Kitap

Marka Yaşatmanın Altın Kuralları “Türkiye’de Marka Yaratma ve Yaşatmanın Altın Kuralları” isimli kitap, Muhterem İlgüner tarafından kaleme alınmış. Uzun süren reklamcılık deneyim...

1.08.2006 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

Marka Yaşatmanın Altın Kuralları

“Türkiye’de Marka Yaratma ve Yaşatmanın Altın Kuralları” isimli kitap, Muhterem İlgüner tarafından kaleme alınmış. Uzun süren reklamcılık deneyiminden yola çıkarak, marka yaratma ve yaşatma öğretisi oluşturan İlgüner, bu süreçte şirketlerle çalışırken karşılaştığı durumları ve markayı yaşatmanın yollarını esprili bir dille anlatıyor. Yazar, marka olmak isteyenlere “Başkaları için yazılmış reçeteleri değil, kendi reçetelerinizi uygulayın”, “Marka olmak için sadece reklam yeterli değildir”, “Adını koyarken onun ileride marka olacağını hesaba katın”, “Çok değil, anlamlı markalara sahip olmak önemli”, “Dağıtmayın, odaklanın ve güçlenin”, “Şehir ve yörelerinizi marka yapın, itibarınızı güçlendirin” gibi önerilerde bulunuyor. Kitap, Rota Yayınları tarafından basılmış.

Yöneticinin Yönetimi

Prof. Dr. İsmet Barutçugil’in yazdığı “Yönetici’nin Yönetimi” isimli kitap, işletme sahipleri, profesyonel yöneticiler, ekip liderleri, yönetim becerilerini geliştirmek isteyen tüm çalışanlar ve yönetici adayları için yazılmış. Yönetim etkinliğini artırmak ve organizasyonlarının amaçlarını gerçekleştirmek isteyen tüm yöneticiler için de yararlı ve uygulanabilir bilgiler bulunmakta. Organizasyonların başarısının, yöneticilerin kişilikleri ve yetkinliklerine bağlı olduğu düşüncesinden yola çıkan yazar, yöneticilerin kendilerini ve ekiplerini etkili bir şekilde yönetebilmeleri için sahip olmaları gereken yetkinlikler ve kişilik özelliklerini anlatarak, yapmaları gerekenler üzerinde duruyor. Kitap, Kariyer Yayınları Yönetim Dizisi’nden piyasaya çıkmış.

Görünmeyen Ekonomi

Boyner Yayınları’ndan çıkan “Görünmeyen Ekonomi, Dünya Gerçekte Nasıl İşliyor?”; politikadan çocuk yetiştirmeye, emlakçılardan öğretmenlere, uyuşturucu satıcılarından sumo güreşçilerine kadar geniş bir yelpazede günlük yaşamın arkasındaki gerçekleri sorgulayan, ekonomiye sıra dışı bir biçimde yaklaşarak dünyanın gerçekte nasıl işlediğini anlatan bir kitap. Toplumda genel kanıların nasıl oluştuğunu, günlük hayatta karşılaşılan insanların motivasyonlarının nelere bağlı olduğunu daha iyi anlamayı vaat eden kitap, okuyucusuna hayata ve ekonomiye bambaşka bir gözle bakmayı öğretmeyi amaçlıyor.

Yeni Konumlandırma

Dünyaca ünlü pazarlama starejisti Jack Trout’un Steve Rivkin’le birlikte kaleme aldığı “Yeni Konumlandırma/Dünyanın Bir Numaralı İş Stratejisindeki En Son Gelişmeler” isimli kitap, günümüz dünyasında üretilen bir ürünün binlerce ürün arasından alıcı bulması ve pazarda yer edinmesinin nasıl mümkün olabileceğini sorguluyor. Kitabın birinci bölümü zihin ve işleyişini ele alıyor. İkinci bölüm altı örnek olay incelemesi yapıyor, son bölümde de yazar 25 yıllık deneyimlerine dayanarak bazı püf noktaları sunuyor.

D & R Kitapları

Seri Katiller Kulübü
1001 Kitap tarafından basılan ve Jeff Povey tarafından yazılan “Seri Katiller Kulübü” isimli roman, çok eğlenceli ve sıra dışı bir kitap. 20 yılı aşkın bir süredir büyük bir ilgiyle izlenen BBC’nin ünlü TV dizisi Eastenders’in başyazarı olan Jeff Povey’in ilk romanı olan kitapta, kahramanımız kendisini sadece seri katillerden oluşan bir kulübün içinde bulur ve üyeleri teker teker öldürmek için müthiş bir plan yapar.

Büyük Ortadoğu Projesi
Prof. Dr. Mahir Kaynak ve Doç. Dr. Emin Gürses tarafından yazılan “Büyük Ortadoğu Projesi” isimli kitap, Timaş Yayınları tarafından basılmış. “Eğer Büyük Ortadoğu’da Avrupa etkili olursa, Avrupa dünyanın en etkili gücü olur. Eğer Rusya kontrol ederse Rusya en büyük güç olur. Eğer ABD bu bölgeyi kontrol edemezse küçülmek zorunda kalır ve dünyadaki etkinliği azalır” tezini savunan kitap, Irak savaşı sonrası Büyük Ortadoğu Projesi’nin ne aşamada olduğunu sorguluyor.

Hayatım Avrupa
Prof. Dr. Erol Manisalı’nın yazdığı “Askeri Darbeden Sivil Darbeye/Hayatım Avrupa” isimli kitap, yalnızca konu değil, sunuş açısından da ilginç bir kitap. Bir akademisyen gözüyle, ülkenin Avrupa Birliği serüveni olaylar, kişiler ve belgeler eşliğinde anlatılıyor. Kitabın önemli bir tartışma noktası ise yıllarca sürüp giden “Avrupa bizi almak istedi ama Ecevit reddetti” iddiasını tekzip etmesi.

Sıra No Kitap Adı Yayınevi Yazar Adı
1 Orası Yapı Kredi Fark Oradaydı Yapı Kredi Yayınları Burhan Karaçam
2 Atatürk’ün Liderlik Sırları Remzi Kitabevi Hikmet Özdemir
3 Küçük İşlerle Büyük Para Kazanmanın Yolları Nokta Yayınları Jeffrey J. Fox
4 Yönetim İlkeleri Hayat Yayıncılık Üzeyir Garih
5 Şirket Doktoru-222 Kritik Soru Hayat Yayıncılık M. Rauf Ateş
6 Bir Günde MBA Mediacat Yayıncılık Steven Stralser
7 Google Hikayesi Koridor David A.Vise
8 Kendini Markalaştırmanın 50 Yolu Pegasus Tom Peters
9 Büyük Mor İnek Timaş Basım Seth Godin
10 Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı Boyner Yayınları Sam Horn


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.