Kitap

“Şirket Doktoru”ndan TavsiyelerYeni yönetim dünyasında rekabet etmek isteyenlerin rehberi olmayı hedefleyen “Şirket Doktoru” kitabı büyük ilgi görüyor. Gazeteci-yazar M. Rau...

1.10.2006 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

“Şirket Doktoru”ndan Tavsiyeler
Yeni yönetim dünyasında rekabet etmek isteyenlerin rehberi olmayı hedefleyen “Şirket Doktoru” kitabı büyük ilgi görüyor. Gazeteci-yazar M. Rauf Ateş tarafından hazırlanan, girişimcilerden işadamlarına, KOBİ’lerden büyük şirketlere geniş bir kesimi hedefleyen kitap, 222 soruda yönetimle ilgili akıllara gelen hayati sorunlara yanıt veriyor. Hayat Yayınları tarafından yayınlanan kitap, pazarlamadan aile şirketlerine, stratejiden girişimciliğe kadar çok geniş bir alanda, iş dünyasından gelen soruları yanıtlıyor. Kitapta, Al Ries, Costas Markides, Don Schultz, Don Tapscott, Arie De Geus, John Ward, Steven Rivkin, Jack Trout ve Dr. Jagdish Sheth gibi dünyanın önde gelen gurularının görüşleri de bulunuyor.

Özgüven Kazanma Yolları
Bir topluluk karşısında konuşmaya çalışırken dizleriniz titredi mi hiç? Çeneniz kaskatı kesilip kelimeler boğazınıza dizildi mi? Çünkü insanların en çok korktukları şeylerden biri, topluluk karşısında konuşma yapmaktır. Bu engeli aşmak istiyorsanız, “Özgüven Kazanma Yolları” isimli kitap size çok yardımcı olacaktır. Birçok insanın bu konudaki başarısına yer veren kitap, kişisel gelişimin öncüsü Dale Carnegie tarafından yazılmış. 15 yıl boyunca insanları konuşma kurslarında eğiterek bu alanda efsaneleşmiş olan yazar, uzun yıllar biriktirdiği deneyimleri okuyucu ile paylaşıyor.

Kendi Yaşam Koçunuz Olun
Yakamoz Yayınları’ndan çıkan kitap, kendi yaşam koçunuz olmanın ve özgüveninizi geliştirmenin yol ve tekniklerini anlatıyor. Gladeanna Mcmahon tarafından yazılan kitapta yer alan bütün beceriler ve alıştırmalar bilişsel psikolojiden, özellikle kişisel değişimin en etkili yollarından biri olarak görülen bilişsel-davranışsal terapiden alınmış. Kitabın mesajı ise gayet açık: Eğer çalışmaya hazırsanız, olumlu değişiklikler yaşayacaksınız.

Bir Toplantı Nasıl Yönetilir?
Toplantılardan kaçınmak mümkün değil ama toplantıların verimsiz geçmesi de şart değil. Optimist Yayınları’ndan çıkan “Toplantı Yönetimi” adlı kitap, bir tür “katılanları yapıcı faaliyete yönlendiren toplantılar düzenleme rehberi”. Toplantı yeri, gündemi, kuralları belirlemekten davranış sorunlarıyla baş etmeye ve önemli konuları sonuçlandırmaya kadar her ayrıntıyı ele alıyor. Bu el kitabı, toplantıları zaman kaybı olmaktan çıkarıp, etkin eylem için birer sıçrama tahtası haline getirmeyi amaçlıyor.

D & R Kitapları
Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme
Hızlı okuma ve anlama tekniklerini anlatan bu kitap, okuma hızını minimum iki katına çıkarmayı, dakikada bin kelime okuyabilmenin altında yatan sırları öğretmeyi hedefliyor. Yazar Murat Tunalı, hızlı okumayı öğrenmek isteyenlere kelimeleri gruplayarak okumalarını öneriyor. Önerilen bir başka yöntem de, beynin algılama hızından daha düşük bir hızda okumamak. Çünkü bu durumda ister istemez beyin kendine meşguliyetler buluyor ve içten seslendirme başlıyor. Yazarın önerisi ise içinizdeki sesin yetişemeyeceği hızda okumanız.

15 Günde “Dahi” Olmak
“Zekinin dahiye nasıl dönüştürüleceğini ya da zor anlayanın nasıl daha iyi hale getirileceğini öğrenmek son 20 yıldır tutkum olmuştur”… Dr. Daniel G. Amen, “15 Günde Dahi Beyin’e Nasıl Sahip Olursunuz?” adlı, tüm dünyada çok satanlar listesine giren kitabına bu sözlerle başlıyor. Pegasus Yayınları’ndan çıkan kitabın ilk bölümü, “yaşamınızı değiştirmek için beyin merkezli 9 ilke”yi anlatıyor. Amen’e göre, bireyler beyinlerinin sağlığını günü gününe takip ederek ve bunu geliştirecek hareketlere yönelerek, çok daha iyi bir performans sergileyebilirler.

Pentagon’un İran Operasyonu
Ömer Özkaya, “Ortadoğu’nun Kaderini Değiştiren Darbe” altbaşlığını taşıyan kitabında “Çizme Operasyonu” adıyla anılan Muhammed Musaddık’ın devrilmesi planını anlatıyor. Yazar, Pegasus Yayınları’ndan Ağustos 2006’da çıkan kitap için 3 yıllık bir çalışma yürütmüş. Amerikan istihbarat servislerinin arşivlerindeki belgelerden ve operasyonda önemli görevler üstlenen ABD’li ajan Donald Wilber’ın darbeye ilişkin notlarından yararlanmış. Özkaya’ya göre, çalışma bundan sonra yaşanacakları ve yabancı istihbarat örgütlerinin oyunlarını anlamak açısından faydalı.

 


1 Satışın Küçük Kırmızı Kitabı Sistem Yayıncılık
2 Ajans Dışındaysa Çalıntıdır TBWA / İSTANBUL
3 Pazarlamanın 22 Kuralı Mediacat Yayıncılık
4 Satış Aşktır Mediacat Yayıncılık
5 Modada Marka Olmak – Armani’den Zara'ya Moda Devlerinin Marka Oluşturma Tarzları Rota Yayınları
6 Genç Bir İşadamına Angora
7 Satışın Kutsal Kitabı Mediacat Yayıncılık
8 A'dan Z'ye Pazarlama Mediacat Yayıncılık
9 Satış Bir Çocuk Oyunudur Mediacat Yayıncılık
10 Şeytan’ın Fısıldadıkları Angora


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.