"Ramazan Bayramı'nda biletsiz yolcu kalmayacak"

Tüm Otobüsçüler Federasyonu, Ramazan Bayramı'nda yolcuların bilet konusunda mağdur olmayacağını açıkladı.

20.06.2016 12:52:160
Paylaş Tweet Paylaş
"Ramazan Bayramı'nda biletsiz yolcu kalmayacak"
Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Sekreteri Nusret Ertürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolcu taşımacılığı sektörü olarak 9 günlük Ramazan Bayramı öncesi en yoğun günleri yaşadıklarını söyledi.

Sefer, hat ve güzergah planlamalarının önceden hazırlandığını, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının da yoğunluk yaşanmaması için önceden tedbir aldığını hatırlatan Ertürk, şöyle konuştu:

"Ek sefer yapılabilecek B2 ve D2 yetki belgeli işletmelerin araçlarını da kullanabileceğiz. Bakanlık bunu 20 gün önceden ilan ettiği için şimdi bütün işletmeler tedbirlerini alacak. 9 günlük bayram süresince yolcularımız bilet konusunda mağdur olmayacak. Otobüs firmaları ek sefer yapacak, yoğunluğu ortadan kaldıracak."

"BİLETİ SON GÜNE BIRAKMAYIN" TAVSİYESİ

Bayram öncesi otobüs biletlerine yoğun talep olduğunu anlatan Ertürk, şunları kaydetti:
"Tatilin de 9 güne çıkartılmış olması olumlu. Şu anda 'bilet taleplerini karşılayamıyoruz.' gibi bir durum söz konusu değil ama biz özellikle vatandaşlarımıza son güne bırakmamalarını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımız erkenden biletlerini alsınlar, tüm seferler şu anda müsait ama bazı hatlarda ilave seferlerle bu yoğunluğu ortadan kaldırırız.

BİLET FİYATLARINDA ARTIŞ YOK

Otobüs bilet fiyatlarında herhangi bir artış olmadığını, geçen yılki fiyatların aynen devam ettiğini bildiren Ertürk, yolcuların Bakanlık tarafından onaylanan liste fiyatlarından biletlerini alabileceğini dile getirdi.

Ertürk, otobüs biletlerinin yolcu terminali ve kurumsal işletmelerden alınması gerektiğini vurgulayarak, terminal dışından hareket eden kaçak ve korsan işletmelerle seyahat etmenin yol ve can emniyeti açısından risk taşıyabileceğini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz