"Kitaplar"

İşinizi KüçümsemeyinDaha önce yazdığı “Mor İnek” ve “Bütün Pazarlamacılar Yalancıdır” kitaplarıyla adını tüm dünyaya duyuran ve günümüzün en etkin iş dünyası düşünürü haline gelen Seth Godin, son k...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Kitaplar

İşinizi Küçümsemeyin
Daha önce yazdığı “Mor İnek” ve “Bütün Pazarlamacılar Yalancıdır” kitaplarıyla adını tüm dünyaya duyuran ve günümüzün en etkin iş dünyası düşünürü haline gelen Seth Godin, son kitabıyla tekrar gündemde. Profil Yayıncılık’tan çıkan “İşinizi Küçümsemeyin” adlı kitap, çalışma, alışveriş yapma, dünyayı algılama ve olayları yorumlama şeklinizi değiştirebilecek fikir ve hikayeler sunuyor. Yazar, “Eğer her şeyi değiştirebilecek birkaç küçük fikir için buradaysanız, sanırım aradığınızı buldunuz” iddiasında bulunuyor.

İşe Yarayan Çılgın Fikirler
Boyner Yayınları’nın yeni kitabı “İşe Yarayan Çılgın Fikirler”, tüm dünyanın yükselen kavramları olan yenilikçilik ve yaratıcılığın başarılı iş sonuçlarına nasıl dönüştürüleceğinin sıra dışı yollarını uygulamalı olarak gösteriyor. Boyner Yayınları’nın sunduğu “İşe Yarayan Çılgın Fikirler” kitabı, Standford Üniversitesi Profesörlerinden Robert I. Sutton’ın pek çok kurumu başarıya ulaştıran inovasyon uygulamaları konusundaki önerilerini bir araya getiriyor.

Resim Neyi Anlatır
“Resim Neyi Anlatır” toplam 16 bölümden oluşan bir yapıt. Kitap, çağının tanığı olmuş 14 ressamın yanında, Mısır'ın El Feyyum bölgesindeki kazılarda ortaya çıkarılan tarihin ilk portrelerine ve üzerinde şaşırtıcı desen ve figürlerin bulunduğu, işlenmiş 6 Ortaçağ halısına da yer veriyor. Kitapta yer alan ressamlar Ingres, Vermeer, Fragonard, Bouguereau, Touluse-Lautrec, Seurat, Veronese, Kandinsky, Bosch, De La Tour, Chardin, Lorrain, Delacroix ve Watteau gibi bilinen sanatçılar olsa da, bu sanatçılara ve yapıtlarına getirilen yaklaşım, geleneğin dışında.
Kitap aslında okuru bir resmi yorumlamaya yöneltecek ipuçlarını veriyor. Bunu yaparken de dilin gücünden, yani edebiyattan bolca yararlanıyor.

Sizin Rakamınız Kaç?
AK Emeklilik’in katkılarıyla Türkçe’ye kazandırılan ve insanların emeklilik günlerinde daha rahat bir hayat sürmesi için yol gösteren rehber bir kitap olan “The Number”, Scala Yayıncılık’tan çıktı. Lee Eisenberg’in bireylerin aktif çalışma hayatındaki yaşam tarzlarını, yapacakları birikimler yoluyla emeklilik günlerinde de sürdürmeleri için yol gösterdiği kitabı Türkiye’de “Mutlu Bir Emeklilik İçin Rakamınız Kaç?” adıyla yayınlandı. Amerika’da büyük ses getiren bu önemli kitap, Türkiye’de de emeklilik konusundaki bilincin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.


D & R Kitapları
İletişimde Çıplak Devrim
Blog, Blogosfer, Second Life, Podcast, Videocast, Messenger, YouTube… Bunlar son birkaç yılda hayatımıza giren, girmekle de kalmayıp iletişim tarzımızı ciddi bir şekilde değiştiren kavramlar. Ortak noktaları ise bize net bir gerçeği ifade ediyor; iletişimde oyunun kuralı değişiyor. Robert Scoble ve Shel Israel tarafından yazılan Çıplak Sohbetler adlı kitap, kurumların hedef kitleleriyle iletişim davranışlarını nasıl baştan sona değiştirdiklerini anlatıyor.


Satışçının Antreman Notları
Satış ve pazarlama konusunda uzun yıllardır değişik kurum ve kuruluşlara eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Hakan Ömer Gider’in “Satışçının Antreman Notları” adlı kitabı Mediacat tarafından yayınlandı. Bilimsel bir satış kitabı olma iddiasından çok, yaşanmışları anlatan bir kitap. Anlatmak istediklerini hikaye ederek örnekliyor ve daha rahat bir okuma dili yakalıyor.

Her Burca Bir Masal
Emre Mahir tarafından kaleme alınan ve Kara Kutu Çocuk Yayınları’ndan çıkan kitap, çok akıcı ve sade bir dil; renkli ve yaratıcı çizimlerle ele alınmış. Çocukların yanı sıra büyüklerin de keyifle okuyacakları kitap, masal dünyasına farklı ve dikkat çekici bir gözle bakıyor. Merak uyandıran bir dilin kullanıldığı kitapta her burç için bir masal yer alıyor ve o burcun en tipik özelliği ele alınarak fantastik bir şekilde işleniyor.


KİTAP ADI -YAYINEVİ
İnnovasyon - Para Kazandıran Yenilikçilik Sistem Yayıncılık
Küçük İşletmeler İçin Büyük Fikirler Pegasus
7 Dahi CEO Pegasus
İnovasyon/Yönetimde Devrimin Rehberi Alteo
100.000 Dolar Kazananlar Kulübü Pegasus
Genç Bir İşadamına Angora
Satışın 10 Altın Kuralı Mediacat Yayıncılık
Çaktırmadan İkna Kapital Medya Hizmetleri
Yönetim İlkeleri Hayat Yayıncılık
Lovemarks - Markaların Ötesindeki Gelecek Mediacat Yayıncılık


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz