"Küçük sağlık reçeteleri"

Yeni dönemde herkes sağlıklı yaşam üzerine biraz daha fazla kafa yoruyor. İş dünyasının başarılı isimleri kendilerine özel küçük sağlık iksirlerini CEOLife ile paylaştı.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Küçük sağlık reçeteleri
Yoğun iş temposu, stres, trafik derken sağlıklı yaşamak gittikçe zorlaşıyor. İş insanları ve CEO’lar için bu temponun içinde zinde kalabilmek de çok önemli. Bu ortamda kendilerini daha iyi hissetmek isteyen bazı iş insanlarının kendine özel küçük sağlık reçeteleri de var. Kimi spor yapıyor kimi ise düzenli olarak bitki çayı içiyor ve beslenmesine dikkat ediyor. Kiminin vazgeçilmezi ise masaj... İş dünyasının başarılı isimleri kendilerine özel küçük sağlık iksirlerini CEOLife ile paylaştı.

Yeni dönemde herkes sağlıklı yaşam üzerine biraz daha fazla kafa yoruyor. Yoğun stres altında çalışan CEO ve iş insanları da bu grup içinde yer alıyor. Spordan yemek düzenine kadar tüm hayatlarını daha sağlıklı bir düzen üzerine kurgulamaya çalışıyorlar. Bu ko-m nudaki yayınları takip edip kendi güncel döngülerini bu T küçük sağlık reçetelerine göre düzenleyenler de var.

Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da bu isimlerden biri. Güne erken başlıyor, sabah sporunu mutlaka yapıyor. Organik ürünler tüketmeye özen gösteriyor."Kahvaltıda yöresel tatları severim. Yemeklerde mutlaka yoğurt yerim. Balığı severim. Ancak pilav, makarna kızartma asla yemem. Meyveyi bol tüketirim" diyerek sağlıklı yaşam reçetesini anlatıyor.

Limonlu zencefilli çayla güne başlayan Orakçıoğlu, gün içinde bir büyük sürahi suyu, içine 3-5 adet taze zencefil, bir adet kabukları soyulmadan dörde bölünmüş yeşil elma, bolca taze nane, bir adet dilimlenmiş limon ekleyerek içiyor. Ayrıca yemeklerini tatlandırmak için siyah hardal kullanan yönetici, annesinden öğrendiği bir tarifi ise yine sağlığı için her gün uyguluyor. Hastalıklardan korunmak için zerdaçal ve balı karıştırarak yiyor.

Orakçıoğlu, sağlıklı yaşam konusunda fırsat buldukça kitap da okuyor. Andi Clevely-Katherine Richmond'un yazdığı "Yararlı Otlar ve Baharatlar Mutfağı" adlı kitabı alan ve çok beğenen Orakçıoğlu, sağlıklı beslenme üzerine makaleler okuyup araştırma yaptığını da belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz