Yeni jenerasyon bankacılık ödül getirdi

Aktif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir,sorularımızı yanıtladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni jenerasyon bankacılık ödül getirdi

Buradaki rakiplerimiz Barclays, BM Savings, HSBC Holdings Plc ve Lombard idi. Ödeme sistemleri tarafında, ABD'nin en önemli prepaid organizasyonu Paybefore tarafından "Üçüncü Parti Firmalara Yapılan En İyi Ön Ödemeli Program" ve "USA Tabanlı Olmayan En İyi Ön Ödemeli Program" kategorileri, VRL Financial tarafından düzenlenen Cards International Awards'da "En İyi Ön Ödemeli Kart Ürünü" kategorisinde birinci olduk. İletişim dalında "Yeni Jenerasyon Bankacılık" temalı faaliyet raporumuz ile iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformu Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından uluslararası platformda her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri" yarışmasında dünya ikinciliğimiz var. Sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 22'ncisi düzenlenen "Galaxy Awards" yarışmasının bankacılık kategorisinde gümüş ödül ile dünya 2'nciliği, yine aynı organizasyon tarafından düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar'ı olarak adlandırılan "The Academy Awards of Annual Reports" (ARC) yarışmasının bankacılık kategorisinde gümüş ödülle dünya 2'nciliği, olmak üzere 3 ödül kazandık.

Kaliteye yönelik aldığınız ödül var mı?
- Evet. Business Initiative Directions (BID) tarafından düzenlenen ve kaliteye verdikleri önemle sektöre liderlik eden şirket ve kurumların takdir ve teşvik edildiği organizasyonun 2011 zirvesinde Altın Kategori'de Uluslararası Kalite Ödülü'ne layık görüldük. Paris, Londra, Cenevre, Frankfurt ve New York'ta yapılan toplantılarda 116 ülkenin şirket liderlerinin bir araya gelerek sunduğu öneriler sonucunda Uluslararası Kalite Ödülü (International Star Award for Quality) için aday gösterilerek ileri teknolojik altyapı, inovatif yaklaşım ve güçlü insan kaynağı özelliklerimizle "Uluslararası Kalite Ödülü"nü almaya hak kazandık.

EN KARLI BANKALARDAN BİRİYİZ"

2011 yılının Aktif Bank açısından son derece verimli bir yıl olduğunu söyleyen Önder Halisdemir, 2007 yılından beri ektiklerinin meyvelerini toplamaya başladıklarını belirtiyor. Halisdemir, şöyle devam ediyor:
"Son 4 yılda aktif büyüklük sıralamasında rakipleri arasında 15 sıra yükselen bankamız, Aralık 2011 itibarıyla aktif büyüklükte 2,5 milyar TL'nin üzerine çıktı. Tabii bizim ilk 10 banka arasına girmek gibi bir hedefimiz yok. Esas beklentimiz büyüklük değil, dünyanın en karlı bankası olmak. İnovasyon bence kar marjı demektir ve yaptığımız yeni işler bizi buraya taşıyor. Bu yılki neticelerimiz bunu başarma yolunda önemli mesafeler kat ettiğimizi gösteriyor. Ülkemizin en karlı bankalarından biriyiz. 2012 yılında dört yeni platformumuz ve buna bağlı ürünlerimiz olacak. Bunlar sigorta, küçük işletme, tahsilat ve para transferi işlerine yönelik olacak. Hem iyi getiri hem de ödüller bekliyoruz. Bunun dışında iyi yaptığımız işleri çoğaltarak ve dönüştürerek ilerleyeceğiz. Ülkemiz açısından da güzel bir yıl olacağını düşünüyoruz."

Aktif Bank olarak ürünlerinizden ve sunduğunuz hizmetten bahseder misiniz?

- Biz 2007 yılında "yeni jenerasyon bankacılık" adını verdiğimiz bir yapılanma programı oluşturduk. Bu süreç bize finansal başarı ve ödülleri getirdi. Esasında dahice işler olarak görmüyorum yaptıklarımızı. Yalnızca bir dolu karmaşa ve önyargı arasında doğru olanı görüp seçebilmek ve yapılması gerekene odaklanıp disiplinle bu yolda yürümek yaptığımız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz