Feyyaz Berker'e veda

Türkiye sanayisinin öncülerinden, TÜSİAD ve Tekfen Holding’in kurucularından Feyyaz Berker, son yolculuğuna uğurlandı.

24.08.2017 16:34:000
Paylaş Tweet Paylaş
Feyyaz Berker'e veda

Feyyaz Berker için 24 Ağustos Perşembe günü Tekfen Holding’in Ulus’taki merkezinde Tekfen çalışanlarının katılımıyla bir anma töreni düzenlendi. Törende konuşan Tekfen Holding kurucularından Ali Nihat Gökyiğit, “Sevgili Feyyaz kardeşim bu kapıdan yıllarca büyük bir şevkle girmişti, şimdi büyük bir teessürle aynı kapıdan yolcu ediyoruz. Feyyaz deyince akla uzlaşı, girişim ve liderlik gelir. İş hayatımızda olsun sosyal sorumluluk alanında olsun benimsediği yeni bir proje gündeme gelince, hemen sahiplenir, inisiyatif alır onunla yatar onunla kalkardı. Hiç şüphesiz ailesi için en büyük kayıp. Onun yokluğuna dayanmak bir kişi için de çok çok zor. O da 77 yıl boyunca okul ve yol arkadaşlığı yaptığı bendeniz.” şeklinde konuştu.

Salı günü 92 yaşında yaşlılığa bağlı sebeplerden vefat eden duayen iş adamının naaşı Tekfen Holding'in Ulus'taki merkezinde düzenlenen anma programının ardından Bebek Camii'ne getirildi.

Feyyaz Berker'in eşi Alev Berker, kızları Şebnem ve Meltem Berker, Feyyaz Berker'in 77 yıllık iş ve okul arkadaşı Ali Nihat Gökyiğit ve Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin taziyeleri kabul etti. Aralarında Ali Koç, Ali Gürsoy, Afet Karacan, Arzuhan Doğan, Bülent Eczacıbaşı, Can Kıraç, Caroline Koç, Cem Hakko, Çiğdem Simavi, Dalia Garih, Dilek Hanif, Güler Sabancı, Hüseyin Bayraktar, İnan Kıraç, İzzet Garih, Mehmet Ali Yalçındağ, Moris Kohen, Murat Hazinedar, Murat Özyeğin, Mustafa Tabiloğlu, Serra Tokar, Şule Zorlu Cümbüş, Yüksel Behlil, Zeynep Çarmıklı gibi iş ve cemiyet dünyasında da isimlerin bulunduğu törenin ardından Bebek Camii’nde kılınan öğle namazını müteakiben Berker’in naaşı Aşiyan Mezarlığı’nda defnedildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz