Çinli Wanda, Mar Yapı ile Türkiye'de

Lüks otel zincirileri olan Çin'in en büyük şirketlerinden Wanda Group, Mar Yapı ile stratejik işbirliği yapacak.

27.02.2017 16:40:130
Paylaş Tweet Paylaş
Çinli Wanda, Mar Yapı ile Türkiye'de
Çin'in en büyük ticari kuruluşlarından Wanda Group ile Mar Yapı arasında stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Wanda Group'un teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule kadar geniş faaliyet alanlarındaki yatırımlarında Türkiye'de Mar Yapı'yı stratejik ortak olarak konumladığı iş birliği kapsamında Wanda'nın ilk yurt dışı oteli İstanbul'da açılacak.

Wanda Vista İstanbul projesinin Şanghay'daki imza töreni öncesinde Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Çin'in en büyük girişimcisi olan Wanda Group Başkanı Wang Jianlin ile grubun Pekin'deki merkezinde bir araya geldi.

İki grup arasındaki iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul, 2018 yılında faaliyete geçecek. Wanda Vista İstanbul, 150 odalı bir otel olarak hizmet vermenin yanı sıra yine otel binası içinde yer alan 300 rezidans dairesinin de işletmesini üstlenecek. Wanda Hotels&Resorts Başkanı Qian Jin, imza töreninde yaptığı konuşmada, Wanda Vista markasına ait ilk yurt dışı otelini İstanbul'da açacaklarını bildirdi.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ise kendilerine gayrimenkul sektöründe ulusal ve uluslararası ölçekte en iyilerle çalışma ve Türkiye'deki en nitelikli projeleri geliştirme hedefini koyduklarını, bugün Wanda Hotels&Resorts'u yanlarında görmekten mutlu olduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın turizm sektörü için başlattığı "Komşunu Al Gel" kampanyasına değinen Özkök, "Cumhurbaşkanımız 'Komşunu al gel.' demişti. Biz Çinlileri aldık geldik." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz