Kitaplar

YATIRIMIN DÖRT TEMEL TAŞI Ak Portföy’ün sponsoru olduğu ve Scala Yayıncılık tarafından hazırlanan “Yatırımın Dört Temel Taşı” isimli kitap, kazandıran bir portföy oluşturmanın temel bilgilerini ve...

1.02.2005 02:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

YATIRIMIN DÖRT TEMEL TAŞI

Ak Portföy’ün sponsoru olduğu ve Scala Yayıncılık tarafından hazırlanan “Yatırımın Dört Temel Taşı” isimli kitap, kazandıran bir portföy oluşturmanın temel bilgilerini veriyor. ABD’de Wall Street’te görüşlerine en çok başvurulan danışmanlardan biri olan William Bernstein’ın yazdığı kitap, yatırımcılara kazanmaları için yapmaları gerekenleri dört temel başlık altında topluyor ve başarılı bir portföyün nasıl yönetilebileceğini anlatıyor. Kitapta; Yatırım Teorisi, Yatırım Tarihi, Yatırım Psikolojisi ve Yatırım Pratiği başlıkları altında finans teorisinin temel taşlarını ve bunların pratiğe nasıl dökülerek başarılı bir portföy yönetimi sağlanmasının yolları, yazarın gerçek yaşamdan esinlenerek aldığı örneklerle sunuluyor.

Her yatırımcının bilmesi gereken temel konulara değinen William Bernstein, başarıya ulaşmak için izlenmesi gereken yolları bir rehber olarak aktarıyor. Böylece kendisini yatırım konusunda yetersiz görenlerin de ihtiyaçlarını karşılıyor.

ŞARAP SÖZLÜĞÜ

hedKavaklıdere Şarapları Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. 1991 yılından bu yana, şarap üretiminin ülke kültürüne de bir katkı olduğu düşüncesiyle Kültür ve Eğitim yayınlarını şarap severlerle buluşturan Kavaklıdere Şarapları, 2004 yılında yayımladığı ve şarap sektöründe büyük ses getiren "Şarap Hakkında Her Şey" kitabının yazarı Raci Bostancı’nın bir çalışmasını daha Eğitim Yayınları arasına kattı. 2000’in üzerinde,  şarap üretimi, bağcılık, üzüm ve etiket terimlerini içeren Şarap Terimleri Sözlüğü Türkiye’de büyük bir boşluğu dolduruyor. Şarap kültürünün kendine has jargonuna ışık tutan bu sözlük sayesinde binlerce sorunuza cevap bulabileceğiniz gibi, kitabın başında yer alan özel bölümde şarap servisi,  şarap- kadeh eşleşmesi, şarapların saklanması hakkında yepyeni ve detaylı bilgiler edinebileceksiniz.

TANRILAR OKULU

hedAlteo Yayıncılık’tan çıkan Tanrılar Okulu, aslında bir bireysel devrim kitabı. Kitabın yazarı Stefano E. D’Anna, ekonomi ve sosyoloji üzerine birçok çalışma kaleme alan bir düşünce adamı. Lupelius’un dünyayı bir kozmik hapishane olarak tanımlamasından yola çıkan yazar, insanların içinde bulunduğu kölelik halinin farkına varması gerektiğini söylüyor. D’Anna, kitabı kaçış için bir harita ve plan olarak göstererek, şunları söylüyor: “İnsanlığın yazgısını değiştirebilmesi için, insanın kendi psikolojisini, doğrular ve inançlar sistemini değiştirmesi gerekmektedir. Bu dünyanın en korkutucu hastalığı kanser veya AIDS değil, insanın ihtilafa meyilli düşünme alışkanlığıdır. Kitabın amacı, sıradan bir insanın dünyanın ipnotik kurgusundan kaçmayı nasıl başardığını göstermektir.”

ZİHNİYETLERİ DEĞİŞTİRMEK

hedKendimizin ve Başkalarının Zihniyetini Değiştirmenin Sanatı ve Bilimi alt başlığını taşıyan kitap, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından yayımlandı. Değişim 21. yüzyılda dillerden düşmeyen bir kavram haline geldi. Peki değişimin temel başlangıç noktası olan zihniyetlerin değişimi mümkün mü? sorusuna kitabın yazarı Howard Gardner “Evet” cevabını veriyor. Geliştirdiği çoklu-zeka teorisiyle eğitim dünyasında devrim yaratmış bir psikolog olan Harvard Üniversitesi profesörlerinden Gardner, kitapta bu soruya aydınlatıcı ve özgün cevaplar veriyor. Kitapta, son 20 yılda en çok kullanılan sözcüklerden değişimin temel başlangıç noktası olan zihniyetlerin değişimi inceleniyor.

D&R KİTAPLARI

MAFYA İMPARATORLUĞU

hedHakantürk’ün bu kitabı Türkiye’de mafya imparatorluğunu bütün yönleriyle gözler önüne seriyor. Son 30 yılda istihbarat, mafya ve derin devlet konusunda onlarca kitap yazan, birçok konunun üzerine gidip kamuoyunu belgeleriyle aydınlatan Hakantürk, International American Academy of Securtiy başkanlığı ve The World Medical Assistance Association başkanlığı görevinde bulundu. 1962 yılından beri yurtdışında yaşıyor.

METAL FIRTINA

Timaş Yayınları’ndan çıkan Metal Fırtına bir politik kurgu roman. Orkun Uçar ve Burak Turna tarafından kaleme alınan roman, ABD’nin Türkiye’yi işgali kurgusuna dayanıyor. Oldukça sürükleyici bir anlatıma sahip olan kitabın adı, Türkiye işgali operasyonunun adını taşıyor.

CEZAEVİ AŞ

hedBir Cezaevi Doktorunun Anıları alt başlığını taşıyan kitap, Alfa Yayınları’ndan çıktı. Levent Burak Yıldız tarafından kaleme alınan Cezaevi AŞ, 1983 yılında Antakya E Tipi Cezaevi’nde başlayıp 1987 yılının mart ayında Samsun Vezirköprü Cezaevi’nde sona eren, tecrübesiz bir doktorun Türkiye’nin gerçekleriyle tanışma serüvenini anlatıyor.

10 iş kitabı

Mor İneğin Akıllısı/Sistem Yayıncılık

Markanın DNA'sı /Mediacat Yayıncılık

Satışın Kutsal Kitabı /Mediacat Yayıncılık

Mor İnek Olmanın Yolları /Elips Kitapları

Marka Yaratmanın 22 Kuralı /Kapital Medya Hizmetleri

Satıyorum Öyleyse Varım /Kariyer Yayınları

Post-İmaj Devri /Mediacat Yayıncılık

Başarılı Satıcıların 25 Altın Kural /Rota Yayınları

Dünyadaki En Büyük Satıcı /Boyner Yayınları


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz