Orakçıoğlu'nun iş dışı hayatı

Orakçıoğlu ile formda kalmasının sırlarını ve sağlıklı yaşam için yaptığı uygulamaları konuştuk...

27.09.2018 12:44:000
Paylaş Tweet Paylaş
Orakçıoğlu'nun iş dışı hayatı


BOŞ ZAMANLARINDA NE YAPIYOR?

“DİZİLERE BULAŞMADIM”
Doğayla baş başa olmayı severim. Yaz sezonu demek yüzme sezonu demek. Yalıkavak’taki yazlığa gittiğimizde günde 1,5 saat yüzüyorum. Ayrıca kitap okuyorum. Şu anda alkali beslenme üzerine bir kitap okuyorum. Aynı zamanda mitolojiye merak saldım. Bu konuda kitaplar okumaya çalışıyorum. Dizilere hiç bulaşmadım. Yabancı dizileri gerçeklerden uzak buluyorum. Bizimkiler de fazla agresif, şiddeti fazla.
YENİ KEŞİFLER Boş zamanlarımda yeni yerler keşfetmek isterim. Yeni ülkeler, yeni restoranlar, yeni tatlar… Dünyada 80’in üzerinde ülkede varız. Gün Avusturalya’dan başlıyor, Güney Amerika’da bitiyor bizim için. Ayda 15 uçuşum oluyor. Çok sık seyahat ediyorum. Seyahatimi bir gün uzatıp ülkeyi o ülkenin, o şehrin insanı gibi yaşamayı seviyorum. Mutfağını, yöresel lezzetlerini tatmak, müzeye gitmek, şehrin keyfini çıkarmak hoşuma gidiyor.ESKİDEN İYİ TOP OYNARDIM


Pek çok erkek ayda birkaç kez halı saha maçı yapıyor. Siz de oynar mısınız halı saha maçlarında? 

Ben eskiden tenis de oynardım, halı sahada maça da giderdim. İyi top oynarım da. Ama eskisi kadar düzenli gidemiyorum. Halbuki futbolda tekniğim iyidir ve genelde orta sahada oynarım. İyi pas atıyorum çünkü.
Golfe meraklı pek çok iş insanı var. Peki siz golf oynuyor musunuz? 
Açıkcası birkaç ders aldım. Ama bana çok stabil bir spor gibi geliyor. Zaten hep söylenir golfün yüzde 60’ı ilişki, yüzde 40’ı oyun diye. Benim ilgim sponsorluk düzeyinde. Ulusal ve uluslararası golf turnuvalarına sponsor oluyoruz.
Adrenalin, hız, meydan okuma, risk içeren extrem sporlara ilginiz oldu mu hiç? 
Ben değil de eşim Ahu extrem sporlar yapıyor. Ben uçurtma sörfü ve yamaç paraşütü yapmak isterdim. Ama bir yaştan sonra kendini zorlamanın anlamı olmadığını düşünüyorum.

Haftanın iki günü pilates dersini Aysun Çukur’dan alan Süleyman Orakçıoğlu aynı zamanda haftanın iki günü de kuvvet ve kardiyo antrenmanı yapıyor. Aysun Çukur, Orakçıoğlu’nun dersleri uzun yıllardır aksatmadan düzenli olarak sürdürme gayretinde olduğunu söylüyor.ORGANİK ÜRÜNE İNANMIYORUM

Son dönemde pek çok kişi organik beslenmeye özen gösteriyor. Sizin böyle bir alışkanlığınız var mı? 

Çoğu satılan ürünün organik olduğuna inanmıyorum. Doğal olması bile yeterli diye düşünüyorum. Doğal ürün bulacağım diye özel bir çaba göstermiyorum ama her bölgede mağazamız olduğu için sağ olsunlar gönderiyorlar. Tulum peyniri, bal, cevizli sucuk, zeytinyağı gibi ürünler yerinden geliyor. Köy yumurtası almaya çalışıyoruz. Riva ve Polenezköy’deki çiftliklerden alıyoruz. Benim için ekmek çok önemli, tam tahıl olmasına özen gösteriyorum. Birkaç adresimiz var ekmek aldığımız.
Vitamin takviyesi alıyor musunuz? 
Vitamin takviyesi alıyorum. Omega 3, koenzim ve ihtiyaç duyduğumda C vitamini alıyorum.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz