Önerdiğim 3 kitap var

Kitapta, iş yaşamında çeşitli pozisyonlarda olan kişilerin plaza yaşamlarından ve günlük hikayelerinden kesitlere yer veriliyor.

3.09.2014 22:04:250
Paylaş Tweet Paylaş
Önerdiğim 3 kitap var
DR. SONER CANKO / BANKALARARASI KART MERKEZİ GENEL MÜDÜRÜ
Son dönemde okuduğum ve iş dünyasına tavsiye edeceğim 3 kitap var. İlki Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un “Alaska” adlı kitabı. Koç'un sıra dışı kişiliği, mütevazı yorumları ile okura verdiği sıcaklık, kitabın ilk sayfalarından itibaren hissediliyor. Son derece samimi bir dilde yazılan notlar ve benzersiz fotoğraflar sayesinde bu geziye katılmış kadar heyecan duydum.

Kitapta aslında dünyayı gezerek hayat görüşünüzün de farklılaşacağı mesajı veriliyor. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkesin okuması gerekiyor. Son dönemde okuduğum kitaplar arasında Yüce Zerey'in “The Profesyonel” kitabı da yer alıyor. Kitapta, iş yaşamında çeşitli pozisyonlarda olan kişilerin plaza yaşamlarından ve günlük hikayelerinden kesitlere yer veriliyor.

Kitap, iş yaşamının yoğunluğu içerisinde boğulmadan, hayatın her anından keyif almanın mutluluğun kapısı olduğu mesajını veriyor. Kendini kartvizitiyle tanımlayan herkese bu kitabı okumasını öneririm. Diğer kitaplarını da beğenerek okuduğum Malcolm Gladwell, “Davut ve Golyat” adlı kitabında, tarihi bir efsaneden yola çıkarak yeni bir tespit yapıyor. Yazar bu tespitinde zayıfların güçlüler karşısında kazanma şansının mutlaka olduğuna dikkat çekiyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz