Esnafa kredi müjdesi

Bakan Cevdet Yılmaz, esnafa yönelik 30 bin lira faizsiz kredi programını başlatacakları söyledi.

30.12.2015 15:38:280
Paylaş Tweet Paylaş
Esnafa kredi müjdesi
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Bakan Yılmaz, esnafa yönelik 30 bin lira faizsiz kredi programını başlatacakları söyledi.

ATO üyelerinin sorunlarını Bakan Yılmaz’a ileten Bezci, yılbaşı dolayısıyla piyasalarda yaşanan hareketliliğin geçici olduğunu, bazı sektörlerde durgunluk yaşandığını belirterek, “Piyasalardaki daralmanın biraz açılması lazım. Rusya konusunun sürekli gündemde tutulması insanları tedirgin ediyor. İnsanlar alışverişe yönelmiyor. Piyasadaki çarkın da dönmesi lazım” diye konuştu.

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ GELİYOR

Esnafa yönelik 30 bin lira faizsiz kredi programını başlatacakları söyleyen Bakan Yılmaz, “Esnafa yönelik krediler, gençlere yönelik programlar, asgari ücret artışı… Bütün bunlar ekonomide ciddi bir canlanma etkisi oluşturacak” dedi. Yılmaz, iş dünyasının daha fazla üretim ve daha fazla ticaret yapması halinde piyasadaki canlanmanın enflasyona yansımayacağını kaydetti. Bakan Yılmaz, son dönemde Eximbank kredilerini artırdıklarını da sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz