Kitap

Türkiye’de Pazarlama DeğerleniyorProf. Dr. Ömer Baybars Tek, yeni çıkan “Pazarlamada Değer Yaratmak” isimli kitabında, bir yandan pazarlamanın Türkiye’deki serüvenine dikkat çekerken, bir yandan da...

1.01.2007 02:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

Türkiye’de Pazarlama Değerleniyor
Prof. Dr. Ömer Baybars Tek, yeni çıkan “Pazarlamada Değer Yaratmak” isimli kitabında, bir yandan pazarlamanın Türkiye’deki serüvenine dikkat çekerken, bir yandan da “Türkiye’de değer pazarlaması çağı”nı yorumluyor ve rekabetçi olmak için yapılması gerekenleri anlatıyor. Pazarlamada yeni bir çağa girildiğini vurgulayan Tek, bir ülkenin kültürünü ve alt kültürlerini iyi analiz etmeden ve pazarlamaya ilişkin felsefeleri hazmetmeden, o ülkede ticaret yapmanın büyük bir risk olduğu görüşünü dile getiriyor.

Şirket Doktoru’ndan İkinci Baskı
Yeni yönetim dünyasında rekabet etmek isteyenlerin rehberi olmayı hedefleyen “Şirket Doktoru” kitabı, gördüğü büyük ilgi nedeniyle kısa sürede ikinci baskısını yaptı. Gazeteci-yazar M. Rauf Ateş tarafından hazırlanan, girişimcilerden işadamlarına, KOBİ’lerden büyük şirketlere geniş bir kesimi hedefleyen kitap, 222 soruda yönetimle ilgili akıllara gelen hayati sorulara yanıt veriyor. Hayat Yayınları tarafından yayınlanan kitap, pazarlamadan aile şirketlerine, stratejiden girişimciliğe kadar çok geniş bir yelpazede, iş dünyasından gelen soruları yanıtlıyor.

7 Dahi Ceo
Pegasus Yayınları’ndan çıkan “7 Dahi CEO” isimli kitap, 7 olağandışı CEO’dan iş dünyasında zirvede olmanın sırlarını anlatıyor. Yazar Jeffrey A.Krames, Bill Gates, Jack Welch, Michael Dell, Herb Kelleher, Andy Grove, Lou Gerstner ve Sam Walton gibi öncülerin en önemli niteliklerini anlatıyor. Her bölüm okuyucuyu CEO koltuğuna koyan kısa bir senaryo ile başlıyor. Okuyucu, bu 7 CEO’nun ilgili konudaki düşünceleriyle, kendi iş zekasını test etme şansı buluyor.

12 Haftada Beyin Geliştirme
Kişinin kendi zekasını geliştirebileceği fikrinden yola çıkan “12 Haftada Beyin Geliştirme” adlı kitap, Guinness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın zeka seviyesi en yüksek kişisi olarak kabul edilen Marilyn vos Savant’ın denenmiş yöntemlerini içeriyor. Yalnızca 12 haftada zekayı güçlendirmek ve beyin gücünü geliştirmek için etkin ve eğlendirici bir program sunuyor.


D & R Kitapları

Çöpten Kitap
Yordam Kitap’tan çıkan “Çöpten Kitap–Yarı Gerçek, Yarı Mizah, Kara Gerçek, Kara Mizah” adlı kitap, Ali Mert imzası taşıyor. Kitabın ilk bölümünde, Türkiye’de özellikle büyük şehirlerdeki, kağıt toplayan, çöp karıştıran insanların yaşadıkları yoksulluk deneyimlerini, söyleşilerle, haberlerle, öykülerle anlatan yazar, ikinci bölümde mizahi bir dile uzanıp çöplüğü büyütüyor. Medya eleştirisiyle birlikte, Türk şiirinin bugünkü halleri, iş dünyasından gülünç örnekler, çok önemli personeller, mankenler vb. çöp tenekesine girip isyana kalkışıyorlar.

Ab Bir Hristiyan Kulübü mü?
Prof. Nevzat Yalçıntaş’ın yazdığı “AB ve Türkiye-Avrupa Topluluğu Bir Hristiyan Kulübü müdür?” isimli kitap, Nokta Kitap tarafından yayınlandı. Halen İstanbul Milletvekili olarak TBMM’de, ikinci başkan olarak da Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nda görev yapan Yalçıntaş, Türkiye’nin AB ile olan macerasını kendi tarzıyla yorumluyor.


A’dan Z’ye Şarap
Türkiye’nin ilk şarap ve içki yazarı Mehmet Yalçın’ın kaleme aldığı “A’dan Z’ye Şarap” kitabının genişletilmiş ve tamamen yenilenmiş edisyonu çıktı. Kitap, Türkçe olarak yazılmış en kapsamlı şarap rehberi olma özelliği taşıyor. Kitapta, şarap tadımının incelikleri, şarap-yemek uyumu, yıllanmış şaraplar, Türk şarap tarihi, dünyanın önde gelen bağ ve şarap bölgeleri, özel şaraplar gibi konular ele alınıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz