Nisan Ayı Kitaplar-2004

Bıraktığım Yerden Hayatım  Sakıp Sabancı’nın 14’üncü kitabı olan “Bıraktığım Yerden Hayatım” Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Bundan yaklaşık 20 yıl önce yayımlanan “İşte Hayatım”ın devamı n...

1.04.2004 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bıraktığım Yerden Hayatım  
Sakıp Sabancı’nın 14’üncü kitabı olan “Bıraktığım Yerden Hayatım” Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Bundan yaklaşık 20 yıl önce yayımlanan “İşte Hayatım”ın devamı niteliğinde olan kitap, Sabancı’nın hayatının 1985 yılından 2003 yılının sonuna kadar olan bölümünü içeriyor. “Babam, ailem ve yetişme yıllarım; Kardeşlerimle bölüştüğüm iş hayatım; Sabancı kardeşlerin ilk büyük iş deneyimleri; 2000’li yıllarda Sabancı Topluluğu; Ekonomik ve sosyal hayatta sorumluluklarım, aldığım ödüller ve kitaplarım; Benim, eşimin ve çocuklarımın hayır işleri; Sanayide kurumlaşma; Yurtdışında ilişkiler, dostluklar, olaylar; Başaramadıklarım” alt başlıklarını içeren kitap, önemli bir sanayicinin anılarının yanı sıra Türkiye ekonomi ve sanayine ilişkin önemli bir kaynak sayılabilir.  
 
Bıraktığım Yerden Hayatım  
Sakıp Sabancı  
Doğan Kitap  
443 sayfa  
0212 677 06 20  
 
İnsan Kaynakları Ve Kalite  
 
Haldun Ersen’in Toplam Kalite Yönetimi alanında yazdığı başvuru kitabı “Topyekün Mükemmelleşme Sürecinde İnsan Kaynakları ve Kalite” Soyak yayınları tarafından okuyucuya sunuldu. Topyekün mükemmelleşmede insan kaynakları ve kalite fonksiyonlarının rolünü ayrıntılı bir şekilde ele alan kitap özellikle profesyonel yöneticilerin mutlaka okuması gereken bir eser. Kitap, özellikle kurumların gelişim sürecinde takip etmeleri gereken yol haritalarını ayrıntılı bir şekilde nasıl ele alacaklarının ipuçlarını verirken, çağdaş yönetim trendlerinin rekabet aracına dönüştürülmesini amaçlıyor. Türkçe baskısı ile birlikte İngilizce’si eş zamanlı yayınlanan kitap, yurtdışında da dağıtılacak.  Yönetim Danışmanlığı ve Eğitmenlik yapan Haldun Ersen’in başvuru kitabında, insan faktörünün şirketlerin rekabet gücü ve başarısında üstlendiği yeni rol, İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite Yönetimi çerçevesinde anlatılıyor.  
 
Topyekün Mükemmelleşme Sürecinde  
İnsan Kaynakları ve Kalite  
Haldun Ersen  
Soyak Yayınları  
152 sayfa  
T: 0216 472 00 16  
 
İş’te Başarı  
 
Türkiye’nin en kapsamlı insan kaynakları sitesi insankaynaklari.com’un içeriğinden derlenen “insankaynaklari.com’dan İş’te Başarı” piyasaya çıktı. Başarılı kariyer yolculuklarının ve kişisel başarı öykülerinin anlatıldığı kitap, seçkin kitapevlerine satılmaya başlandı. İçeriği Ernst&Young tarafından hazırlanan ve insan kaynakları konusunun en kapsamlı internet sitesi olan insankaynaklari.com’un içeriğinden derlenen kitap, Figen Tahiroğlu’nun editörlüğünde Hayat Yayınları’ndan çıktı. İş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin kişisel başarı öykülerini ve kariyer yolculuklarındaki deneyimlerini aktardığı kitap, profesyoneller için bir başucu kitabı niteliğinde. Aynı zamanda kariyerine yön vermek isteyenler için de bir rehber özelliği taşıyan kitapta, ARGE Danışmanlık, BDDO Group Turkey, Borusan, Dizayn Grup, Eczacıbaşı-Baxter, Ericsson Mobility World, Ford Otosan,  Hewlett-Packard, K.V.K., Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Petrol Ofisi, Sabancı Holding, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı gibi kuruluşlardaki profesyonellerden, akademisyenlerden ve Ernst & Young danışmanlarından kariyer alanındaki röportaj ve makaleler yer alıyor.  
 
İş’te Başarı  
Editör: Figen Tahiroğlu  
Hayat Yayınları  
373 sayfa  
0212 511 84 50  
 
Tazesi Makbuldür  
 
Arman Hoca’nın Dünya Mutfağı adlı yemek kitabı da dahil yayımlanmış 11 kitabı olan Porf. Dr. Arman Kırım, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde öğretim üyeliği yapıyor. Tüm Türkiye’nin gündemini etkileyen Mor İneğin Akıllısı kitabının yazarı olan Kırım, yeni yayımladığı kitabıyla okuyucularıyla buluşuyor. “Tazesi Makbuldür” dekorunda yemek olan bir gezi kitabı. Kırım, çocukluğundan başlayan yolculuğu mutfak ve yemek kültürü eşliğinde keskin bir göz ve mizah anlayışıyla okuyucuya aktarıyor. Söke’den başlayıp İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya, Yunanistan, Hindistan, Tayland, Japonya, Doğu Avrupa, Norveç ve Amerika’yı dolaşarak İstanbul’da sonlanan bir gezinin hikayesi. Sürükleyici bir roman tadındaki bu anlatımın içinde dünyanın en önemli mutfaklarını yakından tanıyacak, iyi bir mutfağının özelliklerinin neler olduğunu kavrayacak, Türk mutfağına ve restoran yaşamımıza bambaşka bir pencereden bakacaksınız.  
 
Tazesi Makbuldür  
Prof. Dr. Arman Kırım  
Galata Yayınları  
290 sayfa  
0212 293 83 72  
 
D&R Kitapları  
 
Aptal Bir Patronla Nasıl Çalışılır?  
 
Turuncu Medya tarafından yayınlanan kitap Tunç Erden Yakar, Dinçer Güner ve Murat Çıtak’ın ortak çalışması. Patron ve patron olma durumuyla ilgili bilinen tüm efsanelere eğlenceli bir dille yer verilen kitapta, patronlara nasıl davranılması gerektiğine ilişkin ipuçları da bulunuyor. Aslında patron kavramıyla ana rahmine düşmemizle başladığı savunan kitap patronluğu tarihsel süreçte de ele alıyor.  
 
Aptal Bir Patronla Nasıl Çalışılır?  
Tunç Erden Yakar, Dinçer Güner, Murat Çıtak  
Turuncu Medya  
179 sayfa  
0212 244 67 87  
 
Değişim Çağında Yönetim  
 
Prof. Dr. Coşkun Can Aktan, kitabında değişim çağında tüm organizasyonların başta değişim yönetimi olmak üzere stratejik yönetim, bilgi yönetimi, toplam kalite yönetimi, sinerjik yönetim ve insan yönetimi gibi yeni yönetim tekniklerini öğrenmelerinin zorunlu olduğunu belirtiyor. Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanan kitap değişim yönetimi için bir başvuru kaynağı niteliğinde.  
 
Değişim Çağında Yönetim  
Prof. Dr. Coşkun Can Aktan  
Sistem Yayıncılık  
303 sayfa  
0212 293 83 72  
 
Dünya Benimdir!  
 
Avrupalıların dünya keşifleri sırasında doğaya verdikleri zararı anlatan kitap Alfred W. Crosby tarafından kaleme alınmış. Amerika’dan Avustralya’ya kadar yayılan Avrupalıların taşıdıkları mikroplar, yaktıkları ormanlar, değiştirdikleri hayvan dağılımıyla doğaya ve insanları verdiği zararı trajedi olarak niteleyen Crosby, aynı zamanda tarihe değişik bir bakış açısı da getiriyor.  
 
Dünya Benimdir!  
Alfred W. Crosby  
Çeviri: Bilgi Altınok  
Kitap Yayınevi  
336 sayfa  
0212 292 62 86  
 
D&R’da En Çok Satan İş Kitapları  
 
  1.Mor İneğin Akıllısı Sistem/ Yayıncılık  
  2.Ceo-Olmaya Giden Yol/ Alteo  
  3.Alaturka Satış Stratejileri/ Alfa  
  4.İktidar - Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası/ Altın  
  5.Marka Yaratmanın 22 Kuralı/ Kapital Medya  
  6.Six Sigma Yolu/ Klan Yayınları  
  7.İş Hayatımdan Kesitler ve Gençlere Tavsiyeler/ Hayat Yayıncılık  
  8.Finansçı Olmayanlar İçin Finans/ Academyplus  
  9.Yeni İş Yasası Akıl Defteri/ İnkılap  
10.Satıyorum Öyleyse Varım/ Kare Yayınları  
 
 
 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz