Yenilenme formülleri

İş dünyası yeni yılda yenilenmek için yapılacaklar listesini hazırladı. Oldukça kalabalık olan listede ilk sırada beslenme alışkanlıklarını değiştirmek var...

20.02.2018 12:32:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yenilenme formülleri


ZELİHA ŞENER KFC TÜRKİYE PAZARLAMADAN SORUMLU YÖNETİM KURULU ÜYESİ
“SADELEŞMEK İSTİYORUM”

YENİ DENGE 
Son zamanlarda iş yoğunluğumdan düzenli spor yapma imkanı bulamıyorum. 2018 yılında düzenimi tekrar dengeleyip haftada 3 gün, cardio ve crossfit yapacağım. Günlük meditasyon ve düzenli yürüyüşlerime tekrar başlayacağım. Uzun süredir “How to Lead”, “T-İnsan”, “Ali Baba”, “Jack Mar’ın Evi” kitaplarını okumak istiyordum. Onlara başlamak ve her ay birini bitirmek istiyorum.
EŞYA DETOKSU Yeni yılda sadeleşmek istiyorum. Mesela kütüphanemdeki kitapları bağışladım. Yine kıyafet ve eşya detoksu yapıp hafiflemeyi hedefliyorum. Daha fazla doğada vakit geçirmeyi ve daha fazla yeşil sebzelerle beslenmeyi hayatıma entegre edeceğim. Daha önce detoksa girmek istedim ancak fırsatım olmadı. Bunun için bir hafta kendime zaman ayırıp Avusturya’daki Viva Mayr’e gitmeyi düşünüyorum. Yine aynı şekilde uzun zamandır tatil yapmadım. İlk fırsatta bir kayak tatili yapmak ve doğanın içerisinde olmak istiyorum.DR. SERDAR BORA BAYRAKTAROĞLU ESTETİK PLASTİK CERRAH

DİNAMİK GÖRÜNÜM NASIL KAZANILIR?

CİLT KALİTESİNİ GENÇLEŞTİRME
İş dünyası zorlu, yorucu ve stresli bir dünya. İster istemez fiziki anlamda yoruluyoruz. Bu süreç yüzümüzde yorgun ve tükenmiş ifadelere dönüşüyor. İşte 2018’de de çok ilgi görecek ve bu sorunları giderecek iyi uygulamalar var. Bunlardan bir tanesi Radiesse mezoterapileri. Bunlar yüzde hastanın kendi kolajenini aktifleyerek cilt kalitesini gençleştirmeye yarıyor. Böylece daha parlak ve berrak bir cilt elde ediyoruz.
TOKSİN UYGULAMALARI 2018’de toksin uygulamaları da trend olacak. Özellikle iş hayatında kadınlar aşırı mimiklenerek gereğinden fazla sert bir yüz ifadesine sahip oluyor. Bu agresif yüz ifadesi kadınları feminenlikten uzak bir noktaya taşıyor. Bu fazla sert ifadeleri yok ederek olması gerektiği kadar kadınsılığı toksin uygulamaları ve kırışıklık tedavileri ile başarıyla sonuçlandırıyoruz. Yani zarifliğinizi taşıyarak gençleşmek mümkün diyoruz.
NEMİN GERİ KAZANIMI Erkekler iş dünyasında biraz daha avantajlı, çünkü güçlü mimik vermek iş dünyasında kabul edilebilir bir şey. Ancak erkeklerdeki çok sert ifadeleri de bu yöntemle hafifleterek yaşıtları ile karşılaştırıldığında daha genç ve dinlenmiş bir yüze kavuşturabiliyoruz. Yine bu kış döneminde revaçta olan Hyaluronik Asit nem uygulamaları cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırıyor.
KAYBOLAN HACİM Kolajen uygulamaları ile yüzün yıllarla birlikte kaybettiği hacmi yerine koyarak restore ediyoruz. Bu uygulamalar 2018’de çok tercih edilecek. Özellikle kış ayları lekeli ciltler ya da ton farkı olan ciltlerin tedavisi için ideal zamanlar. 2018’de trend olacak cerrahi uygulama ise göz kapağı ameliyatı. Bu operasyon kişiyi yorgun, yaşlı ve uykulu göstermekten kurtarıyor.BURAK Ç. KIZILHAN AE ARMA-ELEKTROPANÇ CEO'SU
“GÜNE YEŞİL ÇAYLA BAŞLARIM”

SAĞLIKLI BESLENME 
Yoğun iş tempomdan dolayı hobilerime zaman ayırmaya vaktim olmuyor. Her ayın ortalama 20 günü yurt dışındayım. Bu yüzden ne kadar istesem de vakitsizlikten özel uğraşlarım için yeterli zamanım yok. Ama sağlıklı beslenmeye önem veriyorum. Protein ağırlıklı yiyecekleri tercih ediyorum. Hafta sonları gerekli zamanı bulabilirsem ailemle beraber pazar sabahları doğa yürüyüşleri yapmak isterim.
“NEMLENDİRİCİ KREMLER ALMIŞTIM” Yağlı yiyeceklerden ve karbonhidrattan zaten her zaman kaçınmışımdır. Kendi doğum günü pastamdan bile genelde yemem. Her sabah güne yeşil çayla başlıyorum ve öğle yemeği sonrası özel karışımlı bitki çaylarımdan içiyorum, yine bu rutinde devam ederim. Cildim için bir şey kullanmıyorum. Bir ara nemlendirici kremler almıştım ama sonra kullanacak vakit olmadığı için bıraktım.
“KLASİK BİR YAPIM VAR” Kıyafet anlamında klasik bir yapım var ama hafta sonları daha renkli rahat kıyafetler giymeyi tercih ederim. Bir de başucumda okunmayı bekleyen ve gerçekten çok okumak istediğim kitaplarım var. Onların hepsini bitirip yeni kitaplar almayı istiyorum. Özellikle biyografileri okumaktan çok zevk alıyorum. İş seyahatleri sırasında akşamları fırsat bulursam dizileri seyrediyorum.
KISA SEYAHAT PLANLARI Netflix’te yayınlanan Sense 8, Suburra, Ozark, Crown, Marseille’i izliyorum. İşimiz stresli bir iş ama işteki stresimi aileme ve özel hayatıma yansıtmamaya gayret ediyorum. 2018’de yenilenmiş hissetmek için gerçekleştirmek istediklerim ailemle beraber kısa seyahatler yapabilmek. İstediğim dizi serilerini ve filmleri izleyebilmek. Başucu kitaplarımı bitirebilmek. Yeni kültürlerin yemeklerini denemek.MEHMET T. NANE PEGASUS HAVA YOLLARI GENEL MÜDÜRÜ

“DİYET VE DETOKSLA 14 KİLO VERDİM”

YORGUNLUĞUN SEBEBİ 
5 yıl kadar önce iş yaşamının gerektirdiği yoğun tempoda düzenli bir şekilde beslenme fırsatı bulamadığımı üzülerek fark etmiştim. Bu da kendimi zaman zaman yorgun hissetmemin asıl sebebinin yoğun tempom değil fazla kilolarım olduğunu anlamamı sağlamıştı. Fazla kilolarımdan kurtulmak için diyet ve detoks programına başlayıp tam 14 kilo verdim ve düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirdim. Elbette mesele sadece diyetle zayıflamak değil.
YÜRÜYÜŞ VE YOGA Sporu da hayatınıza aktif bir şekilde sokmanız lazım. Ben de formumu korumak için haftada 3 gün spor yapmaya çaba gösteriyorum. Yüzme, yürüyüş ve yoga sıklıkla yaptığım egzersizlerden... 2018’de hedefim, düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermeye devam ederek kilomu ve sağlığımı korumak. Fazla yağlı gıdalardan ve üç beyazdan olabildiğince uzak durmaya özen gösteriyorum. Bu yeni yılda da devam etmek istediğim bir şey.
DİNÇ KALMA HEDEFİ Sebze ve meyve ağırlıklı gıdalar tüketip öğünleri atlamamak önemli. Seyahat etmek ve yeni şehirler keşfetmek benim en büyük tutkularımdan biri. Yeni yılda da fırsat buldukça özellikle ailemle ve arkadaşlarımla seyahat ederek neşeli ve dinç kalmayı hedefliyorum. Bazen yoğunluk nedeniyle vücudumu dinlendiremediğim oluyor. Bunun spor ve doğru beslenme kadar önemli olduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki dönem için gelişim alanım olarak görüyorum.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz