Yaz Planları Hazır

CEO'lar Yaz Tatili için Planlarını Yapmış Durumda Peki Nereleri tercih ettiler ?

7.08.2017 14:33:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yaz Planları Hazır


Nilüfer Gözütok Ünal

ngozutok@capital.com.tr

İş dünyası bu yaz yurt içi ve yurt dışı eşit ağırlıklı tatil planı yapıyor. Tüm yılın yorgunluğunu atmayı düşündükleri oteller konusunda ise oldukça seçici davranıyorlar. Tercih ettikleri otellerin doğayla iç içe olmasına, hizmet kalitesine, yemek çeşidine ve sunduğu olanaklara bakıyorlar. Örneğin, Eğretli Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Galip Eğretli Güral Premier Tekirova’da, İbrahim Polat Holding CEO’su Baran Demir D Maris’de, Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kıral, Maxx Royal’de tatilini geçirmek için planını yapmış durumda.

İş dünyasının üst düzey yöneticileri her konuda olduğu gibi tatil konusunda da seçici. Tüm yılın yorgunluğunu atmak, stresten arınmak ve yenilenmek için tatili önemli bir fırsat olarak gören iş insanları, bu beklentilerini karşılayacak adresler bulduklarında ise onlardan vazgeçmiyor. Örneğin Ece Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz’in yurt içinde en beğendiği oteller Fethiye’de yer alan Perdeu ve Nautical. Çenesiz, her iki otelin de stresten ve günümüzün şehir yaşamından tam anlamıyla bir kaçış ortamı sağladığını belirtiyor. “Bu oteller doğanın içinde huzur dolular. Perdue tam konforlu çadırlardan oluşan yapısıyla ayrı bir özelliğe sahip. Her yıl birkaç uzun hafta sonu kaçışı yapmaya çalışıyor ve dinlenmiş bir şekilde dönüyorum” diyor. 

Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu, tatil söz konusu olduğunda yoğun iş temposundan biraz uzaklaşabilmek ve dinlenebilmek için eşi ve çocuklarıyla gidebileceği sakin ve huzurlu otelleri tercih ettiğini söylüyor. Bu kriterlere göre yurt içinde ve yurt dışında en beğendiği otellerin Mandarin Oriental ve Four Seasons otel zincirleri arasında yer aldığını belirtiyor. “Özellikle Maldivler’deki Four Seaso At Landaa Giraavaru Otel’e ailece gitmekten keyif alıyoruz. Bu yaz da tatilimizin büyük kısmını Bodrum Mandarin Oriental’de geçireceğiz” diyor. 

GİZLİ KALMIŞ CENNET 

Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, tatil oteli olarak en çok Fethiye Hillside Beach Club’ı beğeniyor. Fethiye’nin ülkenin gizli kalmış cennetlerinden olduğunu ifade eden Ulusoy, sözlerine şöyle devam ediyor: “Burası Çeşme veya Bodrum’daki kalabalıktan ziyade doğayla baş başa, yılın bütün yorgunluğunu atabileceğiniz huzurlu bir tatil imkanı sunuyor. Bu yüzden yazları Hillside’a gitmeyi tercih ediyorum. Çam ağaçlarıyla çevrili otelin yurt içinden ve yurt dışından birçok ödülle taçlandırılması da oteli tercih etmemde önemli bir kriter.” Ulusoy’un yurt dışındaki favori oteli ise Maldives Jumeirah Vittaveli Resort. Maldives Jumeirah Vittaveli Resort’un, doğasının yanı sıra sağlıklı yaşam olanaklarıyla da cezbedici olduğunu söylüyor. Ulusoy bu yaz ailesi ya da arkadaş grubuyla Hillside Fethiye’ye gitmeyi planlıyor. 

Oriflame Türkiye Genel Müdürü Johan Larrson, Türkiye’de bugüne kadar çok güzel otellerde konakladığını anlatıyor. Göcek’te yer alan Club Prive by Rixos’un ise son zamanlarda keşfettiği ve hayran kaldığı bir otel olduğunu dile getiriyor. “Harika bir lokasyonda bulunan bu butik otelde birkaç özel villa bulunuyor, yemeklerine ve servisine de bayıldım” diyor. 

Larrson’un bu yaz için planı New York ve Fransa’ya kısa seyahatler gerçekleştirmek. Asıl yaz tatili planının ise İsveç’te ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte kaliteli zaman geçirerek huzurlu bir tatil yapmak olduğunu ifade eden Larrson, “Ama eminim ki eylül–ekim aylarında Türkiye’de yine deniz kenarına kaçacağım bir iki hafta sonu için fırsat yaratırım” diye konuşuyor. 

“KENDİMİ SARAYDA GİBİ HİSSEDİYORUM” 

Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Genel Sekreteri Can Uysal için tatil denilince aklına gelen ilk otel yurt içinde Maxx Royal Kemer, yurt dışında ise The Ritz London. 

Maxx Royal’de servisin muhteşem olduğunu belirten Uysal, The Ritz’i ise mimari açıdan beğendiğini söylüyor. “The Ritz’in mimarisi daha çok Victoria tarzı olduğundan her girişimde kendimi sarayda hissediyorum ve servisini de bir o kadar kaliteli buluyorum” diyor. 

Uysal, Maxx Royal’de yılda 1 hafta kalıyor. The Ritz’de ise Londra’da olduğu dönemde yılda 2 ya da 3 hafta konaklıyor. Bu yaza ilişkin planını da şöyle açıklıyor. “Ramazan Bayramı’nda The Ritz London’a, Kurban Bayramı’nda ise Maxx Royal’e gitmeyi düşünüyorum.” 

Aksis Genel Müdürü Cavit Akşehirlioğlu’nun yurt içinde gitmekten en çok keyif aldığı otel Marmaris’teki D-Maris. Yurt dışında ağırlıklı Uzak Doğu olmak üzere beğendiği birçok otel bulunuyor. Örneğin bu otellerden bazılarını Seyşeller’de Four Seasons, Maldivler’de Baros, Tayland’da Soneva Kiri ve Kanada’da Fairmont Banff olarak açıklıyor. Favori otellerini hangi yönleriyle beğendiğini de şöyle ifade ediyor: “Lokasyon mevsim için uygun olduğu için bu otelleri tercih ediyorum. Ayrıca denizlerinin temiz ve spor için uygun olması, hizmet kalitesi ve yemekleri de tercihimde ağır basıyor.” Akşehirlioğlu bu otelleri yılda bir veya iki kez ziyaret ediyor. “Bazılarına 2-3 yılda bir mutlaka ailemle gidiyorum. Bu yaz planım D Maris ve Seycheller Four Seasons’a gitmek” diye konuşuyor. 


ARAR’IN AKDENİZ VE KIBRIS’TAKİ ADRESLERİ

OSMAN ARAR / ORKA HOLDİNG GENEL KOORDİNATÖRÜ

ELA RESORT VE MERİT ROYAL
Genelde yaz tatillerimi yurt içinde geçiriyorum. Nisan ve mayıs aylarında Akdeniz ve Kıbrıs’ı, sıcak yazda da Bodrum’da kendi evimi tercih ediyorum. Akdeniz’de Ela Resort, Kıbrıs’ta ise Merit Royal tercih ettiğim oteller.
“BEĞENDİĞİM YÖNLERİ”
Yurt dışında ise Barcelona W Hotel hem iş hem kısa tatiller için mükemmel bir lokasyon. Bu otellerin en beğendiğim yönleri yemekleri, SPA’ları ve hizmetleri. Bu özellikler onları tercih sebebi yapıyor.


“FARKLI MEKANLARDA KALMAYI SEVİYORUM” 

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, her tatilinde farklı otellerde konaklamayı seviyor. “Aynı otele mecbur kalmadıkça ikinci defa gitmeyi tercih eden biri değilim. Yeni otellere gitmekten, her seyahatimde farklı mekanlarda kalmaktan hoşlanıyorum” diyor. Otelleri değerlendirirken mimariye, şehir merkezine yakınlığına, yemek ve hizmet kalitesine önem veriyor. Ailesi ve yakın dostlarıyla sıklıkla tatile gittiğini anlatan Varlık, bu yaz ne yapacağını şöyle paylaşıyor: 

“Rodos Adası, Marmaris ve Bodrum bu yaz gitmeyi planladığım yerler. Ayrıca Dubai, Fransa gibi kısa tatil planlarım da var. Kısa süreli seyahatler de olsa farklı şehirleri ve otelleri görmek bana keyif veriyor.” Eğretli Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Galip Eğretli’nin yaz için tercihi Güral Premier Tekirova ve Cornelia Diamond Belek. 

Eğretli, Güral Premier’in aqua parkı, çocuk aktiviteleri, mini club’ı, doğası ve deniziyle öne çıkan bir otel olduğunu söylüyor. Cornelia Diamond’ı da yemekleri, hizmeti ve SPA’sıyla beğendiğini dile getiriyor. Her iki otele yılda bir kez eşi ve çocuklarıyla giden Eğretli bu yaz da Güral Premier Tekirova için planını yapmış durumda. 


“BİR NUMARA HER ZAMAN HILLSIDE”

ASLAN UZUN / ENERYA GENEL MÜDÜRÜ


 “BUTİK OTEL DENİNCE ÇEŞME” 

Yurt içinde yaz tatili için bir numarayı her zaman Fethiye Hillside alır. Kışın ise Kartalkaya ve Uludağ 2. Bölge otellerini tercih ediyorum. Yine Antalya Olympos’da Olympos Lounge ve Ayvalık Ortunç Otel çok beğendiğim oteller arasında. Butik otel denince Çeşme – Alavya ve Ala Hotel aklıma geliyor. Şehir otellerinden Antalya Barut, İzmir Swiss-Efes ve Kapadokya CCC oteli vazgeçilmez.
YURT DIŞINDAKİ ADRESLER 
Yurt dışında elbette çok seçenek var. Amerika’da Loews Hotel Miami ve Loews Hotel Santa Monica LA benim için en iyi oteller. Londra’da Bulgari Otel, Milano’da Armani, ve Selanik Electra sevdiğim oteller. Şehir otellerinde temizliğin yanında merkeze, kalabalığa ve restoranlara yakınlık benim için önemli. Fırsat bulursam otellerin SPA’larını kullanmak da çok hoşuma gidiyor.
“YEMEK VE DENİZ ÖNEMLİ” 
Tatil otellerinde deniz, yemek ve etkinlikler çok önemli. Tatil otellerine ailemle giderim. Şehir otelleri ise eğer tatil değilse iş seyahatleri için önemli. Bu yüzden merkeze, alışverişe ve lokantalara yakın olmasına dikkat ederim. Bu yaz Atina’da bir gece kalacağım. Onun haricinde artık yaz tatilinde Çeşme’deki evimizde veya teknede kalmayı seviyorum. Bu yüzden yazın fırsat buldukça teknede olacağım.


“STRESTEN KAÇIŞ ORTAMI SAĞLIYOR” 

İbrahim Polat Holding CEO’su Baran Demir’in en beğendiği oteller D Maris Hotel Marmaris ve Anantara Maldivler. Demir, D Maris’i sakinliği, hizmet kalitesi, denizi, yemekleri ve SPA’sı ile beğendiğini söylüyor. Anantara’nın da güzel denizi, dalış imkanları ve doğası ile çok güzel bir otel olduğunu belirtiyor. Yılda en az bir kez bu otellere gittiğini belirten Demir, “Bu yaz yine D Maris’e gideceğim” diye konuşuyor. 

Gülman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Polat Gülman’ın beğendiği oteller listesi oldukça kalabalık. Gülman, Bodrum’da Maçakızı, Marmaris’te D Maris, İstanbul’da Sumahan ve Four Seasons Sultanahmet, Londra’da Savoy, New York’ta The Plaza ve Four Seasons, Capri’de Caeser Augustos ve JK Capri’yi tercih ediyor. Bu otelleri mimarileri, yemekleri, hizmetleri ve gelen misafirlerin yarattığı keyifli atmosfer nedeniyle beğendiğini dile getiriyor. “Eşim ve ailemle fırsat buldukça bu otellerde tatil yapıyorum. Kısmetse düğünler ve doğum günleri için bu yaz Mikanos, Capri, Bodrum ve Kapadokya’ya gitmeyi planlıyoruz” diyor. 

Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kıral’ın tatillerinin vazgeçilmez adresi Maxx Royal Kemer ve Kıbrıs Merit Royal. Bu otelleri mimarisi, hizmeti ve yemekleri ile beğendiğini anlatan Kıral, “Her yıl yaz boyunca iki kez ailem ve sevdiğim arkadaşlarımla bu otellerde tatil yapıyorum. Bayramı da Maxx Royal Kemer’de geçireceğim” diyor.


“İNCİRLİ EV’DE 3-4 GÜN GEÇİRMEK ÖZEL BİR KEYİF”

ZEYNEP ERKUNT / ERKUNT TRAKTÖR YÖNETİM KURULU BAŞKANI

“EV YAPIMI KAHVALTILAR MÜTHİŞ” 
Son 2 yıldır nisan, mayıs gibi Alaçatı’da harika bir otele gidiyoruz. Adı İncirli Ev. Şahane bir çift olan Sabahat ve Osman Poshor tarafından tıpkı bir ev havasında yönetilen, minicik fakat bir o kadar da kaliteli bir yer. Odalarının atmosferi, bahçesinde incir ağacının gölgesinde yapılan gerçekten ev yapımı sabah kahvaltıları müthiş. Kahvaltılık her üründe, mevsimine göre farklılık gösteren Ege otları kullanılıyor. Orada 3-4 gün geçirmek çok özel bir keyif.
PORTOFİNO PLANI 
Yurt dışında severek kaldığımız birkaç otel var. Bunlar Santorini’de Oia Mare Villas, Karadağ’da Aman Sveti Stefan, Napoli’de Hotel Excelsior ve Capri’de Capri Palace. Bu otelleri beğenme nedenim müthiş manzaraları, odalarının konforu ve kaliteli servisleri. Özellikle kışın çocuklarımızdan çok uzak olduğumuz için, yazın bu tatilleri ailece yapmaya çok özen gösteriyoruz. Bizim için, baş başa kaldığımız en keyifli zamanlar, kısa da olsa çıkabildiğimiz aile tatilleri. Geçen ay Napoli’deydik. Son derece keyifli bir hafta geçirdik. Bu yaz yine tekne ile çıkacağız. İlerleyen aylarda kısa bir süre de Portofino’da olmayı planladık ama daha kesin bir plan yapamadık.“YAZ İÇİN MÜKEMMEL LOKASYON”

ALİ BİLALOĞLU DOĞUŞ OTOMOTİV CEO’SU

İLK TERCİHİM YURT İÇİ 

Yoğun iş hayatımda, imkan buldukça ailem ve yakın dostlarımla tatile çıkmaktan büyük keyif alıyorum. Genel olarak ilk tercihim, yurt içi oluyor. Yurt içinde en beğendiğim oteller, Marmaris’te bulunan D-Maris ve Göcek’te bulunan D-Resort.
ORTAK YANLARI 
Bu 2 favori otelin en sevdiğim ortak yanları, öncelikle lokasyonları ve mimarileri. Hepsinin gerçekten de ince zevk ve işlevselik düşünülerek tasarlandıklarını düşünüyorum. Ayrıca yaz tatili için mükemmel lokasyonları ile de öne çıkıyorlar. Tabii ki, hizmet kaliteleri, yenilikçi ve geleneksel mutfakları da onları beğenmemde büyük rol oynuyor.
“PLANLARIMIZ KESİNLEŞMEDİ” 
Özellikle yaz tatillerinde ailem ve en yakın dostlarımla birlikte olmaya önem veriyorum. Yurt içi tatillerine yılda bir kez, yurt dışına ise birkaç yılda bir çıkabiliyorum. Her ne kadar yaz mevsimi gelse de henüz bu yaz tatili için planlarımız kesinleşmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz