"Almanya kıl payı kurtuldu!"

Avrupa'dan büyümeye ilişkin olumlu veriler geldi. İşte verinin detayları ve Almanya'nın resesyondan kıl payı kurtuluşu...

14 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Almanya kıl payı kurtuldu!
Euro bölgesi ekonomisindeki büyüme, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.2 ile beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Avrupa Birliği istatistik kurumu Eurostat'ın verilerine göre, Euro Bölgesi'nde gayrı safi yurtiçi hasıla (GSYH) üçüncü çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 0.8 ile yine beklentilerin üzerinde büyüdü. Reuters anketine göre analistler Euro Bölgesi'nde GSYH'nin çeyreklik bazda yüzde 0.1 büyümesini, yıllık bazda yüzde 0.7 büyümesini bekliyorlardı. Euro Bölgesi'nde yılın ikinci çeyreğinde GSYH büyümesi bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.1 olarak açıklanmıştı.

ALMANYA KIL PAYI KURTULDU
Bölgenin en büyük ekonomisi Almanya'da gayrı safi yurtiçi hasıla (GSYH) mevsimsel etkilerden arındırılmış öncü verilere göre bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.1 ile beklentiler seviyesinde büyüme kaydetti. İkinci çeyrekteki yüzde 0,1'lik daralmanın ardından büyüme kaydeden Almanya resesyona girmekten kurtulmuş oldu. Almanya'da GSYH mevsimsel etkilerden arındırılmamış verilere göre ise 2013'ün aynı dönemine göre yüzde 1.2 büyüme kaydetti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz