesi gerekir. İsviçre’de iş yapmayı düşünen bir Kıbrıslının dakik olması şarttır. Ve bacak bacak üstüne atarak hiçbir Arap ülkesinde bir şey satılamaz. Bu evrensel bilgilerden yola çıkarak, satış deneyimini, verdiği eğitimlerde 3 binden fazla satış profesyoneliyle paylaşan B.Tolga Sasık, “Satışın Türkçesi” isimli kitabında Türklere Türkçe satış yapmanın inceliklerini anlatıyor.

Şarabın İtalyan Aşkı
Kavaklıdere Şarapları Kültür Yayınları tarafından piyasaya çıkarılan “Şarabın İtalyan Aşkı”, makarna ve şarap birlikteliğini konu alıyor. İtalyan gazeteci Donatella Piatti tarafından yazılan kitap, yazarın İtalya’daki bağlarında geçen çocukluk anılarının da renk kattığı 4 mevsimden oluşuyor. “Şarabın İtalyan Aşkı”nda makarna tarifleri ve şarap uyumunun yanında, şarabın tarihi, bağbozumu dönemi, makarna hamuru, yemek şarap uyumu, şarap mantarı, şifalı şaraplar gibi başlıklar yer alıyor. Kitap, büyük kitapevlerinde ve Kavaklıdere şaraplarının Nişantaşı’ndaki şarap butiği Kav’da satışa sunuluyor.

D & R KİTAPLARI

Emergıng Turkey 2006
İngiliz danışmanlık şirketi Oxford Business Group, Ortadoğu, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Afrika’da gelişmekte olan ülkelerle ilgili hazırladığı yayın serilerinin 6’ncı yılında “Emerging Turkey 2006”yı çıkardı. 200 sayfadan oluşan, Hürriyet ve DEİK ortaklığıyla hazırlanan yayına, bu aydan itibaren D&R ve Remzi mağazalarından ulaşılabilecek.

Yalnız Yaşama Egzersizleri
Bahar Öztürk tarafından yazılan “Yalnız Yaşama Egzersizleri” isimli kitap, merhametsiz bir hastalık olan yalnızlık duygusuna karşı koymak için hazırlanmış bir koruyucu program ya da bağışıklık artırıcı bir aşı kıvamında. Tamamen gerçek hayattan toplanmış, gerçek duygularla yazılmış. Okuyuculara tavsiye ise, kitabı yalnız geçirecekleri bir cuma ya da cumartesi akşamı okumaları yönünde.

Kadınlar Arası Rekabeti Aşmak
Optimist’in kadın + kariyer dizisinin ikinci kitabı “Dikkat: Diğer Kadınlar”, iş hayatında kadınlar arasında yaşanan sorunu tüm açıklığıyla ele alan bir başvuru kaynağı. Almanya’da bir yetkinlik geliştirme firmasını yöneten yazar Dr. Monika Keuthen, bu kitapla kadınları rekabet yasalarına hazırlıyor. Kitabın amacı, kadınların çalışma hayatından ve diğer kadınlarla iyi ilişkilerden keyif almalarını, başarılı-dengeli olmalarını ve kendileri gibi kalmalarını sağlamak.

  D & R'da en çok satan 10 iş kitabı 
  Kitap adı Üretici Adı
1 Küçük İşlerle Büyük Para Kazanmanın Yolları Nokta Yayınları
2 Kendini Markalaştırmanın 50 Yolu Pegasus
3 Bir Günde MBA Mediacat Yayıncılık
4 Google Hikayesi Koridor
5 Büyük Patron Olmaya Giden Yol NoktaKitap
6 Markaların Öyküsü Doğan Kitapçılık
7 Fikir Nasıl Bulunur? Mediacat Yayıncılık
8 Kazanmak İstiyorsanız Optimist
9 15:21 Yöneticinin Beslenme Çantası Alteo
10 Yöneticinin Sırt Çantası Alteo


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.