İş dünyası yasta

Mustafa Koç'un hayatını kaybetmesi, iş dünyasında büyük üzüntü yarattı.

21.01.2016 15:32:260
Paylaş Tweet Paylaş
İş dünyası yasta
İş dünyası temsilcileri, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un vefatı dolayısıyla Koç ailesine taziyelerini iletti.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Sevgili dostum Mustafa Koç'un vefatını derin üzüntüyle öğrendim. Ülkemiz iş dünyası çok sevilen, yüce gönüllü ve çok kıymetli bir evladını çok genç yaşta kaybetmiştir" ifadelerini kullandı.

SABANCI: HEPİMİZ İÇİN BÜYÜK KAYIP

Güler Sabancı, Mustafa Koç'un vefatı nedeniyle yayınladığı başsağlığı mesajında, şunları kaydetti: "Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı sevgili dostum Mustafa Koç’un vefatını derin üzüntüyle öğrendim. Ülkemiz iş dünyası çok sevilen, yüce gönüllü ve çok kıymetli bir evladını çok genç yaşta kaybetmiştir. Ekonomimizin ve sanayimizin gelişimine büyük katkıları ve emeği olmuş on binlerce kişiye istihdam yaratmış, vakıf çalışmalarında, toplumsal gelişmede örnek işler gerçekleştirmiş, uluslararası itibarı ile tanınmış sevgili Mustafa Koç'un genç yaşta aramızdan ayrılması hepimiz için büyük kayıptır."

ECZACIBAŞI: HERKESİN İYİLİĞİNİ İSTEYEN ÖZEL BİRİYDİ

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da yayınladığı taziye mesajında şunları söyledi: 

"Sevgili arkadaşım Mustafa Koç’un ani kaybının sarsıntısı ve derin üzüntüsü içindeyim. Genç yaşlarımızda başlayan dostluğumuz, başta TÜSİAD olmak üzere birçok iş örgütünde süren ortak çalışmalarımızla pekişti. Mustafa Koç, yetkin bir işinsanı, samimiyetle herkesin iyiliğini isteyen özel biriydi. Aramızdan ayrılışı, sadece Koç Topluluğu için değil, tüm iş dünyamız ve ülkemiz için büyük bir kayıptır. Sevgili Mustafa’ya rahmet, Koç Ailesine başsağlığı diliyor; bu büyük acılarını içtenlikle paylaşıyorum."

VARDAN: BÜYÜK ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan da "DEİK Yönetim Kurulu eski Üyesi ve Türkiye - ABD İş Konseyi TAİK eski Başkanı, ülkemizin önde gelen iş adamlarından sayın Mustafa Koç'un vefatını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, başta Koç Ailesi olmak üzere, tüm Koç Holding camiasına ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz" açıklamasında bulundu.

BÜYÜKEKŞİ: YÜKSEK KATMA DEĞERLİ ÜRETİME GEÇİŞTE BÜYÜK ROL OYNADI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un vefatı üzerine bir taziye mesajı paylaştı. Büyükekşi’nin taziye mesajı şöyle:

“Türk sanayi ve ihracatının öncü kuruluşlarından Koç Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u kaybetmekten derin üzüntü duyuyoruz. Merhum Mustafa Koç Türkiye’de geleneksel sanayi modelinden yüksek katma değerli üretim ve ihracat modeline geçişte büyük rol oynamış önemli bir isimdi. Ülkemiz ve ekonomimiz adına faydalı birçok şey yapabilecek iken, çok genç bir yaşta kendisini kaybetmemiz üzüntümüzü daha da artırıyor. İş dünyamıza, Koç ailesine ve Koç grubuna Türkiye İhracatçılar Meclisi ve şahsım adına başsağlığı diliyorum.

BAHÇIVAN: EN VERİMLİ DÖNEMİNDE KAYBETTİK

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan da “Mustafa Koç’u genç ve en verimli
döneminde kaybetmek, acımızı büyütüyor” açıklaması yaptı. Bahçıvan açıklamasında,
"Ülkemiz sanayisinin öncü ve lider kuruluşu Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u, ani bir şekilde kaybetmiş olmaktan derin üzüntü duymaktayız. Bir dönem İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak bizlerle beraber olan Mustafa Koç’u genç yaşta ve hayatının en verimli döneminde kaybetmiş olmak acımızı daha da büyütmektedir" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz