Şimşek'ten "istikrar" vurgusu

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'de Anayasa değişikliği ile yönetimde istikrarın sağlanacağını söyledi.

23.12.2016 13:59:560
Paylaş Tweet Paylaş
Şimşek'ten "istikrar" vurgusu
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Start Up Dergisi tarafından desteklenen, Fintech İstanbul ve Bizz Consulting tarafından düzenlenen Fintech Forum'16'da yaptığı konuşmada, siyasi istikrar konusunun sağlam bir şekilde teminat altına alınması gerektiğini söyledi.

"Burada korkularınız olabilir, ama şunu net olarak söylüyorum; Türkiye'nin, siyasi istikrarı teminat altına alacak bir Anayasa değişikliğinin arifesinde olması sizi korkutmasın." diyen Şimşek, Türkiye'de Anayasa değişikliği ile yönetimde istikrarın sağlanacağını ve bunun bir reform olduğunu dile getirdi.

Şimşek, milletin desteğini alan bir Cumhurbaşkanının kendi ekibini serbest bir şekilde oluşturacağını ve 5 yıllığına programını uygulayabileceğini, bunun çok önemli olduğunu ifade etti.

"Son yıllarda Türkiye, büyük stres testlerinden geçti"

Mehmet Şimşek, yapısal dönüşümün çok kritik olduğunu, Türkiye'nin çok ciddi yapısal sorunlarını aslında 2000'li yılların başında çözdüğünü söyledi. O dönem Türkiye'nin imkansız gibi görünen birçok konuda inanılmaz mesafe katettiğini belirten Şimşek, "Çok değil 14-15 yıl öncesinden bahsediyoruz. O zamanlar enflasyonu tek haneye indirmek bir hayaldi. Enflasyonu tek haneye indirme hayali gerçekleşti, bu kurumsal reform ve doğru uygulamalar sayesinde." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz