Hamdi Ulukaya Fast Company dergisinin kapağında

Dünyaca ünlü Fast Company dergisi, Nisan sayısının kapağını Türkiyeli iş adamı Hamdi Ulukaya’ya ayırdı.

22.03.2017 11:38:580
Paylaş Tweet Paylaş
Hamdi Ulukaya Fast Company dergisinin kapağında
Fast Company dergisi, nisan sayısının kapağını ABD’de gıda sektöründe başarıyı yakalayan iş adamı Hamdi Ulukaya`ya ayırdı.

Chobani markasıyla ABD’de gıda sektörünün başarılı isimleriden biri haline gelen iş adamı Hamdi Ulukaya, dünyaca ünlü Fast Company dergisinin kapağına yerleşti.

Fast Company, "Göçmen, CEO, Milyarder” başlığıyla yayınladığı kapakta "Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya Amerika’nın kültür savaşını nasıl kazanıyor"anonsunu kullandı. Rob Brunner imzasıyla yayınlanan 12 sayfalık dosyada Ulukaya’nın İngilizce bilmeyen genç bir antikapitalist olarak Türkiye’den Amerika’ya gidişinden yoğurt pazarını domine eden dev bir marka yaratmasına kadar geçen tüm süreç ayrıntılarıyla ele alınıyor.

'21. YÜZYIL İÇİN YENİ LİDERLİK MODELİ'

Makalede, Hamdi Ulukaya'nın insancıl değerlerle sert rekabeti bir şekilde bağdaştırarak Chobani’yi multi-milyar dolarlık bir yoğurt devi haline getirdiği ifade ediliyor. Dergi, Ulukaya'nın “ilerici kapitalizm” anlayışının 21. yüzyıl için yeni bir liderlik modeli ortaya koyduğunun altını çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz