Zeybekci: IMF’ye muhtaç olmayacağız!

Ekonomi Bakanı Zeybekci “Bu ülke asla bir daha IMF'ye muhtaç olmayacak. Bu ülkeye asla bir daha Dünya Bankasından ekonomi bakanı gelmeyecek” dedi.

18.05.2015 15:29:450
Paylaş Tweet Paylaş
Zeybekci: IMF’ye muhtaç olmayacağız!
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'de 2002'deki gibi gecelik faizin asla yüzde 7 binlere çıkmayacağını belirterek, "Bu ülke asla bir daha IMF'ye muhtaç olmayacak. Bu ülkeye asla bir daha Dünya Bankasından ekonomi bakanı gelmeyecek çünkü artık bu milletin evlatları, hizmetkarları var, Anadolu'nun evlatları var" dedi.

ASGARİ ÜCRET EN YÜKSEK 6. ÜLKEYİZ
Zeybekci, Türkiye'nin dünyada asgari ücreti en yüksek altıncı ülke olduğunu kaydetti.

Ancak bunun yeterli olmadığını belirten Zeybekci, "Yetmez ama ineği beslemeden çok süt alabilir miyiz? Alamayız. İneğe bakmadan, onun yemini suyunu vermeden, ilacına ve sağlına bakmadan ondan her gün 30 litre süt alabilir misin? Alamazsın. Biz Türkiye'yi büyütüyoruz, büyüttük. 2002 yılında alınan emekli maaşları 100 dolarsa şu anda en düşük artış 270 dolar olmuş. 2,7 dolar bazında artmış. Yeter mi? Yetmez ama bilin ki bundan fazlasını vermek ancak Türkiye'yi büyüterek verilir. Türkiye'yi büyüterek yapacağız. Biri diyor bin 500, diğeri bin 800, öteki diyor 2 bin ve öteki diyor ki 5 bin. Bilmiyorlar ama garip olan bilmediğini de bilmiyorlar ama Tayyip Erdoğan 2002'de ne dedi? Seçime gidiyor, milletin huzuruna gidiyor. Dedi ki 'Bizden üç yıl boyunca hiç kimse bir şey istemesin.' Dedi mi? Millet bu adamı iktidar etti mi? Türkiye'nin nerelere geldiği belli" ifadelerini kullandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz