Babacan: 540 milyar dolarlık sermaye çıktı

Eski Başbakan YardımcısıBabacan, "Yılbaşından beri gelişmekte olan ülkelerden yaklaşık 540 milyar dolar çıkış oldu" dedi

26.10.2015 13:50:060
Paylaş Tweet Paylaş
Babacan: 540 milyar dolarlık sermaye çıktı
Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bir TV kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bir soru üzerine, bu yıl başından itibaren gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde olumsuzlukların yaşandığını vurgulayan Babacan, "Bu sene son 20 yıldan bu yana ilk defa gelişmekte olan ülkelerden sermaye çıkışının yaşandığı bir sene oldu. Toplam yaklaşık 540 milyar dolarlık gelişmekte olan ülkelerden, gelişmiş ülkelere sermaye akımı gerçekleşti" dedi.

"AK PARTİ İÇİN DURUM BIÇAK SIRTI"

Babacan, makroekonomik dengelerin sağlam olduğunu, bu sebeple yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye'de "kriz" diye adlandırılacak bir tablo olmadığını ifade ederek, son 1 aydır finansal göstergelerin diğer gelişmekte olan ülkelere göre daha yüksek performans göstermeye, olumlu bir şekilde ayrışmaya başladığını söyledi. "Kamuoyu yoklamaları AK Parti açısından bıçak sırtı bir durumu gösteriyor" ifadesini kullanan Babacan, "Bu hafta çok önemli olacak, vatandaşlarımız en son gün vereceği karar çok belirleyici olacak. O bıçak sırtı durumdan bir tek parti hükümeti mi çıkacak, yoksa bir koalisyon tablosu mu göreceğiz, bu hafta özellikle kararsız vatandaşlarımızın en son gün, seçim günü yapacağı tercih ülkenin kaderini belirleyecek" şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz