Kitaplar

Beni Seç“Beni Seç - Reklam Dünyasında Tutunmanın Okulda Öğretilmeyen Yolları” isimli kitap, MediaCat yayınlarından çıktı. Nancy Vonk ve Janet Kestin tarafından kaleme alınan kitap, uzak ve parıltıl...

1.06.2006 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

Beni Seç
“Beni Seç - Reklam Dünyasında Tutunmanın Okulda Öğretilmeyen Yolları” isimli kitap, MediaCat yayınlarından çıktı. Nancy Vonk ve Janet Kestin tarafından kaleme alınan kitap, uzak ve parıltılı bir dünya gibi görünen reklam endüstrisinin gerçeklerini gözler önüne serme gibi bir iddiayı taşıyor. Kitap, bir reklamcı adayına nasıl büyük ajanslara “kapak atabileceğini” öğretmeyi amaçlıyor. Junior reklamcıların en sık sordukları sorulara verilen cevapları bir araya getiren kitap, eğlenceli bir dille mesajlarını veriyor.

Kendinden Emin Yönetim
Türkiye’deki kadın yöneticilerin işlerinin hiç de kolay olmadığı biliniyor. Kariyer yapmaktaki zorlukların yanı sıra, iş hayatındaki yerleşik cinsiyetçi bakış açısı kadın yöneticilere zor günler yaşatıyor. Gene de kadınlar kararlı bir şekilde kariyer basamaklarında yükseliyor. Şirketler de kadın liderliğinin farklı yönlerinden yararlanmaları gerektiğinin farkına varıyor. Sonuçta her geçen gün ülkemizdeki kadın yönetici sayısı artıyor.
Optimist’in 8 kitaptan oluşan benzersiz kadın + kariyer dizisinin üçüncü kitabı “Kendinden Emin Yönetim” bir üst pozisyona hazırlanan veya yönetici konumdaki kadınlara destek olmayı amaçlıyor. Yazarlar Patrizia Haucke ile Annette Krenovsky uzun yıllar yöneticilik ve yönetici kadınlara koçluk yapmışlar. Kitap yönetici konumdaki bir kadının erkek yöneticiden farklı olarak karşı karşıya kaldığı sorunları altı başlık altında irdeliyor.

İnşaatçıların Tarihi Yazıldı
“İnşaatçıların Tarihi”
kitabı, Türkiye Müteahhitler Birliği’nin İnşaat Sektörüne ve kendi geçmişlerine ışık tutmak hedefi doğrultusunda Tarih Vakfı’yla yaptığı ortak bir çalışmanın sonunda yayınlanmış. Kitap, Türkiye’de “büyük müteahhitliğin” doğuş ve gelişme sürecinin ve bu sürecin belli bir döneminde ortaya çıkan Türkiye Müteahhitler Birliği’nin kısa bir tarihi.


Türk Tarih Vakfı’nın uzmanları bu çalışma sırasında, Türkiye Müteahhitler Birliği’nin, çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşlarının arşivlerinde geniş kapsamlı araştırmalar yapmış. Arşiv belgeleri, süreli yayınlar ve konuyla ilgili monografik çalışmalar dışında sözlü tarih çalışmaları da bu kitabın önemli kaynaklarından biri. Projenin sözlü tarih araştırması bölümünde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de aralarında bulunduğu inşaat sektörünün duayenlerinden oluşan 45 kişiyle, toplam 200 saati aşkın görüşme yapılmış.

Ulaştırma Sistemleri Ve Politikaları
Yrd. Doç. Dr. Cem Saatçioğlu tarafından yazılan “Ulaştırma Sistemleri ve Politikaları” isimli kitap, Gazi Kitabevi tarafından yayınlandı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim görevlisi Cem Saatçioğlu’nun bu akademik çalışması, ulaştırma konusuna ilgi duyanlar için yararlı bir kaynak. Kitap, AB’ye tam üye olma arzusundaki Türkiye’nin bu süreç içinde ulaştırma sistemlerini ve politikalarını nasıl daha etkin bir hale getirebileceğini tartışıyor.

D & R KİTAPLARI

Opus Deı Nedir?
Geçtiğimiz günlerde filmi vizyona giren ve dünya çapında büyük tartışmalar yaratan Da Vinci Şifresi’nin gündeme taşıdığı Opus Dei tarikatı, hata tartışılıyor. Neden Kitap, Komplo Serisi’nden çıkan kitabın yazarı Noam Friedlander. Kitap, İspanya’da kurulan Opus Dei’nin yükselişini, kurucusu Rahip Jose Maria Escriva’nın yaşam öyküsünü, Franco ile yakın ilişkisini ve Nazilerle bağlantısını anlatıyor.

Kaostan Çıkış
Hasan Taşkın tarafından kaleme alınan “Kıskaç - Askeri Stratejiye Göre Kaostan Çıkış” adlı kitap, Truva yayınlarından çıktı. Yazar, kitapta genel hatlarıyla Orta Asya, Balkanlar ve Kafkaslar üçgeninde yer alan Türkiye’yi anlatıyor ve içinde bulunduğu Kıskaç’tan nasıl kurtulacağını tartışıyor.

Harekat Planı
Harekat Planı – Pentagon’un Yeni Haritası-2, New York Times-bestselling yazarı Thomas P.M.Barnett tarafından kaleme alınmış. Amerikan Savunma Bakanlığı, Özel Harekat Komutanlığı ve Birleşik Kuvvetler Komutanlığına danışmanlık yapan ve kuvvet komutanlıklarında, istihbarat servislerinde ve kongrede konferanslar veren yazarın Türkiye tezleri çok ilginç. “AB üyeliği için yaptığınız görüşmeler, sizi tarih mahkemesinin önüne çıkaracak. Sonuçta ya bir medeniyetler çatışması kararı verilecek, ya da sağduyu ağır basacak” diyor.

İŞ KİTAPLARI

Küçük İşlerle Büyük Para Kazanmanın Yolları          Nokta Yayınları
Kendini Markalaştırmanın 50 Yolu                         Pegasus
Büyük Patron Olmaya Giden Yol                          NoktaKitap
Bir Günde MBA                                                Mediacat Yayıncılık
Google Hikayesi                                               Koridor
Büyük Mor İnek                                               Timaş Basım
Fikir Nasıl Bulunur?                                           Mediacat Yayıncılık
Kazanmak İstiyorsanız                                      Optimist
İktidar-Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası                   Altın Kitaplar
Yönetim İlkeleri                                                Hayat Yayıncılık

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.