Mart Ayı Kitapları-2002

ON DEVDEN PAZARLAMA DERSLERİ   Pazarlamaya taze ve kışkırtıcı bir yaklaşım getiren bu kitap, Harley-Davidson’dan NBA’e kadar birçok kuruluş tarafından kullanılan ve başarısı kanıtlanmış bir ...

1.03.2002 02:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

ON DEVDEN PAZARLAMA DERSLERİ

 

Pazarlamaya taze ve kışkırtıcı bir yaklaşım getiren bu kitap, Harley-Davidson’dan NBA’e kadar birçok kuruluş tarafından kullanılan ve başarısı kanıtlanmış bir strateji sunuyor. Fikirlerine sıkça başvurulan bir pazarlama uzmanı olan Sam Hill ve New York Times’ta iş dünyası ile ilgili yazılar yazan deneyimli yazar Glenn Rikfin bu kitaplarında, on yenilikçi kuruluşa geleneksel sektör liderlerinden önemli oranda pazar payı kapma fırsatını veren sıra dışı pazarlama yöntemleri üzerinde duruyor.

 

Radikal Marketing gerçek pazarlama ile ilgileniyor: Müşterileri anlama, yeni çözümler bulma, derin ve samimi ilişkiler kurma. Bu kitap pazarlamanın en iyi şekilde CEO’lar tarafından yürütülebileceğini ve pazarlama birimine bırakılmayacak kadar ciddi bir iş olduğunu gösteriyor.

 

Radikal Marketing, Sam Hill- Glenn Rifkin, Çeviren: Kıvanç Kutmandu, MediaCat Yayınları, 366 sayfa, Tel: 0212 257 60 07, Faks: 0212 257 53 52

 

11 EYLÜL VE SADDAM

 

Usta gazeteci-yazar Derya Sazak’ın 1990-1991’deki Körfez Savaşı sırasında günümüz Başbakanı Bülent Ecevit’le birlikte gerçekleştirdiği “Saddam Röportajları” geniş yankı uyandırmış ve “Yılın Gazetecilik Olayı” olarak ödüllendirilmişti.

 

“Afganistan’dan sonra sıra Irak’ta” denilen 2001 yılı sonunda kaleme aldığı ve Doğan Kitap tarafından yayımlanan 11 Eylül Gölgesinde Saddam’da 11 yıl önce Bülent Ecevit- Derya Sazak tarafından gerçekleştirilen Saddam röportajının öyküsünü ve “tarihten geleceğe” Ankara-Bağdat-Washington üçgeninde yaşanan olayların perde arkasını bulacaksınız.

 

11 Eylül Gölgesinde Saddam, Derya Sazak, Doğan Kitap, 212 sayfa, Tel: 0212 677 06 20, Faks: 0212 677 07 49

 

KELEBEKLİ ZAMAN

 

Mustafa Erdem Özer’in şiirinde çocukluk, ancak taşların dili’yle anlatılabilir. “Hayatın çözülmesi” taşların dilinin çözülmesine bağlıdır. Ve hayatı, geç kalmış saatlerin arasından bulup çıkarmak içinse, “çocukluğun gömüldüğü arka odalar”ı keşfetmek gerekir. Mustafa Erdem Özler, Kelebekli Zaman’da, dizleri kanatan taşlardan yorgun gelgitlere uzanan bir kıyıdan bakıyor hayata. Bu şiirler, hayata bakmanın şiirleridir.” diyor Hilmi Yavuz kitabın arka kapağında. Mustafa Erdem Özer’in şiirleri Cumhuriyet Dergi, Broy, Varlık, Olmaz, Milliyet Sanat gibi dergilerde yayımlandı. Aralık 2001’de Can Yayınları’ndan çıkan Kelebekli Zaman, şairin ilk kitabı.

 

Kelebekli Zaman, Mustafa Erdem Özler, Can Yayınları, 64 sayfa, Tel: 0212 252 59 88

 

İŞ BANKASI TARİHİ

 

Cumhuriyet’in ilanının hemen ardından bizzat Atatürk’ün direktifiyle yeni rejimin öncü kadrolarınca bir “ana ticaret bankası” olarak kurulan İş Bankası’nın Cumhuriyet tarihinde kendine özgü bir konumu var. İş Bankası’nın tarihini özetleyen bu kitabı okurken bankanın 75 yılı geride bırakan serüvenini izlemenin yanı sıra, Türkiye’deki bankacılığın gelişiminin ana hatlarını ekonomideki dönüşümlerle bağlantılı olarak gözlemleyebilir ve ülkemizin 75 yıllık ekonomik kalkınma ve gelişme çabalarının genel olarak bankacılık, özel olarak da İş Bankası perspektifinden belli başlı kırılma noktaları hakkında fikir edinebilirsiniz. Ayrıca Cumhuriyet’in kuruluş yıllarında ulusal ekonominin oluşturulduğu atmosferin havasını hemen ilk bölümden başlayarak soluyabilirsiniz.

 

Türkiye İş Bankası Tarihi, Hazırlayan: Uygur Kocabaşoğlu, Güven Sak, Sinan Sönmez, Funda Erkal, Özgür Gökmen, Nesim Şeker, Murat Uluğtekin, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 732 sayfa, Tel: 0212 316 15 60, Faks: 0212 316 09 15

 

ÜÇÜNCÜ DEVRİM?

 

Yapı Kredi Yayınları’ndan yayımlanan Cogito’nun son sayısının gündemi İnternet...  İnternet’in üçüncü devrim olarak nitelendirildiği bu kitapta farklı yazarlardan farklı bakış açıları sunuluyor.

 

İnternet bir siyaset, ekonomi, kültür ve kimlik aracı/alanı olarak 20’nci yüzyıl sonunda gündeme oturdu. İnternetin bu denli yeni bir gelişme olması, onunla ilgili doğru analizler yapılmasını zorlaştırıyor. İnternet üzerine yazılmış bir kitap, çok eski tarihli olmamasına karşın gelişmelerin çoktan gerisinde kalmış olabiliyor. Kitapta, internetin potansiyelini doğru olarak saptamak, bu potansiyelin ne kadarının hangi süreçler sonunda gerçekleşebileceği konusunda değerlendirmeler yapılıyor.

 

İnternet:Üçüncü Devrim?, Cogito Yapı Kredi Yayınları, 354 sayfa, Tel: 0212 252 47 00, Faks: 0212 293 07 23


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz